Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 11:56



Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Четворен конвертор 
Автор Съобщение

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
Преди няколко дни идваха "техници" за да инсталират/свържат допълнителен HD приемник.
От тогава ми прави впечатление, че качеството на картината (цветопредаването стана някак си постно) се влоши.
Е ли възможно всичко това да се дължи на смененият конвертор?


13 Май 2020 18:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Дай малко по-подробно инфо.
Как е свързан приемника към телевизора.
До сега какъв приемник е бил.


13 Май 2020 18:56
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
[quote="DevNull"]Дай малко по-подробно инфо.
Как е свързан приемника към телевизора.
До сега какъв приемник е бил.[/quote

Както вече писах, идваха "техници" за свързване на нов допълнителен HD приемник.
По другите два такива, нищо друго не е пипано, освен да сменят конвертора, тъй като преди това беше двоен, а сега го смениха с четворен, понеже приемниците вече са три.

Изображение


13 Май 2020 19:12
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Цитирал си поста, но нищо не си отговорил?! :) После искате помощ!?


14 Май 2020 19:33
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
Viktor Pavlov написа:
Цитирал си поста, но нищо не си отговорил?! :) После искате помощ!?


Така, или иначе, не се разбра от питанката какво точно е важното в случая по въпроса със свързването на телевизора, и по-точно за кой телевизор от трите се пита, макар, че те и трите са с HD приемници, както отбелязах.
Ако трябва да гадая какво точно трябва да отговоря не мисля, че ще мога да се справя. Все пак не живея в този форум.
Просто попитах дали има вероятност проблемът да е от подмененият конвертор, и ли от полученият ъпдейт, който е бил пуснат точно в същият ден, когато е сменян конвертора.
Въпреки всичко ще се опитам да го дам малко по-цветно :) (за разлика от сегашното представяне на картината на телевизорите), за да внеса максимални подробности:
Имах два HD приемника, които ползвах с два телевизора - това не знам важно ли е, но го споменавам.
Реших в една пристройка (механичка, или нещо от сорта) до къщата ми да имам и трети HD приемник. Който приемник, естествено ще бъде свързан с трети телевизор.
Дойдоха "техници" и смениха двойният конвертор с четворен, след което и пуснаха кабел до въпросното помещение, където ще е третият телевизор. Нищо друго не е променяно по останалите два приемника, по телевизорите свързани към тях, както и по окабеляването.
След тая процедура, по смяната на конвертора, и преминалият ъпдейт по същото време, картината на телевизорите които до сега съм ползвал, се влоши. За новоинсталираният трети HD приемник, и свързаният нов телевизор към него, не мога да дам никаква информация за качество на картината, по простата причина, че нямам база за сравнение, тъй като не съм го гледал до сега. Но ако трябва да бъда честен, и при него картината не ми харесва, въпреки , че е някаkво NEO, 24" за 200 лева. Но пък от там от където го купувах, този телевизор имаше най-доброто цветопредаване, от останалите телевизори с подобен размер на екрана. То и поради тази причина го взех.
Е те това е....


15 Май 2020 07:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Яну 2009 14:51
Мнения: 55
Местоположение: София
Отговори с цитат
От телевизора е. Нео, Санг, Краун и Ариели са производни на един и същи завод. Пълен боклук са.


15 Май 2020 11:54
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Е сега доста си се постарал и картина се поизясни...
Тази липса на цветност няма как да идва от смения конвертор, нито пък от сателитния кабел или ъпдейа. При тях се появяват друг тип проблеми, когато нещо не е както трябва да бъде или е дефектно.
Предполагам, че тази бледост ти е направила впечатление след като си включил третия телевизор, който е имал хубави цветове в магазина. След това ти е направило впечатление, че при първите два цветове са по-бледи.

В настройките на всеки телевизор, както и приемник има опция за корекция на контраст, цветност, дълбочина, яркост и т.н... Може да се зайграеш с настройките и да видиш дали ще изкараш повече цветност и да се опиташ да постигнеш желаната от теб картина.

Телевизор, приемник и хдми кабел са отговорни за така наречената картина.. Има и други фактори, но при теб не са от значение при положение, че ползваш стандартите пръчки на Булсат

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


15 Май 2020 12:03
Профил WWW

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
didomh написа:
От телевизора е. Нео, Санг, Краун и Ариели са производни на един и същи завод. Пълен боклук са.


Браво!!!
Аз си потроших пръстите докато приведа в максимална степен ситуацията до разбираеми нива, а ти само за NEO-то ли разбра?
Ами другите два телевизора са LG и TOSHIBA, 32", на цени около 700 лева.


15 Май 2020 17:46
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Е сега доста си се постарал и картина се поизясни...
Тази липса на цветност няма как да идва от смения конвертор, нито пък от сателитния кабел или ъпдейа. При тях се появяват друг тип проблеми, когато нещо не е както трябва да бъде или е дефектно.
Предполагам, че тази бледост ти е направила впечатление след като си включил третия телевизор, който е имал хубави цветове в магазина. След това ти е направило впечатление, че при първите два цветове са по-бледи.

В настройките на всеки телевизор, както и приемник има опция за корекция на контраст, цветност, дълбочина, яркост и т.н... Може да се зайграеш с настройките и да видиш дали ще изкараш повече цветност и да се опиташ да постигнеш желаната от теб картина.

Телевизор, приемник и хдми кабел са отговорни за така наречената картина.. Има и други фактори, но при теб не са от значение при положение, че ползваш стандартите пръчки на Булсат

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


Явно нищо не се е изяснило...
Така, или иначе проблемът го установих преди да съм гледал телевизора на последно инсталираният приемник. А и просто дадох някаква насока относно проблема, констатирайки, че въпросният трети телевизор в Техно веригата имаше най-добрата картина от всички подбни по размер телевизори.
Останалите два телевизора си ги гледам не за пръв път, и няма как да съм се заблудил. Дори и не може да става дума за подобно определение относно проблема.
И отново ще споделя, че нищо по въпросните настройки не е пипано.
Всички приемници са свързани с HDMI кабели. До сега ползваните два приемника, дори са свързани с HDMI на PHILIPS, които са със сребърна екранизация. И са свързани с такива кабели по простата причина, че ги имам.


Последна промяна m65 на 15 Май 2020 19:23, променена общо 1 път



15 Май 2020 17:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Единственето, което се изясни поне за мен досега е, че ползваш hdmi кабел!

Никой не твърди, че си се заблудил!
След като качеството на картината (цветопредаването стана някак си постно) се е влошило след посещение на "техници" се свържи с тях да ти оправят цветопредаването.

Изображение
PHILIPS отдавна вече нямат нищо общо с холандците та може и да няма никакава сребърна екранизация :wink: а това пък с темата четворен конвертор


15 Май 2020 18:32
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Изображение
PHILIPS отдавна вече нямат нищо общо с холандците

Не обиждай "ментето" :lol: .
На LG ми е омръзнало да гледам Ферари-то почти оранжево, а не гран при както при ментето.


15 Май 2020 19:07
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Единственето, което се изясни поне за мен досега е, че ползваш hdmi кабел!

Никой не твърди, че си се заблудил!
След като качеството на картината (цветопредаването стана някак си постно) се е влошило след посещение на "техници" се свържи с тях да ти оправят цветопредаването.

Изображение
PHILIPS отдавна вече нямат нищо общо с холандците та може и да няма никакава сребърна екранизация :wink: а това пък с темата четворен конвертор


Това е първото нещо което направих, и то преди да попитам тук.
Но очаквам все още "техниците".


15 Май 2020 19:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
m65 написа:
Но очаквам все още "техниците".

Няма да ти помогнат. Конвертора не обработва цветови разлики ако знаеш какво значи това. Той просто преобразува дадена честота на сигнал в друга и я подава на приемника, който вече образува картина и звук.
От конвертора единствено може да губиш сила на сигнала или да не ти сканира някоя честота.


15 Май 2020 19:35
Профил

Регистриран на: 24 Юли 2014 19:37
Мнения: 7
Отговори с цитат
не знам дали с това мога по някакъв начин да му помогна на човека ,но на моят телевизор/вярно че не е като неговата марка и модел/,но в менюто има ,,общи настройки ,,-,,място,,-,,магазин,,-,,у дома,.Когато го взех от магазина , настройката беше на ,,магазин,, и там в магазина цветовете бяха така да се каже ,,o.k.,, но когато го включих в мрежата на бск, цветовете и картината вече бяха с по- лошо качество,но когато минах настройката от ,,магазин,,на ,,у дома,, и цветовете и картината се подобриха значително.пак казвам че тези ми разсъждения са чисто и просто предположения и нищо друго.


15 Май 2020 20:38
Профил

Регистриран на: 02 Сеп 2009 21:36
Мнения: 39
Отговори с цитат
Не зная за другите евтини телевизори, но при моя има настройка "hdmi пълна гама", която трябва да се включи за всяко ново свързанл устройство. Също така е добре настройката за контраста да е в режим "динамичен", защото това позволява да се използва различна степен на осветеност в различните части на екрана. Освен това, стандартните настройки за осветеност често са твърде силни, което прави тъмните цветове - бледи. Добре е там да не се използват фабричните режими като "икономичен", "ниско" , "високо" и т.н. а да се използва потребителска настройка, подходяща за осветеността на помещението (освен ако няма сензор за осветеност). Надявам се описаните опции да вършат работа, защото превода на български на менютата в телевизора от който са, като цяло е лош.


15 Май 2020 22:47
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®