Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:38



Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Странен проблем с фюжън 
Автор Съобщение

Регистриран на: 25 Фев 2020 10:20
Мнения: 5
Отговори с цитат
Здравейте, имам много странен проблем с фюжън бокса. Значи смених телевизора и като включих хдми кабела и на телевизора ми дава, че няма сигнал и ще се изключи след 5мин. Имам кабелна и на друг оператор и като прехвърля хдми кабела в другия приемник веднага тръгва картина, звук, всичко. Изключвам другия приемник включвам фюжъна и пак на телевизора ми дава че няма сигнал. Ходих до офис на булсатком в момента в който включихме там бокса в техния телевизор тръгна, вкъщи не иска. Пробвах да обърна хдми кабела наобрарно - не става, пробвах на различни входове - пак нищо, пробвах с друг хдми кабел и отново нищо. Някой има ли някъква идея защо така? Да не би да има някъква кодировка която телевизора да не поддържа? Между другото телевизора е тошиба на около 3 години, но 1 некадърен техник нещо му прави и сменя платки и незнам вече какъв модел са му карантийте вътре, защото беше смарт с уифи и 3хдми,вече е с 2хдми и без смарт и уифи. Благодаря ако някой може да помогне по някакъв начин


25 Фев 2020 10:27
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2013 10:46
Мнения: 61
Отговори с цитат
Пробвай на другия Hdmi вход. Изключи ако има някакъв контрол през hdmi - като включване/изключване от настройките на телевизора и на приемника. HDMI протокола не е съвсем стандартизиран, развива се с времето и всеки си слага каквото си иска - доста е гадно понякога :mrgreen:


25 Фев 2020 12:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
@My3uak, след като е ремонтиран, на този телевизор изобщо нещо тръгвали на тези две HDMI-та, имаш ли за проба лаптоп или компютър с който да видиш дали изобщо работят, ако да, тогава само сложи фюжъна на местото на компа или лаптопа, прегледай настройките на тв-то, възможно е да има опция за активиране или спиране на HDMI-та, или кой от всичките им стандарти поддържа.


25 Фев 2020 12:55
Профил

Регистриран на: 25 Фев 2020 10:20
Мнения: 5
Отговори с цитат
Работят и двата хдми входа, пробвал съм с лаптоп - работят, пробвам с друг приемник на друга фирма близоо (позволявам си да кажа защото вече не съществува тази фирма) и съм го включил към местната кабелна. С него нямам проблем. Единствената настройка на хдми която има е за включване и изключване на входовете. Нямам идея какво да правя. Сега ще ви направя клип и ще ви го изпратя чрез утуб да може да ме разберете.


25 Фев 2020 16:12
Профил

Регистриран на: 25 Фев 2020 10:20
Мнения: 5
Отговори с цитат
https://youtu.be/b532k9Pf5fo
Ето ви нагледно какво се случва, приемника е свързан към местната кабелна телевизия


25 Фев 2020 16:32
Профил

Регистриран на: 25 Фев 2020 10:20
Мнения: 5
Отговори с цитат
Дойде екип оказа се нещо че хдми кабела имал проблем и фюжън бокс бил капризен от към кабелите


25 Фев 2020 19:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
My3uak написа:
Здравейте, имам много странен проблем с фюжън бокса.

Слушай ме сега - ще видим сметката на един НДМИ кабел и ако не стане, ще намерим начин да ти го възстановя. Вземи един остър нож и отрежи по около 1 мм от пластмасата, която граничи с метала. Обиколи го от четирите страни и отстрани изрязаното. С други думи - металната част на кабела трябва да стане с 1 мм по-дълга, за да може буксата да влезе повече в порта на фюжъна. Действай смело на моя отговорност :!:
Ако не си ме разбрал - питай ме ! Ще ти го обясня пак !


Прикачени файлове:
HDMI.jpg
HDMI.jpg [ 5.79 KiB | Прегледано 21713 пъти ]
25 Фев 2020 21:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:idea: За всички :!:

Тези от вас, които имат Фюжъни като този на снимката/заоблен/ и от време на време имат проблеми с анонс от ТВ - "Няма сигнал", могат да направят обяснената по-горе интервенция на HDMI кабела. Само от страната, която влиза в бокса!
Ако някой си прецака кабела напразно, аз ще му го възстановя !!! Така че действайте смело, и гледайте да не се порежете :!:


Прикачени файлове:
Новият Ф..jpg
Новият Ф..jpg [ 23.04 KiB | Прегледано 21710 пъти ]
25 Фев 2020 22:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Какъв е телевизора?


26 Фев 2020 01:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
XaMaB написа:
Какъв е телевизора?
My3uak написа:
...Между другото телевизора е тошиба на около 3 години, но 1 некадърен техник нещо му прави и сменя платки и незнам вече какъв модел са му карантийте вътре, защото беше смарт с уифи и 3хдми,вече е с 2хдми и без смарт и уифи...
Каквото и да значи това.


26 Фев 2020 01:33
Профил WWW

Регистриран на: 25 Фев 2020 10:20
Мнения: 5
Отговори с цитат
Здравейте, снощи минаха техниците през вкъщи, оказа се проблем в кабела. Странното е че на техния фюжън моя кабел работеше, а на моя не. Както и да е всичко било от кабела. Както каза колегата по-горе за изрязването на кабела техниците и те го казаха, понеже буквата била по-надълбоко.


26 Фев 2020 09:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:idea: За всички :!:

Четете постовете по-горе /със снимките/. 1 мм е напълно достатъчен, за да нямате периодични проблеми със сигнала на ТВ .

РР: Някъде из форума съм го обяснявал с многократно вкарване и изкарване на кабела в порта и накрая вкарване и силно натискане до край. Но обрязването не е толкова трудно, а е по-сигурно.


26 Фев 2020 11:42
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2013 10:46
Мнения: 61
Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: За всички :!:

Четете постовете по-горе /със снимките/. 1 мм е напълно достатъчен, за да нямате периодични проблеми със сигнала на ТВ .

РР: Някъде из форума съм го обяснявал с многократно вкарване и изкарване на кабела в порта и накрая вкарване и силно натискане до край. Но обрязването не е толкова трудно, а е по-сигурно.


Интересен термин - 'обрязване на кабел' :mrgreen:


26 Фев 2020 18:17
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®