Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:49



Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
КА модулите на БСК. Монтаж, предимства и недостатъци ... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Естествено, че като нещо ново/за Була/новата технология за разкодиране на каналите, ще предизвикат интерес. КА модулът представлява едно шоколадче, което се мушка в слота на вашия телевизор, ако имате такъв. А за да имате слот/гнездо/ за това шоколадче , ТВ-то ви трябва да поддържа DVBS2 функця. Т.е. сателитния тунер, който сега притежавате, да е вграден във вашия телевизор. При вграден в телевизора тунер, естествено вече няма да имате нужда от външния тунера на БСК. Тона е едно от предимствата Картата на досегашния ви тунер с която се разкодираха каналите, при новата технология ще е вградена в КА модула. Така че няма да имате и карта/второ предимство/. Трето предимство е че ще ползвате само едно дистанционно - това на телевизора. Най-важно предимство е че ще отпадне свързващия кабел от досегашния ви тунер до ТВ-то. Т.е. ако там досега е имало загуба на качество и проблеми, вече няма да ги има.

Недостатъците са свързани с модела на телевизора и неговия процесор. Вграденият в ТВ-то тунер обикновено е много по-бавен от външния. За пример мога да ви дам, че тунер в ТВ мод. около 2015 - 2017 год. ще сканира спътник Хотбърд/най-големия/ за честоти и канали, за не по-малко от 20 мин. Докато дръвцето на Була ще го направи за 2-3 мин. Смяната на каналите ще става по-бавно. Менюто за родителски контрол, любими канали и пр. ще е всъщност това на телевизора. И като цяло всичко вече ще зависи от настройките на телевизора./за форумът ще има доста работа/. С две думи, ако телевизорът ви е с бърз процесор - добре. В противен случай бързо ще се отегчите от новата придобивка и ще ви се преиска второто дистанционно :D

В тази тема ще ви бъде разяснено всичко свързано с КА устройството !


05 Юли 2020 00:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ето какво представлява шоколадчето :D
XaMaB написа:
cardless CAM

Изображение


05 Юли 2020 00:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Смяната на който и да е ваш SD или HD приемник с КА модул струва 19.99 лв.

Нов абонат, без значение каква техника ще предпочете - SD или HD сателитни тунери, интернет бокс Фюжън или КА модул, ще плати за включването - 4,80 лв.

Монтажът на КА модулите ще се извършва от техниците на Була, защото колкото и да е на пръв поглед просто, трябва да се спазят някои изисквания.

Нещата около монтажа и евентуалните проблеми на отделните марки телевизори ще бъдат разяснени в този форум.


05 Юли 2020 00:57
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
А от кога започва монтирането?


05 Юли 2020 10:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Щом получат техниците самите модули, чакам с нетърпение и щом ми се обадят веднага ще докладвам как е, само дано да стане скоро...


п.с. Само едно не ми е ясно, като получа CA модула, задължително ли е да ми вземат точно тогава външния HD приемник, или мога да го върна в офис след като видя че няма проблем с CA модула?


05 Юли 2020 16:08
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
Щом получат техниците самите модули, чакам с нетърпение и щом ми се обадят веднага ще докладвам как е, само дано да стане скоро...


п.с. Само едно не ми е ясно, като получа CA модула, задължително ли е да ми вземат точно тогава външния HD приемник, или мога да го върна в офис след като видя че няма проблем с CA модула?


Мисля, че веднага ти зимат приемника, но не съм сигурен.


05 Юли 2020 17:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ще го вземат веднага !


05 Юли 2020 23:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
И за да не вземете утре да спите пред офисите, ще продължа с недостатъците :wink: :D

Вземете ли модул - не трябва да забранявате автоматичните ъпдейти от менюто на ТВ. Защото ако утре Була пуснат нови канали, то те няма как да влязат във вашия ТВ сами.
Следващ недостатък - каналите ще влязат във вашия ТВ толкова разбъркани, че чак няма да ви се вярва. Така че ще трябва да се специализирате и по подреждането на канали.

Аз лично въпреки, че имам телевизори с DVBS, повече чакам новите тунери на Була ! Не казвам че е лошо да пробвате опциите на новият си телевизор с този модул, но ви предупреждавам, че може и да се разочаровате.

Форумат ще помогне на всеки, каквото и да е станало !
Поздрави на всички !


Последна промяна vanderel на 06 Юли 2020 09:09, променена общо 1 път



05 Юли 2020 23:50
Профил

Регистриран на: 21 Фев 2012 10:23
Мнения: 14
Местоположение: Пелевун, Ивайловградско
Отговори с цитат
Това да си с 1 дистанционно е най-хубавото, фирмата се откъсва от първобитно-общинния строй. А това за ъпдейта на каналите не е така, поне от 10 години телевизорите имат автоматично пресканиране нощем в 3, ако е на стенбай... :D :D :D


06 Юли 2020 07:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Благодаря за допълнението. Аз изключвам авто ъпдейтите и може би за това не съм забелязал пресканиране :? Коригирах се !


06 Юли 2020 09:12
Профил

Регистриран на: 22 Сеп 2010 10:25
Мнения: 70
Отговори с цитат
Аз също изключвам auto-update, защото ми вклюват soundbar и губя звука следващото включване :)


06 Юли 2020 09:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Интересно ми е какъв трябва да е процесора на даден смарт тв, за да е превключването на каналите по-бързо от ZHD 210?


06 Юли 2020 21:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
Интересно ми е какъв трябва да е процесора на даден смарт тв, за да е превключването на каналите по-бързо от ZHD 210?

Аз съм с AndroidTV https://www.displayspecifications.com/bg/model/725210ae уж висок клас за времето си, превключването на канал е м/у 2-3 сек. Но пък, през нета сам си дърпа логата на 80% от телевизиите и изглежда много добре. Тъпото е, че няма Network scan и трябва всички транспондери да се сканират ръчно. С външна флашка можеш да си шифтиш и записваш програми и тнт..


06 Юли 2020 22:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Абе с боксовете човек трябва да се запаси с търпение и да не е прекалено дърт и кьорав! На моя бокс едва виждам и чета логата на каналите и превключването е бавно и иди обяснявай на жената камо ли на старци! Но ако модула бави 2-3 секунди може да се възприеме, щото все пак се действа с едно дистанционно :D И според мен какъвто и да е процесора няма да е по бърз тв то защото процесора си има други функции в сложните нови телевизори а сателитните приемници са по бързи от телевизора и превключването зависи не от тях а от тв тата.


07 Юли 2020 09:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
XaMaB, имаш ли наблюдение с ъпдейта как е положението. На мен не ми се вярва да се ъпват транспондерите на зададените спътници. Или ще ъпва само това което чете модула ... :?

Tora написа:
А това за ъпдейта на каналите не е така, поне от 10 години телевизорите имат автоматично пресканиране нощем в 3, ако е на стенбай... :D :D :D
Колега ако може да поясниш - ще намери новите транспондери на зададените спътници и ще ги пресканира, така ли ... :?


07 Юли 2020 09:13
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®