Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 05:38



Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
КРАЯТ на ZHD 210 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
IN10CITY написа:
Много съжалявам, че минах на новите корейски боклуци заради НВО. Голям боклук излязоха. Остана малко - само 400 дни и бия шута на Булсатком.

Що бе? Аз в кухнята гледам един и нямам оплаквания.


27 Ное 2021 13:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vanderel написа:
САМОУБИХА ГО :!: Това е личното ми заключение ! Нямаше да са БСК, ако създавайки нещо ново, не прецакват нещо старо/било то и сполучливо/. Примери мога да давам до утре сутринта :D


:idea: Моето заключение :? :arrow: До скоро проблемът на тези приемници беше само в адаптерите. Просто след прекомерно стоене в контакта и вследствие на времето, и
на производителя, в адаптерите изсъхваха кондензаторите. Така напрежението излизащо от тези електронни трафчета не достигаше за нормалната работа на тунера. Разбираемо първо изчезваха HD каналите ...


:idea: Именно HD каналите и стремежът на фирмата да осъвремени тяхното пренасяне, използвайки най-новата технология на компресиране/HEVC/ ЗАТОРМОЗЯВА тези до скоро железни тунери 210.
Процесорчето им не издържа :(
На това ме наведе мисълта след като лично изгорих други две електронни устройства - два дайсека си заминаха опитвайки се да отворят подобна високо компресирана честота.

В техническия отдел на фирмата, нямат сигурна причина за краят на 210. Ако аз съм прав, излиза че Була си създадоха сами поредния проблем. Отварям темата, защото благодарение и на нашия форум, Европа се напълни с 210/като най сигурен приемник/.

:idea: Ще трябва да пробваме на приемник на който HD каналите са започнали да прекъсват, да бъде изтрит транспондер 12463 Н 3000 и да видим дали така няма да го спасим. Поне да не загуби всичко докато бъде сменен с кореец !
От техническия отдел на БСК, потвърдиха предположенията ми :( Лошото е, че една от репликите беше - "Не знам горе дали знаят ..." за причината убиваща този до скоро стабилен тунер. Оставете абонатите в България, за тях може би ще стигнат корейските тунери, но цяла Европа господа е пълна с 210 ...

:idea: ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ГИ тези "горе" - Ако нямате готовност, а то видимо нямате такава да смените всички 210, то ВЕДНАГА сменете HEVC честотите. И без това не използвате капацитета на тези честоти. Вярно е че HEVC е бъдещето на сателитната транслация, но Вие господа НЕ СТЕ ГОТОВИ за нея :!: :evil: НЕ МИСЛЕТЕ САМО ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА АКТИВИТЕ НА ФИРМАТА :!: Успоредно с мисълта за собствеността, ако наистина ви интересува тази собственост, трябва и да се грижите за нея.


11 Дек 2021 12:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Даскале,а ако изобщо са изчезнали НД тата пак ли да се трие тоя пущиняк :lol:


11 Дек 2021 18:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За да изчезнат само HD каналите основната причина е захранването. На 210 проблемът е в адаптера, а на 100 и 200 в захранващата платка.

За съжаление това което Ви предлагам - да изтриете сами проблемните честоти, на практика няма как да стане. Защото докато приемникът работи, никой не е луд сам да се лиши от доста голямо количество канали и то от техническа гледна точка - най-качествените. Когато тунерът угасне и на дисплея му започне да свети само една точка, тогава вече ще е късно за илачи.


12 Дек 2021 14:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Да направим с някой от вас един опит, тъй като нямам под ръка 210. Вкарйте ръчно транспондер 12567 Н 30000 S2 8PSK 5/6 и след това го сканирайте. Въпросът е дали тунерът ще закачи НВО-тата, след като не е пригоден за компресията на тези канали. Ако не ги извади, ще минем на следващия ход.


12 Дек 2021 15:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Ако някой друг не го направи във вторник ти обещавам,щото тогава съм на работа и ще пробвам :D


12 Дек 2021 16:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Най накрая ме пусна.Блокиран ip та цяла сутрин :lol: Даскале,направих пробата,сканирах но не даде да ги запазя даже блокира та трябваше рестарт от захранването. Тогава сложих резервното захранване сканирах запазих но и това захранване май Фърли фира и на всички НД-та ЛНБ нема никой :D


14 Дек 2021 13:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:? Благодаря Юрка ! Дано не си прецакал нещо по приемника заради мен. Да не бързаме да правим заключения от един опит. И аз ще намеря някой 210, да му видя сметката :( Тогава ще му мислим ... как да изнамерим лек.


15 Дек 2021 22:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Венди,не съм прецакал приемника а най вероятно захранването щото за момент всичко се опита да е уред и после аут :D Но тв то в работата е дърто кинескоп че и НД та не ми трябват. Но захранването сигурно е фира :(


15 Дек 2021 22:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Даскали,ново пет :lol: Без да пипам нищо НД каналите пак се появиха! 210 ката и захранването са същите,незнам кога точно е станало но сега работят-та да питам пак ли извънземните,сам ли се оправя железарката или има тривиална причина която дъртия ми мозък не прифаща :lol:


20 Мар 2022 21:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Адаптерът не изгаря напълно, в смисъл да спре да подава напрежение, а намаля стоиността на напрежението. Явно си на границата на приемане.


21 Мар 2022 10:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
А има ли смисъл да се сменя адаптера с купен от някъде или... :D Че сега вече е по лесно да си купиш адаптер отколкото кондензатор :lol: А едно време стирофлексните ги гърмяхме на 220в с кеф :lol:


21 Мар 2022 13:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Аз па оставях зареден електролитен на 800v някъде по някоя маса.


21 Мар 2022 16:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Гадняр :lol: А после си обяснявал къде са + - на съпротивленията :lol: /това последното беше тест за електроолигофрения/ :D


22 Мар 2022 08:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2009 09:14
Мнения: 31
Отговори с цитат
Здравейте,
Да се върна в темата:
Моята 210-ка и тя почна да насича HD каналите. Всеки следващ ден все повече.
Прави ми впечатление обаче, че колкото по-дълго стои включена, тололкова по-малко насича.
На захранващият адаптер му сменях кондензаторите преди около 2 години.
За съжаление нямам под ръка друг адаптер за проба.
Та се чудех има ли надежда проблема да е в него, или ...


28 Юни 2022 16:39
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®