Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:45



Отговори на тема  [ 111 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Проблем с приложението на Android tv box 
Автор Съобщение

Регистриран на: 21 Яну 2016 02:25
Мнения: 19
Отговори с цитат
Хора здравейте. Проблема е, че каналите прекъсват и насичат в пикови часове и повреме на спортни събития. Не знам дали имате и вие този проблем. Например диема спорт мач от висшата лига не може да се гледа просто. Имам два профила на две различни устройства проблема си е същия. От чата на була споделиха проблем с нета, но скороста към сърварите е максималната според договора ми. 112Mbps ping 53ms
В Англия съм понякога има прекъсвания и в 2 през ноща и скороста е около 50Mbps а пък на телефоните няма никакъв проблем... дали е от китайските машинки или сърварите им прегряват?


22 Фев 2020 18:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Здравей и добре дошъл във форума на Булсат :D
от интернет доставчика ти се получава прекъсването.
Пусни си хотспот от телефона към бокса и няма да имаш забивания, но пък това е само временно решение. Освен ако имаш договор за unlimited LTE и допълнителна карта в WiFi рутер.
Тук във форума многократно е дискутирано по темата - при един интернет доставчик работи без проблеми, при друг с - един и същи бокс, един и същи акаунт, пробван на две различни места.


22 Фев 2020 20:19
Профил WWW

Регистриран на: 21 Яну 2016 02:25
Мнения: 19
Отговори с цитат
Благодаря за светкавичния отговор. Случва се винаги да кажем започва мач по диема спорт и започва да прекъсва по същото време на друг андройд от друг профил върви нова тв и няма прекъсване. И съответно обратното ако в неделя вечер гледам филм прекъсва ,ако сменя да гледам запис на мача или новите по тв европа няма прекъсване. Скороста е стабилна рестартира се всичко, но е същото. Хот спота ми е ограничен до 2гб от оператора иначе няма да има хляб за рутерите и операторите.


23 Фев 2020 02:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vkrastev написа:
Скороста е стабилна рестартира се всичко, но е същото.
Как мериш скоростта към Булсат и към кой точно сървър? Пусни поне малко информация...
Имаш ли загуба на пакети?

Какво изплюва терминала ?
Под линукс
ping cdn-atv-1.iptv.bulsat.com -s 1000 -c 100 -i 0.1

Под Уиндоус:
ping cdn-atv-1.iptv.bulsat.com –n 100

vkrastev написа:
И съответно обратното ако в неделя вечер гледам филм прекъсва ,ако сменя да гледам запис на мача или новите по тв европа няма прекъсване.
За фюжън бокс ли говориш? Или за Приложението на Булсат за Андроид?
Те(Булсатком) нямат таймшифт на Fusion TV App(приложението)!

Хубаво е за всички да има хляб....


23 Фев 2020 04:12
Профил WWW

Регистриран на: 21 Яну 2016 02:25
Мнения: 19
Отговори с цитат
За приложението на андройд тв бокс. Имах предвит запис на мач по диема спорт в 11 вечерта примерно, не тайм шифт Нямам фюжън бокс. Скороста я меря чрез апп на speed test към сървар на булсата, но явно няма нищо общо.


23 Фев 2020 11:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Добро утро,
от написаното до тук се разбра, че имаш проблем с прекъсването на телевизията в 2ч. през нощта, вечер, следобед...почти постоянно.
Ако беше от китайските машинки или сървъри щеше да има много-много повече оплаквания освен твоето. Нали така? Т.е. проблемът е някъде там при теб.
Можеш да се огледаш за друг оператор, който да работи при теб без проблеми, много опции нямаш за съжаление...


23 Фев 2020 12:17
Профил WWW

Регистриран на: 21 Яну 2016 02:25
Мнения: 19
Отговори с цитат
А има ли вероятност при натоварване на сърварите на була на дадена програма тя да прекъсва? Този филм съм го гледал преди години, когато IP тв тепърва прохождаше преди(13-15г.). При натоварване на сървара дори не можеше да се свърже, но не знам дали с годините е преодолян този проблем.


23 Фев 2020 14:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Друг не се оплаква с проблем като твоя! Дали твоя сървър в Англия не е клекнал?
Сигурно вече и си се вкарал като главен герой в тоя твой стар филм!

Була предлагат иптв от 6-7г. :wink: и то само за територията на България.

П.С.
Каква помощ очакваш като дори не си написал каква ти е връзката на боксовете към рутера - безжична, кабелна? Какви са боксовете, коя версия на Андроид, какъв рутер ползваш, какъв интернет доставчик(други потребители, които също като теб са в Англия също биха могли да споделят мнение или да се включат и да ти дадат съвет, или с проблеми като твоя да те насочат в правилната посока за решаването му), имаш ли загуба на пакети? - направи ли си един тест и да покажеш резултата от конзолата? Контактира ли твоя нет доставчик?
На готово ми се струва, че чакаш....
Извинявай, но май че сам нищо не желеаеш да направиш, освен да вадиш заключения?

Има една хубава пиеса на С. Бекет - "En attendant Godot" - не е никак лоша!
Желая ти успех с иптв-то и дано се намери решение за проблема ти...
Лек ден


23 Фев 2020 16:05
Профил WWW

Регистриран на: 21 Яну 2016 02:25
Мнения: 19
Отговори с цитат
Аз пък не мога да разбера хора, като теб.
Има и една истина за форумите.
"Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП." Явно ти си единствения потребител из тези ширини без работа и се заяждаш. Була може и от 2 месеца да си предлага ,аз казвам как беше при първите платформи, ама тогава със сигурност си нямал достъп дори и до вътрешна тоалетна. Не ми е голяма болка и цел в живота, просто го забелязах от 1 месец с повечето ми свободно време. През годините не съм имал проблеми а безжичните устройства са си същите тоест няма ново. Рутера си е на компанията доставчик. Продължавай с безмислените мнения, получава ти се. :)


23 Фев 2020 17:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vkrastev написа:
Има и една истина за форумите.
"Американски форум: питаш и ти отговарят.
zdravkos написа:
Здравей и добре дошъл във форума на Булсат :D
от интернет доставчика ти се получава прекъсването.
*****
vkrastev написа:
Руски форум: питаш и те питат.
zdravkos написа:
Как мериш скоростта към Булсат и към кой точно сървър? Пусни поне малко информация...
Имаш ли загуба на пакети? Какво изплюва терминала ?
*****
vkrastev написа:
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП."
Цитат:
Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп


23 Фев 2020 18:34
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Друг не се оплаква с проблем като твоя!

Не се обаждах досега, но ще кажа че този проблем съм го засичал няколко пъти. Не гледам постоянно приложението, а само когато съм забил на боксчето диска(USB) да си гледам някой филм и по време на пауза за по цигара го пускам. На моменти на дадена програма запецва и даже до black screen стига, превключвам на друга и работи. И за сведение нета ми е от кой? - Булсатком.


23 Фев 2020 18:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Гена,
какво би посъветвал питащия с проблема?


23 Фев 2020 18:56
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Търпи и това е. Причината си е в булсата не в пациентите.
Здравко казвал съм в други теми, че имам и друг бокс с IPTV и там е железо. Също така с бокса на който е инсталирано приложението на булсат спокойно си гледам в домашната мрежа филми 1080p с битрейт до 10 така че изключвам напълно проблеми с нета и домашна мрежа.
Кое остава тогава питам аз?


23 Фев 2020 19:02
Профил

Регистриран на: 21 Яну 2016 02:25
Мнения: 19
Отговори с цитат
Ето в момента е на диема спорт live висша лига и насича само тази програма. Не включвам нищо към устройствата, връзката е безжична сигнала е 4 от 5 деления, скороста към булсат според speedtest приложението е 100Mbps ping 53ms връзката до рутера е оптика ultra high speed каквото и да значи според доставчика това. Вечер например прекъсването се мести да кажем на нова тв, която излъчва филм в неделя вечер. Извинявам се за тона ми по- рано. Очевидно проблема е в сърварите им според мен.


23 Фев 2020 19:20
Профил

Регистриран на: 21 Яну 2016 02:25
Мнения: 19
Отговори с цитат
На същите устройства върви youtube на 4к качество без секунда прекъсване.


23 Фев 2020 19:22
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 111 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®