Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 13:37



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
bulsat fusion накъсва 
Автор Съобщение

Регистриран на: 11 Май 2015 16:10
Мнения: 15
Отговори с цитат
Здравейте имам следният проблем. Разполагам с рутер TP-Link 1043nd v1 гигабитов. И суич на тп линк 100мбит.
Към рутера са вързани PC01 и стар компютър който използвам за клауд медиа сървар и торрент. Към Уай Фая са вързани два телефона и един таблет. Към суйча са вързани fusion и android tv box. Проблема идва от там че не зависимо на кое устройсвто пусна да се сваля нещо фюжъна почва да накъсва независимо от канала който гледам. Тарифния ми е план 100мбит по оптика. Пробвах да намаля броя връзки на торрент клиента, ограничих скороста на 80мбит. Нищо не помага. Дори смених и фирмуера на рутера и пак нищо. Дори се опитах да направя сървара да разпределя трафика (реализиран с убунту сървар 18.04) но той се разкача на всяка минута.


29 Фев 2020 21:14
Профил

Регистриран на: 24 Авг 2019 20:03
Мнения: 4
Отговори с цитат
Това е от ограничения брой канали на булсат , там се получава претрупване на трафика и те прехвърля от канал на канал . Предполагам това е причината за накъсването , можеш да провериш дали губиш временно връзка с интернет просто пусни един пинг и наблюдавай дали губиш пакети . Ако да , значи е от премятането на трафика ти .


01 Мар 2020 14:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
От последните торент клиенти ли ползваш?
Ако е така ориентирай се към uTorrent 2.2.1. Стар, но стабилен и работи на всяка ОС. Няма реклами и следене на биткойнти и т.н.


01 Мар 2020 17:25
Профил

Регистриран на: 11 Май 2015 16:10
Мнения: 15
Отговори с цитат
Торент клиент е transmission инсталиран на Ubuntu Server 18.04. На компютъра е qBitTorrent. Интернет връзката не се губи пинга е стабилен към dir.bg тествах. От подръжката ми казаха да закача фюжъна дирекно към рутера но и това не оправя проблема. Явно като гледам телевизия няма свалям нищо :(


02 Мар 2020 14:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
walkingcurs3 написа:
Торент клиент е transmission инсталиран на Ubuntu Server 18.04. На компютъра е qBitTorrent. Интернет връзката не се губи пинга е стабилен към dir.bg тествах. От подръжката ми казаха да закача фюжъна дирекно към рутера но и това не оправя проблема. Явно като гледам телевизия няма свалям нищо :(

Пробвай да спреш SPI Firewall на TPLink-a и направи transmission-a 50Mbps


03 Мар 2020 00:24
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®