Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Апр 2024 10:58



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Лесно губи сигнал при лошо време 
Автор Съобщение

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
В Англия съм, с два приемника, които замениха старите, които си работеха добре. Сигналът им беше добър, 11-13dB при добро време и много рядко при много силен дъжд и черни облаци губеха сигнал, падайки под 7dB (синия бутон)...
В БГ ми дадоха нови, които са по-малки, не знам защо различни, не им знам модела, незнайно защо никъде не го пише, за това съм ги снимал...
За мен новите са по-зле отвсякъде, кофти/постен интерфейс, различен за двата. Даже вторият при меню EPG не реагира за потвърждение с ОК, което първия прави. Да не говорим за проблемите, докато подкарам AV изходите с дадените кабели (успях само на втория с размяна на чинчовете)...
И така, проблемът е, че и двата много лесно губят сигнал при дъжд/облаци, при старите не беше така... (не знам защо БНТ, най трудно губи сигнал, т.е. когато БТВ, Нова, спират, той работи...?
Възможно ли е и по чувствителност да са по-зле, или да видя дали чинията не се е изместила, или да завъртя окото в двете посоки (останало си е отпреди на 7 часа)? Или кабелите (6-7м) да са одъртели?
- SNR ли е аналога на dB-те, които следях преди?
- При мърдане на чинията, кой параметър да следя за максимум? (сила, качество, strength, SNR)
- Кажете на снимките какви са моделите, ако знаете?

На снимките, от долу нагоре са- Основен, Втори приемник и изгубен сигнал от първия...


Прикачени файлове:
BTV''.jpg
BTV''.jpg [ 49.1 KiB | Прегледано 722 пъти ]
2''.jpg
2''.jpg [ 50.3 KiB | Прегледано 722 пъти ]
1''.jpg
1''.jpg [ 50.52 KiB | Прегледано 722 пъти ]
03 Яну 2024 15:15
Профил YIM

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 475
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Здрасти Kibik . Първо кажи колко ти голяма антената 60см. 80 см . или повече . Второ защо ползваш чинчове а не HDMI ? Гледаш качество, SNR или = dB-те На една от снимките виждам 12463 това е тр. на HD каналите BTV HD , Nova HD,Ring BG HD, и.т.н. На 12271.00 H е БНТ1 там сигнала ти е малко по силен .Пробвай лнб то да завъртиш още малко към7.5 до 8 ч. Ако не се вдигне сигнала ,пробвай малко нагоре или малко надолу . Но трябва да виждаш сигнала като пипаш антената , защото може съвсем да го загубиш. Пиши ми за размера на антената и какво си направил 8)


04 Яну 2024 12:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Защо не питаш бре човек за приемниците, за чужбина...
Тези и двата са калпави, но каквито и да са, ако сигналът ти е какъвто е бил на старите - 11/13 дБ, то те ще
показват 100 %. сила и 80 и нещо - качество. При антена на ръба на приемането така става - HD транспондерите спират първи. Т. е. BTV HD и NOVA TB HD ще изчезнат, а БНТ от SD честотата ще се задържи.
Вече падането на сигнала може да е от антената, от снадките, или от кабела. И понеже липсва сигнал на два приемника, причината е в общото за тези приемници, а именно - антената.
Хващаш антената отстрани с по два пръста и без да разхлабваш нищо я напъваш доколкото поддава ламарината на ляво, на дясно и нагоре надолу. Така следейки индикатора, ще разбереш на къде трябва да мръдне 1-2 мм.

И отговори, защо гледаш с чинчове...


04 Яну 2024 15:40
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®