Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 05:21



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
B-BOX 
Автор Съобщение

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
Темата е създадена за въпроси, отговори и технически проблеми.

Сайт с подробна информация: b-box.bg

"Булсатком представя b-box!
Google Android TV ултрамодерен приемник с безжичен интернет, 240 ТВ канала, умен архив и безплатна видеотека.Заявете сега участие в тестовата програма на http://www.b-box.bg или на 0800 319 19*.
Oт 16.04.2021 първите 1000 клиенти, заявили участие, ще получат b-box устройство без активационна такса и ще могат да гледат всичко от Булсатком за първите 3 месеца.
Пълна информация можете да намерите на http://www.b-box.bg.
*Заявки на 0800 319 19 се приемат само в работни дни от 9 до 17 ч.
"

От Facebook страницата на Bulsatcom


Последна промяна borisov910 на 16 Апр 2021 16:16, променена общо 3 пъти



16 Апр 2021 16:08
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
снимки от сайта:

https://ibb.co/8Dhffh6

https://ibb.co/BNQ8WnY


16 Апр 2021 16:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Какво става тук? 3-та тема за едно и също нещо!


16 Апр 2021 19:08
Профил

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
Ще има ли ново приложение за Гугъл тв, и ако да, пак ли ще е с орязано качество?


17 Апр 2021 05:51
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
juliusceaser написа:
Ще има ли ново приложение за Гугъл тв, и ако да, пак ли ще е с орязано качество?

Не знам сигурно ще има, но не съм виждал все още-


17 Апр 2021 13:37
Профил

Регистриран на: 06 Фев 2011 18:31
Мнения: 1
Отговори с цитат
Поздравления за новият андроид бокс!
Използвам устройства за телевизия с разсширени функции от поне 2005та година и впечетленията ми от новият бокса с следните:
1. Много добър хардуер.
2. Много добро бързодействие.
3. Мечтано устройство, което може всичко в мултимедиен аспект.
4. Възможност за връщане 1 седмица назад.
5. Много добра картина.
7. Възможност за работа с безцична мрежа.
За съжаление, открих и доста недостатъци, кото могат лесно да се отстранят.
1. Прекалено сложен интерфейс, който не ми позволява да дам дистанционното на жената. :) Устройството е предназначено предимно за телевизия и при включване - трябва да тръгне телевизията, а останалите функции да са достъпни при поискване. Но и за експерти е доста претрупан.
2. През CEC горният проблем е почти решен, но липсва бутон BACK, ако случайно потребителят натисне меню и се изгуби в претрупаният интерфейс.
3. Трудно се четат надписите, ако телевизора е по-малък от 42 инча - тоест в кухнята разчитаме на интуиция.
4. Листата с каналите е почти невидима - предпочитам да има лого на канала когато ги избирам, картинките подлъгват.
5. При тайм шифта ми липсват следните функции налични в Фюжъна: стрелка нагоре/надолу - пренавиване с 5мин. При случайно излизане от тайм шифта - възможността да стигна до там докъдето съм стигнал преди. (принципно когато сме в режим на тайм шифт - би трябвало при натискане на какъвто и да е бутон, който ще ни изкара от функцията, да се иска потвърждение.)
6. Връщането на предавания през EPG, не е токова интуитивно и простичко, както във Фюжъна, а там повярвайте беше направено много добре. би било хубаво епг-то да работи и през CEC но не съм сигурен дали е възможно.
7. Блутут дистанционното е много добра идея и е супер репонсив в сравнение с каквото и да е друго, но можеше да има 3 бутона за пускане на телевизора и усилване/намаляване, които да са със самообучение и инфра ред.

Успех!


11 Фев 2022 12:27
Профил

Регистриран на: 08 Май 2015 15:53
Мнения: 130
Отговори с цитат
т3 кърти мивки… :mrgreen:


12 Фев 2022 13:44
Профил

Регистриран на: 10 Апр 2012 09:47
Мнения: 15
Отговори с цитат
Как се активира това чудо? За приложението имам предвид. Пуснах си виртуален Android TV и си инсталирах b.box от Google Play, но при опит за вход казва, че пощата и паролата са ми грешки. Ползвам тези с който съм регистриран в сайта и мога да плащам онлайн. Нещо не разбирам защо. Със старото за телефон си влизам с тези дани от раз. Пише нещо за активация, но не схващам какво точно ще активират като аз ползвам приложение, а не устройство.

ПП:
На самото устройство има като при Fusion копчета за запис, но те само за украса ли са като при предното? Натисках запис, но нищо не стана дори при добавена флашка. Работата с флашка е тотална мъка, но поне става за нищо спрямо предното където USB порта освен да зареждаш нещо с него за друго не става. Изненадах се, че успях да инсталирам игра ( Beach Buggy Racing ) и дори да я играя само с дистанционото. :mrgreen:

ПП2:
Сега разбах от GooglePlay и един коментар там. Плаща се 5лв на месец иначе не става. То и другаде пише, но не се бях загледал понеже е писано и слято (b.boxapp). Сега остава някой да каже може ли да се записват неща и как или това копче е само за украса? При натискане в лентата с програми пише, че бутона времено не е достъпен. Звучи всякаш е само за украса сложено и нищо няма да прави.


12 Фев 2022 18:26
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
тия устройства добре ли се справят с wifi връзка? Компютъра ми на wi-fi с по-голяма антена показва тест
Download Mbps
17.24
Upload Mbps
15.19

тия кутийки сигурно по-зле ще са. достатъчни ли са да си нямаме проблеми и да заменим сателитната тв с тях. като цена на месец май е абсолютно еднакво.


08 Юни 2023 15:19
Профил

Регистриран на: 08 Авг 2015 17:33
Мнения: 63
Отговори с цитат
С тази връзка и то през Wi-Fi ще береш сериозни ядове.


Sent from my iPhone using Tapatalk


09 Юни 2023 01:23
Профил

Регистриран на: 23 Авг 2011 11:47
Мнения: 15
Отговори с цитат
asen_v_k написа:
Поздравления за новият андроид бокс!
Използвам устройства за телевизия с разсширени функции от поне 2005та година и впечетленията ми от новият бокса с следните:
1. Много добър хардуер.
2. Много добро бързодействие.
3. Мечтано устройство, което може всичко в мултимедиен аспект.
4. Възможност за връщане 1 седмица назад.
5. Много добра картина.
7. Възможност за работа с безцична мрежа.
За съжаление, открих и доста недостатъци, кото могат лесно да се отстранят.
1. Прекалено сложен интерфейс, който не ми позволява да дам дистанционното на жената. :) Устройството е предназначено предимно за телевизия и при включване - трябва да тръгне телевизията, а останалите функции да са достъпни при поискване. Но и за експерти е доста претрупан.
2. През CEC горният проблем е почти решен, но липсва бутон BACK, ако случайно потребителят натисне меню и се изгуби в претрупаният интерфейс.
3. Трудно се четат надписите, ако телевизора е по-малък от 42 инча - тоест в кухнята разчитаме на интуиция.
4. Листата с каналите е почти невидима - предпочитам да има лого на канала когато ги избирам, картинките подлъгват.
5. При тайм шифта ми липсват следните функции налични в Фюжъна: стрелка нагоре/надолу - пренавиване с 5мин. При случайно излизане от тайм шифта - възможността да стигна до там докъдето съм стигнал преди. (принципно когато сме в режим на тайм шифт - би трябвало при натискане на какъвто и да е бутон, който ще ни изкара от функцията, да се иска потвърждение.)
6. Връщането на предавания през EPG, не е токова интуитивно и простичко, както във Фюжъна, а там повярвайте беше направено много добре. би било хубаво епг-то да работи и през CEC но не съм сигурен дали е възможно.
7. Блутут дистанционното е много добра идея и е супер репонсив в сравнение с каквото и да е друго, но можеше да има 3 бутона за пускане на телевизора и усилване/намаляване, които да са със самообучение и инфра ред.

Успех!

Добър ден,
С нов приемник b- box Как се рестартира приемника при прекъсване на електрозахранването ? В чужбина сме. Понякога приемника свети в червено вместо в синьо. Каква е причината?След прекъсване на електрозахранването,изчезва списъка с каналите. Как се възстановява без изключване на зарядното от мрежата ?
Благодаря!


15 Юни 2023 19:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:D Здравей. При спиране на тока, първо нет рутерът изисква малко време да рестсртира. След това идва ред на бокса. Той подава заявка до сървъра на Була и минава време до възстановяване на програмите. Така работи. Не е дефект. Важното е като тръгне, да не спира :D Разбира се че трябва да свети синьо. Добре е да активирате СЕС функциите на ТВ.


15 Юни 2023 20:44
Профил

Регистриран на: 23 Авг 2011 11:47
Мнения: 15
Отговори с цитат
vanderel написа:
:D Здравей. При спиране на тока, първо нет рутерът изисква малко време да рестсртира. След това идва ред на бокса. Той подава заявка до сървъра на Була и минава време до възстановяване на програмите. Така работи. Не е дефект. Важното е като тръгне, да не спира :D Разбира се че трябва да свети синьо. Добре е да активирате СЕС функциите на ТВ.

Какво представляват тези СЕС функции на ТВ ? :oops: Да знам къде в настройките на телевизора да ги търся...


15 Юни 2023 20:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Сетих се Билянче за нея като каза, че свети червено. В бокса тя е активна. Трябва да се активира и в менюто на тв. Така като включиш едното/ТВ или бокс/, то автоматично ще включва другото. Важи и за спиране.
Ако не намираш тези 3 БУКВИ трябва да ни кажеш марката на ТВ.


15 Юни 2023 21:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Биляна, от сервизното меню на Андроид горе вдясно избираш Системни настройки, после Предпочитания за устройството и най-долу е Рестартиране.

Ако се случва често и ровенето в менютата е досадно или не може да го запомните, може да инсталирате приложението Button mapper. Чрез него съм направил бутона за рестарт на предаване при натискане със задържане да изважда менюто за рестарт/изключване, както е на смартфоните.


15 Юни 2023 22:03
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®