Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 11:11



Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Четворен конвертор 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Имащия проблеми получи достатъчно жокери! Дано се възползва от дадените му съвети...
Аз мога само да благодаря на всички вас за помощта и да кажа едно голямо благодаря!


Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


16 Май 2020 00:15
Профил WWW

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
Опитах, с думи прости, да обясня проблема, но явно не мога да обясня нещо просто, но ще опитам отново.
Защо трябва да се ровя в менютата на двата ползвани до сега телевизора, при положение, че двете промени които са настъпили не са свързани с тях. А промените са подменен конвертор, и преминал ъпдейт. Абсолютно нищо по техните настройки (на телевизорите) не е променяно. Още по-вече пък режимите: в магазин; в дома; в хотел, и подобни други опции. Тия телевизори се ползват за по около час - два, до три, и то предимно вечер, като се приберем от работа. В менюто "фаворити" съм поставил програмите които се гледат, и толкова. Аз дори и нови канали, ако разбира се булсат решат да пуснат такива, не знам кога са налични. Просто се пуска телевизорът/телевизорите, избират се канали които в момента сме решили да гледаме, и толкова. Това е ползването на телевизорите в къщи.
За третият телевизор и третият приемник, за които всеки от обясняващите се е хванал, споделих с Вас, че не ги коментирам, тъй като СА НОВИ, И НЯМАМ БАЗА ЗА СРАВНЕНИЕ, по простата причина, че до преди подмяната на конвертора, и преминалият ъпдейт, не съм ги имал. Просто когато го избирах, го избрах тъй като неговата картина ми хареса най-много от останалите работещи десетина, които бяха до него.
Ако примерно доставчикът ми на гласова връзка подмени своята клетка, и при мен възникнат проблеми при разговор по телефонът ми, следва ли аз да започна да се ровя в настройките на същия, за да търся решение на проблема?
Това последното е риторичен въпрос, моля не ми давайте съвети за решаването и на този "проблем".


16 Май 2020 07:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
m65 написа:
Защо трябва да се ровя в менютата на двата ползвани до сега телевизора

Защото специално LG-то(за ту-шиба ту-не не зная) при ресет от тока автоматично ти включва еко настройки. Като си на работа и през деня е цъкнал тока може и да не разбереш.


16 Май 2020 07:48
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
DevNull написа:
m65 написа:
Защо трябва да се ровя в менютата на двата ползвани до сега телевизора

Защото специално LG-то(за ту-шиба ту-не не зная) при ресет от тока автоматично ти включва еко настройки. Като си на работа и през деня е цъкнал тока може и да не разбереш.


Това, като довод, може и да има резон....
Обаче в случая е на 100% изключено като причина, тъй като там където живея спирането и пускането на напрежението от градската мрежа е доооста често явление. Обаче никога до сега не съм имал подобни проблеми. Под определението "никога до сега" визирам доста дълъг период от време, което не е месец, два или три, а години.
И между другото, винаги разбирам кога е имало прекъсване на напрежението от градската мрежа, тъй като приемниците след такова прекъсване на напрежението, преминават/стратират от режим "фаворити" в обикновен режим. Единият приемник застава на канал 701, а другият на канал 501.


16 Май 2020 13:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Ем оправяй се. Достигнах до заключението, че ще ти трябват по-висши сили да ти налеят у главата това, което е нужно.
1. Конвертора се изключва - казах ти защо. Пък в моята практика съм преминал почти през всички такива видове.
2. Ако беше от ъпдейта - мислиш ли че в този форум само ти ще ревнеш? Щеше да се запали.
3. Факт - проблема е само при теб. Де е причината?
4. Гарантирам че ако техници се появят при теб(не вярвам това да стане) ще си ги разходил напразно и тук плащатите пациенти ще поемат твоите идиотски разходи.


16 Май 2020 13:51
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
DevNull написа:
Ем оправяй се. Достигнах до заключението, че ще ти трябват по-висши сили да ти налеят у главата това, което е нужно.
1. Конвертора се изключва - казах ти защо. Пък в моята практика съм преминал почти през всички такива видове.
2. Ако беше от ъпдейта - мислиш ли че в този форум само ти ще ревнеш? Щеше да се запали.
3. Факт - проблема е само при теб. Де е причината?
4. Гарантирам че ако техници се появят при теб(не вярвам това да стане) ще си ги разходил напразно и тук плащатите пациенти ще поемат твоите идиотски разходи.


Оправянето е лесно, надявам се знаеш, съобразно дългата ти практика.
1. Конвертора не е в моята компетенция. Той е един от фактите в случая.
2. Ъпдейта също не е в моята компетенция. Иначе не мисля, свеждам само факти, и тоя с ъпдейта е вторият факт, тъй като инсталирането на допълнителен приемник, и преминалият ъпдейт са на една и съща дата - 05.05.2020 г.
3. Дали само проблемът е при мен не е ФАКТ, по простата причина, че няма как да се изказва мнение за всички останали ползватели.
4. Техници ще дойдат. Това аз го гарантирам. Но какво ще се случи след идването на "техниците"не се наемам да коментирам.
И поставям "техници" в кавички, тъй като им причина за това, и при това напълно основателна.
5. Явно само идиот, не запознат със ситуацията, може да нарича друг човек идиот, въпреки, че този човек се е постарал максимално да сведе ситуацията до разбираеми състояния.


16 Май 2020 14:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
m65, здравей и от мен.
Моят съвет е да си направиш една настройка на цветовете на всеки телевизор, такава каквато ти харесва. Телевизорите имат достатъчно диапазон и в цвета, и в контраста.
Колегите ти обясниха, че от честотопреобазувателя, няма как да се променят цветовете. Но дири и да си прав и да е станало нещо след смяната на конвертора, ти що се инатиш - вземи че ги коригирай и не търси непременно виновник

Ще си позволя да Ви дам една примерна комбинация -
Контраст - малко под до край - ако е до 100, значи на 95.
Яркост - около средата на диапазона - на 50.
Цвят - тук му дайте малко повече - поне 60 - 65, заради последния показател на който ще наблегна малко повече.
Острота или рязкост - тя винаги да е на средата.

:idea: Последното, и това го казвам за всички - намалете си задното осветление, подсветката или както там е формолирано във вашия ТВ. Тези които искат да си ползват телевизорите и след изтичането на гаранцията им, да ме послушат. Мисля че само във Филипс, производителят въобще не е сложил такава опция за корегиране на осветеността. Там той му е определил живота.
Та ако максимумът е 100, свалете осветеността на 70-80. Колкото по-ниско, толкова по дълго.
Вярно, че картината ще загуби от яркостта си, но то всяко нещо е за сметка на друго. Пък и освен телевизора, пазете очите си.
Доверете ми се и не ме карайте да ви обяснявам сега защо е така!

Поздрави за който ме е послушал :D

:D РР: m65 аз мойте отговори ги давам винаги така, че да не се отнасят само за един потребител. Защото съм от Габрово и така съм по на сметка :D - ако ти не ме послушаш, все някой друг ще го направи, и така няма да съм се минал и да съм писал напразно :wink:


18 Май 2020 22:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Ванди,
дано не си се хабил напразно :)


19 Май 2020 01:17
Профил WWW

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
Добре де,що се заяждате сега?Кое не разбрахте?
Човека с думи прости беше казал следното-че е имал два приемника(съответно с двоен конвертор),не е имал никакви проблеми с гледането,Решава да сложи трети приемник,сменя конвертора с четворен и му се скапва цветопредаването-това по негови думи.Човека просто питаше дали е възможно?
Вие го пращате да си сменя телевизорите и кабелите и да ръчка из менютата и да прави ненужни промени.По-добре да си върне стария конвертор и да види сам дали има разлика в цвета.Като види че няма,просто ще свикне .Ако вече не е.


19 Май 2020 05:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Добро утро :D
Би ли показал къде се заяждаме?


19 Май 2020 09:42
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Старият конвертор е в колата на техниците. А много е вероятно да е вече на някоя друга антена :wink:

:D Здравко, все някой ще прочете и ще си върне подсветката. Производителите /за Самсунг и LG съм сигурен/, са направили така, че светодиодите при 100 деления на диапазона - задно осветление, работят със 120 % натоварване. Съответно греят над допустимото и на 3-тата, 4-тата година започват да горят един по един. Според инчовете на ТВ този ремонт е от 150 лв нагоре :!:
На един да съм спестил ядове и пари, ще е добре :D


19 Май 2020 10:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
намалете си задното осветление, подсветката или както там е формолирано във вашия ТВ. Тези които искат да си ползват телевизорите и след изтичането на гаранцията им, да ме послушат. Мисля че само във Филипс, производителят въобще не е сложил такава опция за корегиране на осветеността. Там той му е определил живота.:

Къде ми е оня дет ми каза, че телевизора ми е менте :lol: ?
Първото ми от сорта на LCD беше "ментето" и му се наслаждавах 11 години докато миналото лято мълнията го уби. Замести го пак марката "Менте" само че 4K и с него виждам мравките в тревата. Даскале, за сведение функциите яркост, контраст и наситеност са ми на 55(от 0 до 100), острота на 100. Всички останали подобрители на картината са изключени. Наскоро и на синковеца му купих пак от сорта "менте" по-нисък клас 1080p и той се държи прекрасно.
Само от другия ми LG страдам - ако там не надуя функциите почти до краен предел няма картина като хората. Много пъти ми е идвало да го мятам през прозореца, но има късмета че рядко го гледам - само като ида при родителите ми на село.


19 Май 2020 21:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Менте, менте ... Специално за тази марка това определение се използва с смисъл, че така известният ни Филипс още от ерата на телевизоростроенето, няма нищо общо със сегашния Филипс. Географски нямат нищо общо. От там нататък как са се справили азиатците е друг въпрос.
Но наистина само в тази марка тв, няма опция за промяна на осветеността. Може пък там инженерите да са проявили коректност. Докато специално тези на Самсунг, ачик ачик съвсем умишлено са завишили ампеража на диодите. Трябва на захранващата платка от една R група да се махне едно съпротивление, за да заработят диодите с не повече от номиналния си ток. Това не го знаят ли, господата в Самсунг, пък и не само от тази марка. Абсолютен трик. Защото когато диодите светят яко, това допълнително подобрява картината и като иде клиента в магазина с многото пуснати телевизори, вижда че на този и на този картината е най ярка. И това продава съответно ...


19 Май 2020 21:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Географията ми е ясна. Първия ми беше от Полша - сегашните са чайници. Като гледам и под какъв ъгъл да го гледам картина си ми е картина. Новите ми куцат спрямо предишния в звуковите качества(като от тенекия за сирене е звука), но пък за това си имам ресивър 5.1.

P.S. Сетих се за едно мое определение за подсветката или така нареченото - задно осветление. Това е все едно да си на кино и прожектор да осветлява екрана отзад. Демек черното става сиво.


19 Май 2020 22:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Малко излязохме от темата, но е важно все пак да се научи нещо. !


19 Май 2020 23:33
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®