Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:06



Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Четворен конвертор 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Понеже ми беше писнало от кабелната и снеговалежите по екрана/тогава тя беше още аналогова/ реших да мина на сателитна. Имах избор между ITV Partner и Булсатком. Е избрах булсат, и закупуване на оборудването/не исках никакви договори/.
И така въоръжен с пари в брой 148лв за основен и 68 за доп. приемник отидох в офис на бул. България и Г. Делчев кръстовището в София/ не зная сега дали този офис го има/. Като им казах, че искам закупуване без договор ме поднесоха като манна небесна.
Да де ама пропуснаха да ми обяснят че доп. приемника не подлежи на закупуване/68лв/ и по неговата сила аз пак съм си останал с 18 месечен договор. Той остава мой след изтичане срока на договора - демек за основния с разликата в парите 148-68=80лв понеже за да гледаш на доп. приемник трябва да платиш основния и допълнителния нещо са отишли на кино от 6 до 5, но само за мен. Постарах се тези пари да си ги върна и няма да си изкривя душата, че имаше и незаконен начин - примерно - после във времето бях взел първия им HD приемник Hromecast/с irdeto карта/ за 68лв и го писах като доп. приемник, а после върнах само картата и ми дадоха захаринец приемник, а самия приемник го продадох за 90лв.
Та да се върна на антената и настройката. От офиса ми бяха дали два приемника, маркирани основен и доп. като между тях имаше задължително RS232 кабел 15м за да свържа единия с другия иначе доп. приемника нямаше да работи, антена, стойка, конвертор и сплитер, а коаксиален кабел нъцки. Е кабел си купих веднага - имах магазинче наблизо до блока.
Беше ноемврийска вечер след работа, тъмно и мъгла. Нетърпелив навързах кабелите, сглобих антената и направо я качих на парапета на терасата - тя гледаше точно на юг. Нито бях гледал как е конвертора нито елевацията/тези неща изобщо не ги бях и сънувал както се казва/ . Въртях наляво и дясно до де опираше антената в парапета като луд, накрая измръзнах и се отказах.
На другия ден реших да монтирам стойката на антената. Купих анкери, обадих се на приятел да ми даде перфораторна машина и пак както се казва - сначале и пак нищо, картина нъц. Викам си леле как преди с ефирни антени саморъчно направени от мен докарах на село сърби и румънци, а с тва греда.
На третия ден реших вече да видя чиче гугъл и като му написах "настройка на сателитна антена" и пуф направо у тоя форум. Тогава видях какво е писал Даскала/Vanderel/ - казвам му Даскала/може и по-млад да е от мен/ в много мои мнения, защото такъв ще те научи, а учителя няма да те научи. Той - учителя си изпява урока и си излиза от час па ако си чул добре.
И вечерта почнах - конвертор 7 часа, елевация според satlex, завъртях телевизора така че да виждам сигнал-индикатора и след 10 минути грейнаха някакви децибели на 12524 хоризонтал. Криво ляво докарах 10Db и веднага превключих на БНТ1 - работи с картина и звук. Рекох си тва е някаква случайност, но го оставих за вечерта така и повече не се занимавах.
На четвъртия ден - прибрах се пак от работа и без да включвам приемници и телевизор размърдах антената по всичките и възможни настройки и почнах наново с цел да оттренирам от предишната вечер. Е тогава вече уцелих заветния максимум за 12524 - 13DB по онова време.
Е продължих да чета из нета и видях, че приемника/тогава бях с s1000 - железен приемник/ може да работи с още антени и си закупих една 90 самтиметрова, на която монтирах три конвертора и дайсек ключ да ги щтрака.

Стига съм писал от нема кой да го чете толкова дълго.


06 Юни 2020 22:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
DevNull написа:
и след 10 минути грейнаха някакви децибели на 12524 хоризонтал. Криво ляво докарах 10Db и веднага превключих на БНТ1 - работи с картина и звук. Рекох си тва е някаква случайност, но го оставих за вечерта така и повече не се занимавах.

:D Защото беше умрял от студ. Помня само че докато не изкара картина не се предаде. А беше късничко. На мен ми беше кеф да помагам на такива хора, които чаткат бързо и искат още !!!
В последствие след фийда, мина на Дрийм и нещата загрубяха ... :D


07 Юни 2020 00:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
:D
явно Дрийма е много опасен...


07 Юни 2020 03:54
Профил WWW

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
"Пингвина" му дойде по добре! :)


07 Юни 2020 19:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Никой да не ми пипа дрийма въпреки, че отдавна - сигур 8 години вече няма такъв.
Него си го купих защото след Delta S1000 търсех приемник, който да може да работи с мотор, делтата не можеше. След дълги нощи в четене по нета си избрах дрийма. После разбрах, че като се научиш да го управляваш всичко става в рамките на 20 минути работа като се тръгне от самото начало - инсталация на имидж. Канали се зареждат лесно даже не си играеш да сканираш/ако иска човеко де/, много лесно браузване в каналната листа няма смисъл да помниш коя програма на кой номер е и да натискаш като луд по дистанционното - просто изваждаш на екрана листата и натискаш първата буква на желаната програма и си там. Няма ограничение на броя програми и си правиш каквито и колко букети искаш.
На фона на всичкото това вече като пипна приемник, който не е с enigma на петата минута вече съм захвърлил дистанционното и повече не се занимавам с него - направо ме дразни като трябва да мина през пет прозореца на екрана за да стигна желаното меню или програма и да натискам стотина пъти по дистанционното.
А най-важното - телевизия почти не гледам. Само новини и Формула1, ааа и "Като две капки вода", което имах щастието да го гледам по nova HD тази година.
Та общо взето е това мнението ми за приемници - повече обичам да ги ръчкам, преинсталирам софтуера, да променям това което не ми харесва по него и да си ги направя шарени - нали луд на шарено се радва :lol: .


08 Юни 2020 18:01
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®