Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:08



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Как да си сменя рутера - организационен въпрос. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 25 Мар 2012 17:54
Мнения: 42
Отговори с цитат
Здравейте и много години. Налага се да сменя 15 годишният си рутер с нов, закупих Archer A5 и посетих най-близкия офис на Булсат , да си дам заявка да ме посетят техници да го инсталират и настроят /както ми бяха казали преди около година самите техници/ Любезно ме информираха в офиса , че това вече не може - да се обадя на национален телефон и да се оправям там. ОК. Прибрах се и след 40 мин упорито набиране на трите дадени ми телефона, най-после девойка вдигна!!! Описах какъв ми е проблема и попитах какво се прави. Момичето ми каза, че става по телефона и ме попита дали съм закачил новият рутер - Не , несъм още е в опаковка. -Ами, казва да ви свържа с техник , ама нали знаете , че разговора е за ваша сметка... -Добре , давайте техника.Обясних и на него какво искам, човека каза да закача новият рутер на мястото на стария, да изчакам 10-тина мин и пак да му звънна да му дам МАC адреса на рутера и 15 мин след това щял съм да имам НЕТ. Попитах за последващи настройки - име и парола на прежата ми и ако има още нещо как става - Правиш си ги ти след това - беше отговора. ОК. Вързах новия рутер, изчаках 12-15 мин и започнах безрезултатно звънене на всички възможни номера. НЕТ-а ми трябваше, защото работим от вкъщи всички и затова си закачих стария измъчен рутер за да си свършим работа.
Давайте идеи как да процедирам моля


23 Яну 2021 14:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Ми принципа е този. Всяко у-во, което ползва Internet, има уникален MAC адрес. Този MAC адрес на старият ти рутер е асоцииран към абонамента ти. Когато смениш рутера е нужно да дадеш новият си MAC адрес за да имаш Internet. Незнам колко си на ТИ с техниката, но можеш през UI на новият си рутер да смениш MAC адрес-а с този на старият и дори да не им се обаждаш - Internet ще имаш. За настройки на рутера е логично да си ги правиш ти, WiFI SSID пароли и тнт. MAC адресите обикновено ги пише в/у самите у-ва.


23 Яну 2021 14:46
Профил

Регистриран на: 25 Мар 2012 17:54
Мнения: 42
Отговори с цитат
Смяната на МАС адреса не ми е ясна, с другото бих могъл да се справя.


23 Яну 2021 15:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
jrr написа:
Смяната на МАС адреса не ми е ясна, с другото бих могъл да се справя.

Ми по-добре, виж си новият и им се обади. Явно трябва да си по-настоятелен.


23 Яну 2021 15:28
Профил

Регистриран на: 25 Мар 2012 17:54
Мнения: 42
Отговори с цитат
Ако отида на място в офис /с МАС-а/ дали ще свърши работа?


23 Яну 2021 15:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Преди около 2 месеца смених рутера. Това което аз направих/вместо да се занимавам с клониране/ включих си рутера и компа. На монитора ти излиза мак адреса, който не се разпознава от системата, както и няколко номера на които можеш да се обадиш. Аз се обадих на един софийски/щот съм шоп/ продиктувах им мак адреса, като споделих че съм сменил рутера. Отговрът им беше: до 15 мин ще имате интернет, на 5тата минута имах. Нищо сложно, сам си го усложняваш. От офиса няма да ти свършат работа. Има вероятност, ако първия номер на който се обадиш да не са наясно, но те ще те прехвърляткъм човек който ще ти свърши работа. Иска се търпение 10 минути по часовник буквално, и си в джаза.


23 Яну 2021 15:53
Профил

Регистриран на: 25 Мар 2012 17:54
Мнения: 42
Отговори с цитат
ОК Благодаря за отговорите. В неделя дали ще има някой на тези телефони, че сега ми е невъзможно?


23 Яну 2021 16:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Може и в неделя, все пак има и дежурни, но оставяш домакинството без нет! Накарай някой от семейството ти да свърши това.


23 Яну 2021 16:28
Профил

Регистриран на: 25 Мар 2012 17:54
Мнения: 42
Отговори с цитат
А, ние сме си на куп, заедно, просто утре преди обед всички можем да се лишим от нет и тв за около час .


23 Яну 2021 16:49
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2013 10:46
Мнения: 61
Отговори с цитат
Най-лесно е да се клонира MAC адреса на стария рутер на новия - всички нови рутери би трябвало да го поддържат - става от настройките на рутера.


Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 18.3 KiB | Прегледано 21629 пъти ]
23 Яну 2021 16:58
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®