Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:28



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Въпрос за Булсатком ONT 4100v 
Автор Съобщение

Регистриран на: 19 Авг 2014 13:27
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте, използвам Булсатком оптичен интернет с устройство Bulsatcom ONT 4100v, в което влиза директно оптичен кабел. От него по Lan кабел влиза в рутера ми TP-link 1043nd.
За рутера съм закачил няколко устройства - ТВ, Fusion приемник, PS4 и четвъртият lan порт отива към компютър в другата стая.Искам да свържа по гигабит лан и NAS у-во,но нямам повече налични RJ45 порта. Възможно ли е да използвам вградените RJ45 портове на Булсаткомския медия конвертор ( или каквото точно е това ONT 4100 ) за да свържа директно например телевизора и да си освободя един гигабитов порт на рутера за NAS у-вото.
Не знам дали го обясних достатъчно разбираемо. Искам телевизора ми да е вързан по кабел директно от ONT 4100. Проблема идва от това,че Булсат имат мак адреса на рутера ми и като вържа нещо на портовете на ONT 4100 ми излиза съобщението да си гледам работата...
Знам,че мога да закача допълнителен суич за рутера,но предпочитам да не закачам още устройства към мрежата,които заемат място и усложняват конфигурацията.
Нямам идея дали е възможно и как да вляза в настройките на ONT-то за да клонирам там мак адреса както по принцип се прави с рутерите.

P.S. Сега като размествах кабелите и видях,че на въпросното ONT 4100 съм написал с перманентен маркер по едно голямо "НЕ" на първи и четвърти порт. По спомен май имах проблеми с нета преди години и явно съпорта са ми казали да не ги използвам. Все едно, остава ми един читав вероятно порт,което ме устройва в случая.


23 Юни 2020 02:19
Профил

Регистриран на: 08 Май 2015 15:53
Мнения: 130
Отговори с цитат
Що не им звъннеш да ги питаш? Ти ОНТ-а няма как да имаш достъп, единственният начин е ако могат да запишат повече от един МАК адрес освен рутера...

Аз имах подобен проблем с рутер който има вграден ОНТ и тяхното желязо ми е излишно, но не ми дават да го ползвам :(


25 Юни 2020 18:39
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®