Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:53



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Дистанционно Samsung не командва адекватно Fusion приемник 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Колеги, помагайте. Проблемът се състои в това, че при натискане на бутоните OK, Arrow Up/Down/Left/Right или Channel Up/Down "обученото" за работа с Fusion приемник дистанционно TM2050A на Samsung TV 43Q60TA изключително трудно изпълнява зададените му команди - след няколко натискания, без да зависи от силата им или в каква близост съм до телевизора. Единствено EPG-то се отваря без проблем. Махнал съм всички слюди, сменил съм батериите с нови Duracell, ъпдейтнал съм телевизора до последна версия на софтуера, при пусната камера на телефона се вижда, че дистанционното реагира на зададените му команди, сменях и HDMI кабела, както и входовете. На другия ми телевизор, който пак е 4K Samsung със същото на вид дистанционно, но друг модел, няма такива проблеми. Държа да уточня, че двете дистанционни не са взаимозаменяеми, така че няма как да разбера със сигурност естеството на проблема - дали е софтуерен или хардуерен, по-скоро първото.


23 Ное 2020 19:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Оправих се. Решението е тук => https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00049119

Само и каналите да не се сменяха през 1, а последнователно... :D


23 Ное 2020 19:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Темата е за триене, сам съм предизвикал ситуацията и е малко вероятно да се случи на някой друг.


23 Ное 2020 19:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®