Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Апр 2024 12:46



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
A/V изходи на новите приемници 
Автор Съобщение

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Имам два приемника, сменени напоследък, но по различно време и са различни.
1. BSC2021-032.
2. DTS8223
Когато трябваше да ги сменя, върнах неработещите и нямаха нови, но имаше един, май наскоро върнат и ми го дадоха за първи, вторият по-късно си беше нов. Не знам защо са различни, но изглежда A/V изходите се различават.
Нормално си ползвам HDMI изходите, но ми трябват и A/V, които са за кабел 3.5мм жак към чинчове...
Използвам ги да подавам сигнал към малък TV предавател, а из другите стаи хващам с малка стайна антена. Още подавам сигнал и към HDD рекордери.
Всички тези устройства нямат HDMI входове, за това ми трябват и A/V изходите с чинчове.
Единият приемник имаше такъв кабел, другият нямаше кабел, но аз имах друг, който е различен от оригиналния. Именно с него вторият приемник работи, но първият, не работи и с двата кабела, а вторият не работи с оригиналния кабел...
На оригиналния кабел жака е малко по-дълъг и не влиза докрай. Жаковете се различават... На оригиналният, дългия, след пръстена с масата, следващите два са звук, а видеото е на върха. На късият, моят, с който работи втория приемник, след масата е видеото, след това звука...
Първият приемник не работи с нито един кабел, а в настройките не видях да се разрешава/забранява A/V изхода...
Някой знае ли нещо по въпроса?


24 Ное 2023 01:38
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здравей! На първия приемник размени жълтия и червения чинч. Т. е. видеото ти е червено.
Този приемник ще работи само с този кабел/по-дългия/ и по този начин.

Добре че си отворил тема с такова заглавие, защото сме ги обеснявали тези неща, но в друга тема и те са потънали.


25 Ное 2023 09:01
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
vanderel написа:
Здравей! На първия приемник размени жълтия и червения чинч. Т. е. видеото ти е червено.
Този приемник ще работи само с този кабел/по-дългия/ и по този начин.
Добре че си отворил тема с такова заглавие, защото сме ги обеснявали тези неща, но в друга тема и те са потънали.

Благодаря! Така работи..., но не е редно Булсата да дава кабел, не работещ по нормалния начин...

Сега трябва да пускам и друга тема за втория приемник DTS..., че след известно време се изключва сам... Трябва по дифолт, да си работи постоянно, защото аз не изключвам приемниците, само телевизора...

И още една, за имейл известяване, когато има нов отговор по моя тема, или, която следвам... Не получавам имейли и от години съм питал и отговор няма...
Техническият съпорт не чете ли темите??


26 Ное 2023 18:14
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Kibik написа:
vanderel написа:
Здравей! На първия приемник размени жълтия и червения чинч. Т. е. видеото ти е червено.
Този приемник ще работи само с този кабел/по-дългия/ и по този начин.
Добре че си отворил тема с такова заглавие, защото сме ги обеснявали тези неща, но в друга тема и те са потънали.

Благодаря! Така работи..., но не е редно Булсата да дава кабел, не работещ по нормалния начин...

Сега трябва да пускам и друга тема за втория приемник DTS..., че след известно време се изключва сам... Трябва по дифолт, да си работи постоянно, защото аз не изключвам приемниците, само телевизора...

И още една, за имейл известяване, когато има нов отговор по моя тема, или, която следвам... Не получавам имейли и от години съм питал и отговор няма...
Техническият съпорт не чете ли темите??

Виж в настройките на DTS-a. Има настройка, която е на 3-4ч, изключи я и няма да се изключва.


27 Ное 2023 00:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Да, Меню - Автоматично изключване /до 5 часа /.


28 Ное 2023 20:41
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
XaMaB написа:
Виж в настройките на DTS-a. Има настройка, която е на 3-4ч, изключи я и няма да се изключва.

Менюто и на двата приемника е много постно и тъпо...
При Настройка на времето, има само 12/24 часа за формата.
При Настройка на интерфейса има:
OSD прозрачност
Банер изтече
Автоматично изчакване?
На последното има опции Изкл, 30мин, до 12часа.
Това ли е, или е нещо друго? Беше на 3-4 часа, после го сложих на 12ч, не бях видял, че има Изкл., скрито нагоре някъде. Сега го сложих на Изкл.
Ако това е настройката, то потвърждава, че менюто е тъпо. На всеки телевизор се нарича или таймер заспиване, или Автоматично изключване, но не и Изчакване... И защо е при Интерфейс, трябва в менюто да си има Таймер...?


Последна промяна Kibik на 29 Ное 2023 02:38, променена общо 1 път



29 Ное 2023 02:33
Профил YIM

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
vanderel написа:
Да, Меню - Автоматично изключване /до 5 часа /.

Отговорих на колегата по-горе...
Не е Изключване, а Изчакване и не е до 5ч, а до 12ч...


29 Ное 2023 02:36
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Аха, а на индонезийските тунери/най-добрите/ е Авт. изкл. и е до 5 часа.


29 Ное 2023 12:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®