Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 06:42



Отговори на тема  [ 403 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Следваща
NO CERT 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
"NO CERT" /Няма сертификат/ е краят на HD тунерите :arrow: ZHD 100 и 200. А вероятно и на 210. Тези тунери на БСК работят с кодировката "БУЛКРИПТ". По една или друга причина, за която ние можем само да се досещаме, а и самото съобщение го доказва, фирмата явно не може да разчита повече на това криптиране. В БГ приемниците се сменят засега безпроблемно. За чужбинците обаче, за които този форум винаги се е грижил, NO CERT е нерешим от разстояние проблем. Приемници с въпросния анонс как-как трябва да се сменят.

Предлагам на ръководството на Була, незабавно да вземат решения за облекчаване на размяната на приемници, като напр. НЕ ИЗИСКВАНЕ на стария тунер. КОНПЕСАЦИИ и пр.

Това е. Надявам се на разум от Г-н Ризов и навременна реакция, за да не губи фирмата абонати. Форумът си върши/все още/ работата и ще информира сънародниците ни в чужбина за всички новости и начините на замяна...


13 Апр 2023 23:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 02:23
Мнения: 36
Местоположение: В.Търново,Г.Оряховица,Лясковец
Отговори с цитат
Аз съм със ZHD 210 и такова съобщение (за сега) няма. Всичко е наред. Но ако и на мен ми излезе (както вероятно казваш, че е възможно да стане) с кой приемник да го сменям? Питам да знам да съм подготвен.


14 Апр 2023 19:13
Профил

Регистриран на: 09 Яну 2016 16:40
Мнения: 7
Отговори с цитат
vanderel написа:
Предлагам на ръководството на Була, незабавно да вземат решения за облекчаване на размяната на приемници, като напр. НЕ ИЗИСКВАНЕ на стария тунер. КОНПЕСАЦИИ и пр.
Изискват стария и им кихаш 9 лв за замяната. Отделно ме разкараха до другия край на града в друг офис, че в първия нямаха. Това от вчера.


14 Апр 2023 20:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Яд ме е и в същото време ме срам, че за годините през които е съществувал форума, ако го четяха и се вслушваха, най-малкото абонатите им сега щяха да са двойно. А Генчев и Заяка, нямаше да загубят фирмата заради закотвения 30 гр. на запад спътник, ...напр.


14 Апр 2023 23:01
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
vanderel написа:
Яд ме е и в същото време ме срам, че за годините през които е съществувал форума, ако го четяха и се вслушваха, най-малкото абонатите им сега щяха да са двойно. А Генчев и Заяка, нямаше да загубят фирмата заради закотвения 30 гр. на запад спътник, ...напр.

Наистина си е за яд. Спомням си как преди няколко години едно правителство решило да замени паричните комисионни с имуществени такива направи голям проблем с излъчването на една от националните телевизии. Тогава не успяха, въпреки, че отливът на абонати не бе малък за тези два месеца. Успяха обаче по-късно след като заблудиха със внедрени свои хора във фирмата да се изстреля прословутия сателит. Сега за известно време собственик стана Спас Русев. Той е известен с това, че е ползван за времянка преди да се извърши нова продажба. Кой ще е новия собственик - това ще решат кукловодите, които създадоха преди повече от 30 години новия обществен строй в България - социалистически капитализъм.


15 Апр 2023 20:34
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 01:04
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
vanderel написа:
"NO CERT" /Няма сертификат/ е краят на HD тунерите :arrow: ZHD 100 и 200. А вероятно и на 210.


И на мен ми излезе NO CERT. Аз имам ZHD 200 отдавна. Бяха първите HD приемници тогава. Свикнали сме с тях макар и да са много стари. Чух че хората ги сменят. И аз намерих решение още същия ден. Явно драма няма, щом им е дошъл краят вероятно вече са подменили повечето. Останали са единични бройки основно в чужбина и тях ще подменят малко по-бавно. Убеден съм че ръководството взима правилните решения, хората да не остават без телевизия.


22 Апр 2023 18:00
Профил

Регистриран на: 12 Мар 2007 10:54
Мнения: 39
Отговори с цитат
Ще излизат съобщения, после ще махнат от Диемите и Максовете булкрипта и щат не щат ще се сменят всички стари приемници.


23 Апр 2023 12:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Chinchilla написа:
Убеден съм че ръководството взима правилните решения, хората да не остават без телевизия.

За сега няма никакви специални мерки, свързани с правата върху кодировката и смяната на приемниците. Което говори, че акцията не е целенасочена, а по принуда. До момента се действа по старому - като че ли клиента има желание да му се смени техниката и съответно той плаща такса за това си желание. Аз лично отдавна съм убеден, че в тази фирма всичко е постфактум. Не реагират навреме, не обмислени и неправилни решения...


24 Апр 2023 10:57
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 01:04
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
vanderel написа:
... Аз лично отдавна съм убеден, че в тази фирма всичко е постфактум. Не реагират навреме, не обмислени и неправилни решения...

Да с това съм съгласен. Проблемите се решават едва след като се стоварят от горе. Обаче към този проблем - напълно блокирал сателитен приемник със съобщение NO CERT Булсатком не може да подхожда по този начин. Рискува стотици хиляди хора да останат без телевизия. За тях сателитната телевизия е единствена алтернатива. Такова бедствие е проблем и за останалите DTH оператори. Вероятно са подменили повечето си стари приемници. Взеха ги Blantyre, BlackRock, EBRD. Повече от 5 години минаха от тогава. Вярвам, че са инвестирали правилно, щом Спас Русев или който и да е там ги купи след това. Най-малко SD-тата са подменили. Те са на повече от 20 години. Вярвам че са разумни и са взели правилните решения. Имам в пред вид правилни за абонатите, а не правилни за някой друг или други интереси.


24 Апр 2023 20:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Була не сменят старите приемници по собствено желание и защото са стари. А защото тези приемници са програмирани да четат само Булкрипт. Правата на това криптиране обаче вероятно се държат от старите собственици, които явно не искат да им ги предоставят.

Ако от ръководството не действат адекватно и навременно, ще предоставят на абонатите си в чужбина на тепсия, да избират из между - дълга и мъчителна смяна на тунера на БСК и значително по-бързо и лесно преминаване към някой от мобилните оператори.

От некадърност БСК насила направиха мобилните оператори сателитни... и сега е поредния момент, при който могат да продължат да си тикат абонатите към ония.


24 Апр 2023 21:17
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 01:04
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
vanderel написа:
Була не сменят старите приемници по собствено желание и защото са стари.


Само казвам че ако уважават своите клиенти и себе си отдавна трябваше да го направят по собствено желание. Това е професионалния подход на уважаващ себе си оператор, другото е лицемерие на спекулант. И искам да вярвам че подхождат правилно и си подменят приемниците.


24 Апр 2023 22:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Освен, че не го правят по собствено желание, ти вземат такса за смяната! Но след като е налице такъв проблем има 2 решения, или плащат, или сменят всичката техника на клиентите си.


25 Апр 2023 07:20
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
Появи се на zhd200 a na 210 си .... мамата нещо картината. целта е да се слагаT някакви wi-fi приемници ли?

махам кабела от чинията който ходи към 200 приемника и се оправя картината ан 210.

ако кабела на 200 се сложи в антената - се разваля много картината ан 210.

сега трябва нови zhd210 за всички, а едва ли има.


29 Апр 2023 18:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Wayne написа:
ако кабела на 200 се сложи в антената - се разваля много картината ан 210.
Това е интересно. Благодаря ти за този пост. Изходите на конвертора би трябвало да са независими, но явно Була пак са минали по тънката лайсна с евтини и съмнителни LNB-та.

А приемниците 100 и 200 се сменят с корейските Бейкън/тунери изискващи от време на време рестарт и с некадърен софтуер/.


01 Май 2023 07:48
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
на мен все ми го прави. спират тока, прецака се картината или единия има другия не, на антената изкарвам-вкарвам вземе че тръгне.

сега ще сменяваме приемници?

на 210 си работи телевизията.


01 Май 2023 09:43
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 403 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®