Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 13:14



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Проблем с СД приемник Делта 200 
Автор Съобщение

Регистриран на: 13 Дек 2019 11:23
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте!
Имам следният проблем с този приемник(незнам дали точно този е модела, един сив приемник). Първото което забелязах след като ми го донесоха техниците, е че на БНТ1 и ТВ+ и на Синема+ картината насича-все едно на забавен кадър. Пуснах го на друго ТВ, няма подобрение. Когато превключа канал и върна отново на проблемния канал насичането спира. След минута две пак започва да сече. Миналата седмица реших да пусна втората антена към този приемник. Настройките на дайсека са ок. Но сякаш въобще не превключва на другия спътник. Занесох го в другата стая и разкачих ХД приемника (при него втората антена работи) и закачих неговия кабел на делтата. и отново нищо не намира от втората антена. Сканирам същите транспондери , на които ХД приемника показва. Според вас къде да търся проблема? Захранване ново ми дадоха(изглежда поне че е ново, извадиха го от една малка бяла кутийка и имаше връзка на кабела). Сменях захранването, защото старото "жужеше". Забелязах, че захранването, което ми дадоха е 700милиампера на 24волта. Не трябва ли да е 1А/24в? Или да ходя да искам да ми сменят тунера? На село същия модел тунер работи със същия дайсек и показва канали и от двете антени..т.е. тунера трябва да си може да приема сигнал от две и повече антени. И да отбележа, че сканирам само "S" транспондери. Благодаря ви предварително!


13 Дек 2019 11:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Първо - добре дошъл :D Технически си грамотен и сам си достигнал до причината - адаптера ! А това че са ти го сменили с някакъв си, не значи нищо. До оня ден в Була нямаха никакви адаптери. Представи си ако си на тяхно място кво прайваш. Няма да се учудя, ако ги пробват с някой тунер - щом светва дисплея значи е здрав. Да, ама не - много пъти съм го казвал тук, че тези електронни устройства не изгарят напълно. И при тях както при захранващата платка изсъхва един кондензетор и те започват да подават по-ниско напрежение. Декодерите обаче са чувствителни на напрежение, защото именно напрежението е едната от компонентите които разграничават носещите честоти. Това го обяснявам за всички !

Та адаптера, че ще го смениш, то е ясно, но докато направиш това, пробвай и това - влез в меню - захранване и за Н вдигни от 18-19 на 21. Това обаче и да помогне, е временна мярка. Като смениш адаптера, го върни пак на 19 !

Амперите не са проблем !


15 Дек 2019 12:56
Профил

Регистриран на: 13 Дек 2019 11:23
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте и за Много Години!
Пиша късно, понеже нямах много възможност да си поиграя с приемника и адаптера. Та какво установих: проблема не е от адаптера. По празниците ходихме по селата малко и тъщата се похвали, че намерила приемника на булсат и ми го показа и захранване имаше към него ама не беше оригиналното загранване. Взех аз захранването, тунера оставих ама после реших да го взема и него. И като се прибрах почнах да тествам. Напреженията ги смъкнах на 19Волта както Ванди писа и сложих "новото" захранване. Ефект никакъв и със 21волта и с 19 волта. Та почнах да гледам за насичане. Докато чаках да се появи "насичане" приемника угасна. Адаптерчето си беше заминало :) Та сложих старото адаптерче и нещата тръгнаха по старому. Поне тунера беше здрав. След няколко дена гледам в кесията приемника на тъщата същата делта. Имаше и карта на него. Пуснах го, тръгна си. А очаквах да е блокирал. Последна активност на картата 2013.02.01. Тръгнаха програмите от Тюрксат. Въведох новите честоти от хелласа и тръгнаха и свободните канали. Но таймера си брои и си остават там 70 часа. Значи явно в приемника е проблема. Без платена карта ако гледам, като дам на да войс примерно ще се занули ли таймера, или трябва да има платен абонамент, за да спре да брои? И друго, мога ли да комбинирам платки от двата тунера, и да направя един, т.е. тунера на тъщата да си работи с моята карта? Щото нали всеки тунер си работи само с неговата си карта. Не ми се ще да я разкарвам жената да идва до града за прехвърляне на абонамента.
Хубава седмица ви пожелавам!


06 Яну 2020 09:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Изключи веднага приемника от контакта, за да не му падне времето и да блокира. После нещата стават по-трудни :!:

Докато не се плати абонамента, броячът ще тече назад.
Включвай тунера само когато правиш тестове, после го изключвай от контакта.

Щом си България викай техниците, да сменят приемника. При толкова тестове и то даже и с втора антена, значи трябва да е сигурно, че проблемът е в приемника.


07 Яну 2020 00:09
Профил

Регистриран на: 13 Дек 2019 11:23
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря за насоките, Ванди! Аз приемника още тогава го изключих и без това нямам второ захранване :) сега към края на месеца идва плащането за следващите 6 месеца и мисля да взема приемника и да ида като плащам да ми го подменят. Макар че вече тоз филм го играх веднъж, но сега може да имам повечко късмет и да ми се падне по-читав приемник. Ако не стане ще им звъня да идва техник. Щото първия приемник техници ми го донесоха - той се беше полуразпаднал и зарядното жужеше. После подмених зарядното, но насичането на БНТ1 си остана. Ходих на каса да го подменят приемника. Дадоха ми друг, но пак калпав. Даже като го оставиш на стендбай часовника изостава по 2-3 минути с всеки изминал час. Най вероятно елементите му вътре са с други параметри вече.


08 Яну 2020 10:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ами ти явно вече си в час с подмяната на приемници. И в офисите, и в колите няма нови тунери. Ще ти дадат нещо върнато от преден клиент. Но то може да е върнато здраво, защото абонатът е сменил доставчика, но може да е върнато и не съвсем здраво - напр. с жужащ адаптер :?
Твоя насичащ приемник ще иде в друг абонат ... Аз обаче продължавам да си мисля, че причината е в адаптера или в някоя снадка, поради простата причина, че не съм виждал неработеща Делта 200/освен бягащите светлини/. Но явно съм се разминал с такъв вид дефект ... :D
Възможно място на дефекта е, буксата на тунера, в която влиза кабела от антената. Т.е. дефекта да е предизвикан от човешка ръка.


09 Яну 2020 14:47
Профил

Регистриран на: 13 Дек 2019 11:23
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте,
Събота ходих в централния офис в Русе и каката там подмени приемника ми. Прибрах се вкъщи и резултата е следния: насичане забелязах на диема2, а на другия спътник всички канали се появиха. Най вероятно има проблем и в захранването. Като минавам някой път покрай офис ще питам имат ли оригинално захранване на делта приемник 24В/0.8А. Иначе да споделя малко инфо от каката в офиса: питах я за ХД приемници и каза, че няма в наличност. И ми каза, че трябва да изминат 8 месеца, за да мога да подменя допълнителен СД тунер с ХД и питах дали се очаква да има нови такива и ми отговори, че тази година трябвало да има вече поръчани нови и се чакало да дойдат. Така, че дано дойдат новите тунери и след 8 месеца смяната била 18лв за всеки доп. приемник. Това ми каза, дали е вярно по запознатите да кажат. Все пак това е някаква надежда. Хубава седмица :)


14 Яну 2020 10:28
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
А дано имат скоро. Ама надали.
Това с "Очаквайте скоро" сме го чували за толкова много неща от толкова години, че докато не видя, не вярвам.


14 Яну 2020 22:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
А сигурно не е трудно! Китайците чакат поръчки :lol: Струва пари но спестява нерви :D


19 Яну 2020 13:48
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®