Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Апр 2024 00:06



Отговори на тема  [ 201 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Булсат с СА модул 
Автор Съобщение

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
Здравейте на всички!
Имам странен (може би) проблем с модул. Взех днес един, слагам го в телевизора (hitachi, 43" от онези в Кауфланд :D ) Менюто ми е същото като на тошиба. Настроих всичко, и първоначално нямаше проблем. Подреди си каналите от 101 както си е подредбата. Но при изключване и последно включване на екрана (на кодираните канали) пише Няма видео сигнал или Сигналът е кодиран. При подбутване на модула отзад или изваждане и слагане проблема изчезва, после пак се появява. Имате ли идея какъв е проблема или да върна модула и да си взема Kaonчето?


05 Фев 2024 22:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
borisov910 написа:
при подбутване на модула отзад или изваждане и слагане проблема изчезва, после пак се появява.

Здравей. Трябва да се убедиш дали става въпрос за чисто механичен проблем или ТВ не запомня настройките. Ако е първото, изрежи от един картон или от някакъв друг подходящ материал едно парче и се опитай да заклиниш модула, така че да контактува.


06 Фев 2024 00:42
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
vanderel написа:
borisov910 написа:
при подбутване на модула отзад или изваждане и слагане проблема изчезва, после пак се появява.

Здравей. Трябва да се убедиш дали става въпрос за чисто механичен проблем или ТВ не запомня настройките. Ако е първото, изрежи от един картон или от някакъв друг подходящ материал едно парче и се опитай да заклиниш модула, така че да контактува.

Сутринта директно върнах модула обратно. След малко упорство от другата страна го замениха с приемник безплатно. Приемникът е от "новите", не съм сигурен кой модел, има лампичта отдясно и бутоните са му отстрани. Няма и USB отзад, Made in China.


06 Фев 2024 17:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ясно. Не би трябвало да съжаляваш за модула. Въпрос на свикване е.


06 Фев 2024 20:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Понеже имах подобен проблем, викнах техници/уж по-грамотни от мен/. Ми самите те предложиха замяна с приемник, моя извод е, че към момента модулите стават само на Самсунг и ЛГ. А защо е така? Никой не може да каже, нито техници, нито служителките в офисите! Иначе, който иска модул - дават.


06 Фев 2024 21:25
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 09:28
Мнения: 34
Отговори с цитат
borisov910 написа:
Здравейте на всички!
Имам странен (може би) проблем с модул. Взех днес един, слагам го в телевизора (hitachi, 43" от онези в Кауфланд :D ) Менюто ми е същото като на тошиба. Настроих всичко, и първоначално нямаше проблем. Подреди си каналите от 101 както си е подредбата. Но при изключване и последно включване на екрана (на кодираните канали) пише Няма видео сигнал или Сигналът е кодиран. При подбутване на модула отзад или изваждане и слагане проблема изчезва, после пак се появява. Имате ли идея какъв е проблема или да върна модула и да си взема Kaonчето?
аз имам същия проблем от както съм го взел модула. След всяко пускане на телевизора изписва няма сигнал. Сменям няколко пъти каналите и на 3 или 4 сменен канал започва да работи нормално модула. Телевизора и блаупункт


12 Фев 2024 20:52
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 201 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 108 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®