Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:52



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
от кога са обърнати бутоните за каналите? 
Автор Съобщение

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
от кога са обърнати бутоните за каналите? имам предвид тия около бутона ОК ?
бутон нагоре сменя канал надолу?!? що за простотия?
сякаш вчера си бяха наред....


08 Фев 2021 17:03
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Ако помислиш малко..! :)


08 Фев 2021 17:26
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
явно мисленето не ми се отдава... вчера работи нормално днес са обърнати ?!? за какво да мисля?


08 Фев 2021 17:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Ми така ми беше на кеф и ги обърнах.
Тва като сърказъм защото не си споменал за какво се отнася. Дали е за космичека или за некое друго устройство.


08 Фев 2021 22:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Eee така е по-яко като цъкаш надолу, вече в лентата си се движи надолу :). Като искаш цъкай бутона за програма и отива както искаш. За корейските боксчета става въпрос.


08 Фев 2021 22:41
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2011 19:24
Мнения: 31
Отговори с цитат
новия ХД приемник, малка кутийка с 3 бутона - HS-E480R (BSBG00)
преди бутоните се обръщаха когато натисна веднъж ОК - появява се списък с програмите, и тогава интуитивно надолу е следващия канал, защото на екрана списъка е така, и като махна списъка бутоните си работеха нормално - следващия канал е нагоре

сега и с ОК и без ОК винаги надолу е следващия канал постоянно


08 Фев 2021 22:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Ми свиквай с дръпнатите очи на корейците. Те не са като китайците да се интегрират към евпрпейското.


08 Фев 2021 23:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ник, напълно си прав и добре си пуснал тази тема.
Долното съм го писал преди повече от месец. Ето как беше :arrow:

vanderel написа:
Ами Пепи,то е така като ти искаш. Със стрелката - Нагоре, излиза следващия канал. Ако си на 5-ти ще излезе 6-ти канал. Така трябва да бъде и си е така, когато обаче си на цял екран /ти на това не си обърнала внимание/. Ако обаче си изкарала стълбичката с каналите, тогава 6-ти канал е под 5-ти, тогава много ясно, че за да слезеш от 5 на 6 ще трябва да го направиш с бутон - Надолу.
Стандарта тук е спазен ! Няма нищо, явно си гледала само когато е на малък екран ...
Поздрави !


Това е един от резултатите от новия ъпдейт. ЗА 100-ТЕН ПЪТ ГО КАЗВАМ - СЛЕД ВСЕКИ ЪПДЕЙТ БСК СЪСИПВАТ ХУБАВОТО, направено преди това. Близо половин година си беше добре, докато най-накрая му видяха сметката :evil: Дойде му реда и на този интерфейс - защо трябва да е добре - като натискаш нагоре, да вървиш напред в подредбата. Някой въобще мисли ли в тази фирма бре :?: :evil: Че ми се псува ...


Последна промяна vanderel на 09 Фев 2021 00:46, променена общо 1 път



09 Фев 2021 00:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Трябваше да работят по 1-ва и 5-та точка и да не пипат нищо друго :evil: Не съм огледал дали не са осакатили още нещо.
vanderel написа:
Ще разберем в понеделник - дали освен по каналите са пипали и интерфейса :?
vanderel написа:
vanderel написа:
ЧАКАМЕ ТЕХНИЧЕКСИ ЪПДЕЙТ :?

Като изпълниха първите три задачи, поне да напиша още три, за кадем. Белким ги изпълнят и тях.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !

2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !

3. Във фабричните настройки ще е добре да се запаметят честотите на поне още два спътника. Да кажем TURKSAT 42E
и EUTELSAT 16E

4.Шрифта на часовника и този на инфото да се увеличи с 2-3 степени, до размера на старите тунери !

5. Докато си на малък екран и превърташ каналите ще е добре да излиза картината на новоизбрания канал, а не да стои картината само на този на които сме били преди да смалим картината с ОК.

:!: Ако съм на мястото на шефа, копирам този пост и го пращам на софтуеристите да действат :D Защото всичко останало е ОК. Поздрави за досегашната работа, без разбира се сакатлъка с дайсека при последния ъпдейт.

ИМА НАПРЕДЪК бре ! Червеното е изпълнено :D Остават първа и пета точка.


09 Фев 2021 00:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Най-накрая нещо логично в тази фирма:
1
2
3
4
5

< ок > с бутонa нагоре къде трябва да сe отиде сега според вас???

6
7
8
9

За два дена се свиква... :roll:


09 Фев 2021 03:04
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ама то така си беше, Здравко. Както си го направил на схемата. и си беше добре. А сега са го обърнали - с бутон нагоре отиваш - 9-8-7-6-5 ... Бутона - нагоре, пък редичката - надолу :?


09 Фев 2021 12:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Добро утро ,
освен да се цъка и да се клати с глава...
Ванди, мерси!
Поздрави

via Tapatalk


09 Фев 2021 12:31
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ники, когато си на малък екран дръж дистанционното нормално. А когато си на цял екран го обръщай с диода назад. Така са го измислили, умниците :D
И пак казвам - до преди последния ъпдейт си беше добре. Но по какво щяхме да познаем че сме в БСК ... :?


09 Фев 2021 12:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
vanderel написа:
Ама то така си беше, Здравко. Както си го направил на схемата. и си беше добре. А сега са го обърнали - с бутон нагоре отиваш - 9-8-7-6-5 ... Бутона - нагоре, пък редичката - надолу :?

Нещо бъркаш, с бутона нагоре, отиваш в редичката нагоре, с бутона надолу в редичката надолу. ;)


09 Фев 2021 13:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
В редичката - ДА. Има си хас и там да не така :D "В редичката" се има в предвид, когато си на малак екран и каналите са наредени в ляво на екрана

Когато обаче си на ЦЯЛ ЕКРАН и искаш от Канал1 да идеш на бТВ/от 1 на 2 и нагоре/ се натискаше бутон "Напред" И така си е редно. Вчера обаче го обърнаха - сега на цял екран за да отиваш напред в подредбата и номерацията, трябва да натискаш бутон "Назад"
Съвсем друга е асоциацията, когато си на малак екран и виждаш стълбичката с каналите. Тогава бутоните "Напред" и "Назад", вече се възприемат като "Нагоре" и съответно - "Надолу". Там не пипали и си е добре.
При двата варианта на картина/ЦЯЛ екратн и Редичка/ асоциациите са различни. И не е никак далеч от акъла как трябва да е. А то си беше добре. Долното съм го писал по Коледа, а от вчера не е така :?

vanderel написа:
Ами Пепи,то е така като ти искаш. Със стрелката - Нагоре, излиза следващия канал. Ако си на 5-ти ще излезе 6-ти канал. Така трябва да бъде и си е така, когато обаче си на цял екран /ти на това не си обърнала внимание/. Ако обаче си изкарала стълбичката с каналите, тогава 6-ти канал е под 5-ти, тогава много ясно, че за да слезеш от 5 на 6 ще трябва да го направиш с бутон - Надолу.
Стандарта тук е спазен ! Няма нищо, явно си гледала само когато е на малък екран ...
Поздрави !


09 Фев 2021 19:37
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®