Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:23



Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
HD каналите насичат - ZHD200 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Искаш да кажеш, че на 100-тачката имаш 15 дБ. А на 200 на 12463 няма сигнал. Ако е така за всеки случай закачи 200 на мястото на 100 и ако и там няма сигнал приемникът е за смяна/ако си в БГ/. Ако си в чужбина :arrow:

vanderel написа:
Здравей ! Имай в предвид, че скоро и тези канали с по 9-10 дБ ще изчезнат и те !
Ориентирай се в проблема тук. За съжаление е останала само тази тема :arrow: http://forum.bulsat.com/viewtopic.php?f=5&t=19676
След което аз те съветвам да свалиш захранващата платка/5-тата снимка/ и да я занесеш на някой радио, телевизионен или GSM техник и да поискаш да ти смени тези кондензатори :arrow:

C4 - 1 х 47 uF 35V
C12, C9, C7, C8 - 4 x 1000 uF 16V (10V)
C10 - 1 x 470 uF 35V (25V)
D4 - 1 x 47uF 400V.
В скобите на втори и трети ред са оригиналните волтове, но ако може да ти сложи с едно ниво по-високомощни - вместо за 10V - за 16V и вместо за 25V - за 35V.

Този пост направо си го копирай за да го имаш в телефона и да го покажеш на техника. Просто искаш да ти ги смени без да му искаш гаранция и пр.
Понеже си технически грамотен, те карам да свалиш платката. Така ще улесниш техника. Съответно той би трябвало да ти вземе по-малко пари. Много е важно да те разбере техника, че не искаш гаранция, тъй като той няма как да ти даде такава, дори и да си му занесъл целия тунер. Гаранцията ти я давам аз :D

Другото е да пратиш приемника в БГ за смяна в офис на Була. разходите обаче няма да са по-малко, от колкото ако ме послушаш ! Ти си ... !!!


20 Сеп 2020 13:05
Профил

Регистриран на: 08 Май 2011 09:48
Мнения: 3
Отговори с цитат
vanderel написа:
Искаш да кажеш, че на 100-тачката имаш 15 дБ. А на 200 на 12463 няма сигнал. Ако е така за всеки случай закачи 200 на мястото на 100 и ако и там няма сигнал приемникът е за смяна/ако си в БГ/. Ако си в чужбина :arrow:

И на двата имам 15 дб на един и същ транспондер 100 работи перфектно а на ZHD200 на HD каналите гледам само картинки


27 Сеп 2020 09:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Щом при еднакви условия/като им разменяш местата/ единият работи, а другият - не, неработещия приемник е за смяна !


27 Сеп 2020 22:16
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
много странна работа с тия ZHD200
до едно време проблема беше в кондензаторите, и се оправяше след подмяна, но явно вече има и друг нов проблем....
FEC още стои на 5/6


05 Окт 2020 16:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
На 12463 и на 12565 реалният фек е 5/6. Във фабричната таблица обаче продължава да стои 2/3. Не му обръщай внимание.

Ник, дай да пробваме следното - завърти конвертора от 7 на 5 часа. После вкарай ръчно 12463 и 12565, но не Хоризонтал, а Вертикал. Сканирай ги и гледай дали ще насича. Ако е ОК вкарай и останалите фабрични честоти огледално. Чаткаш ли, идеята ми е да ги прекараме на 14 волта, вместо на 19. Ако успеем, ще направим революция в Булсаткомостроенето :D
Като завърташ конвертора, настройвай по 12524 без значение Н или В :!:
Почти съм сигурен, че проблемът ти ще изчезне, но не съм сигурен как е зададена софтуерно блокировката - 72 часа. Само тя ако ни спре :? Не би трябвало да има значение с кой електрод в конвертора ловим фабричния сигнал. Действай на моя отговорност :D Ние с теб ще сме първите излъгали по такъв начин тунера на Була. Като кажеш че е добре, ще патентоваме идеята :D , за да могат и други наши сънародници да се възползват от временното лекарство.

РР: нямам такъв избушил тунер, да го пробвам сам :?


05 Окт 2020 22:09
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
защо мислиш че проблема е в 19 волта и поляризацията?
в момента на 12463 сигнала ми е 100% и 15дб
т.е. запас голям

не виждам менюто за избиране на честоти и настройки, има единствено сканиране на канали по вече въведените честоти, т.е. няма как да обърна поляризацията на 12463, само хоризонтал
има само сканиране и добавяне, но дори ако добавя канали после не виждам от къде да ги изтрия, за да си върна приемника в нормалното състояние


07 Окт 2020 14:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
nik80 написа:
не виждам менюто за избиране на честоти и настройки, има единствено сканиране на канали по вече въведените честоти, т.е. няма как да обърна поляризацията на 12463, само хоризонтал
има само сканиране и добавяне, но дори ако добавя канали после не виждам от къде да ги изтрия, за да си върна приемника в нормалното състояние

Има шарени копчета по дистанционното - погледни ги и на екрана.


07 Окт 2020 18:54
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
така... намерих менютата
добавих транспондер 12463 вертикална поларизация, модулация 8PSK, DVBS2, FEC 2/3
вместо да се катеря по покривите по-лесно ми беше да направя отделно захранване за конвертора, захранен от външен стабилизатор го оставих постоянно на 18 волта, после пуснах сканиране на новия транспондер и намери канали
намерените канали ги добавя само в "любими" и ..... нищо, пак насича и пак FEC 2/3 в сигнал индикатора го показва като 5/6
СД каналите си вървят нормално
явно нещо по-сериозно е оплескано в софтуера което не може да се корегира от транспондера
странното е че вече много дълго време остана така, ъпдейти правят ли, не правят ли, и кога ще го оправят тоя проблем... не знам

едит: сега разбрах какво е искал да каже колегата - 12463 да се добави с FEC 5/6 - и това пробвах и пак насича :(


07 Окт 2020 22:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
А защо сменяме кондензаторите ? Защото те заглаждат напрежението до някакви определени стойности. Когато изсъхнат, тези стойности се променят надолу и първо това се отразява на НД честотите. Първо започват да прекъсват и изчезват НД каналите. Мисля, че до тук си съгласен с мен. Защо изчезват обаче ? Ако каналите изчезват затова, че на процесора не му достига напрежение да отвори картина, а вади само менюто, то тогава смяната па поляризацията няма да помогне. Ако обаче на конвертора не му достига напрежение, т.е. за хоризонтална честота не се подават необходимите 19 волта и причината е там, то за вертикална са необходими само 14 волта и е логично тези 14 волта да ги има стабилни.
На никой в България не бих му дал такъв съвет. И признавам си до сега не съм лекувал приемник по този начин. Колегата в съседната тема има сигнал на В транспондерите, но няма на Н. Това ме кара да си мисля, че съм на прав път.

РР: Когато картината започне да прекъсва, виж индикатора в този момент. Ако и той прекъсва, знача е коннвертор. В противен случай прекъсването може да идва от процесорната платка.

Ако ти е трудно, не го прави. Аз ще намеря изсъхнал приемник и ще пробвам. След което ще опиша резултата.


08 Окт 2020 00:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Така с тези 18 волта си отворил пак хоризонтална честота. Като можеш да подаваш различно напрежение, подай 21-22 волта и гледай фабричните канали. При това положение няма как да подадеш 14 волта, защото ще го подадеш пак на хоризонталния електрод. Така всички Н канали ще изчезнат. Без завъртане на конвертора няма да стане. Без завъртане само може да пробваш с 21 волта, както ти казах по-горе. При завъртането освен смяна на напреженията, сигналът от чинията ще влезе на другия електрод, който се управлява от 14 волта. Това последното не можеш да го промениш от стаята !


08 Окт 2020 00:15
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
няколко пъти го писах вече - сигнал индикатора е силен и стабилен, няма никакво прекъсване в сигнала - 100% и 15дб стабилни, постоянни
насичането е подобно на това от кондензаторите, само че тоя път проблем с кондензаторите няма, захранването съм го проверил обстойно, даже с осцилоскоп - стабилни и перфектни напрежения, всички напрежения и на двете платки, никакви пулсации, временно съм дублирал всички кондензатори, пак разлика никаква

сега захранвах конвертора от външно захранване, до 19 вдигах, и кабела ми не е дълъг, че да кажеш има пад, ако идеята ти е била ниско захранване на конвертора - разлика няма, няма и логика да е от това защото реално на конвертора му стига всичко над 10 волта за нормална работа, вътре е със стабилизатор на 5 (или 6 може да е било не помня точно), и не го бърка колко точно е напрежението, с 13 и 18 само превключват входовете, нищо повече, реално през цялото време си работи на 5
освен това 18 волта е за хоризонталната поляризация, ако му беше ниско напрежението първо щеше да се дъни при вертикална, когато пуска 13, а то проблема е при 18

по всичко изглежда че проблема настъпва след като сигнала влезе в приемника, предполагам някъде при декодирането, защото когато замръзне - замръзва с перфектна картина, т.е. декодирал е правилно кадъра и си е дал почивка
когато накъсва от лош сигнал се появяват и повредени кадри, при мен няма такива, всички са перфектни


08 Окт 2020 01:46
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2009 17:43
Мнения: 48
Отговори с цитат
При мен имам същия проблем. Периодично като стоп кадър на картината. Кондензаторите са сменени. Добавил съм два кондензатора по основната платка, защото приемника се рестартираше и понякога не палеше и показваше boot load. След като добавих кондензатор 1000uF на 16V до бобината на която пише 3R3, както е показано на снимката пали всеки път, но предимно на btv hd и на нова HD замръзва картината на определени интервали. Нямам друг HD приемник да видя дали и на него ще работи така. Сигнал 12463 H 100% качество, 14 dB ниво сигнал.


Прикачени файлове:
Коментар на файл: снимка 2
snimka 2.jpg
snimka 2.jpg [ 94.07 KiB | Прегледано 17527 пъти ]
Коментар на файл: снимка 1
snimka.jpg
snimka.jpg [ 85.19 KiB | Прегледано 17527 пъти ]
11 Окт 2020 16:05
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
ъпдейт на случая с накъсване на ХД каналите: пристигна най накрая новия приемник - някакъв малък, в менютата го пишат HS-E480R (BSBG00)
ХД каналите си тръгнаха от раз, без да пипам антената, само включих кабела и изчаках активиране, всички ХД канали вървят въпреки че времето е лошо в момента, от където заключвам че проблема е бил софтуерен/хардуерен в стария приемник, за това са насичали ХД каналите, явно проблемите са станали повече от захранващ блок (ZHD200)

новия приемник няма дистанционно, казали са "ползвай си старото"
май има възможност за запис на усб устройство, обаче не разбрах как се борави с това старо дистанционно, пуснах да записва, но менюто за запис стана не активно, пуснах записа - върви, обаче изчезнаха всички менюта, нещо куца работата


26 Дек 2020 23:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Явно не си се ровил из форума. 7 страници са изписани за този приемник. По-точно за тези, защото са два модела :arrow: viewtopic.php?f=5&t=20886


27 Дек 2020 13:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2012 18:29
Мнения: 110
Отговори с цитат
Честита Коледа !
От ден два забелязвам насичане на картината на HD каналите,което се увеличава постоянно.Когато насича изписва "LNB слаб сигнал".Като влезна на сигнал индикатора сигнала не мърда,държи си около 14 db ,зависи от транспондера.Приемника е ZHD-210 с външно захранване.Да ходя ли утре до офиса за смяна на захранването или ? :?: :(
Благодаря!
Лек ден, :D


29 Дек 2020 16:17
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®