Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 08:40



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Webapp for WebOS 
Автор Съобщение

Регистриран на: 09 Май 2019 14:25
Мнения: 5
Местоположение: София
Отговори с цитат
Здравейте на всички!

Отскоро използвам услугите на Булсатком в чужбина (иначе клиент отдавна - и на няколко адреса).
Закупих си умен телевизор ЕлЖи и сега ям дървото, както можете да заподозрете и сами.

Целта на упражнението е да няма повече от едно дистанционно - като съответно активните устройства също се свеждат до минимум. Един от приемниците на Булсат понастоящем стои в кухнята - където искам, не искам съм се примирил с допълнително устройство, както и дистанционно. В спалнята, обаче, упорствам на тема брой дистанционни, заради което търся начини да си реша проблема. До момента изглежда да няма съвсем праволинейна оправия с цялата работа за съжаление. Намерих няколко "фикса", като всичко работи само частично - и съответно къса нерви.

1. Най-лесния вариант е да отворя страницата през браузър и да си гледам.
- Плюсове: Работи.
- Минуси: Трябва да се пише потребителско име и парола всеки път, понеже браузъра на телевизора няма опция да ги помни тези работи. Да не говорим за безкрайното скролиране през страницата.

2. От "Друг" форум видях наръчник как да си пуснем Булсат през "Плекс" приложението на телевизора.
- Плюсове: Няма, защото не работи. Ако работеше - основния плюс щеше да е, че минава през вградена апликация.
- Минуси: Не работи.
- Други: Дори и да сработи, компютъра трябва да е включен 24/7 за да работи системата. Разбираемо Булсат са се постарали да блокират този метод, тъй като "Сървърната част" на компютъра може да дава сигнал на повече от един телевизор. Както и да е - не успях да го подкарам след 3 дни борба.

3. Коди
- Плюсове: Някои казват, че работи.
- Минуси: Няма КОДИ за нашите телевизори. Заради което се налага допълнително устройство - и може би допълнително дистанционно. То по-добре да си седя с приемника.

4. Хрумна ми да си направя сам "Уеб-апп" като просто туря страницата вътре и накарам телевизора сам да си запише потребителското име и паролата.
- Минуси: Не работи. Не мога да накарам бутона "ВХОД" да заработи, ако televizia.php не е генериран от сървъра. Т.е. или използвам iframe и пак скролирам и пиша на ръка, или бутона не работи и не печеля нищо.
- Плюсове: Няма, защото не работи.

Така.
След тази цялата тирада ми се ще да задам следния въпрос:

Гледам, че някой някъде е написал приложение за тая работа и чака да се одобри от LG. Е ли е възможно това приложение да се публикува като "бета-тест", за да може който се чувства авантюристично настроен да си вкара телевизора в "режим за разработчици" и да го пусне? Не е най-идеален вариант, но пък поне ще работи.

Или алтернативно - някой може ли да помогне с тая работа с инжектирането на юзър и парола, за да не пиша всеки път?

Поздрави!
Христо Радев


09 Май 2019 14:45
Профил ICQ

Регистриран на: 01 Фев 2019 14:28
Мнения: 2
Отговори с цитат
И аз имах същия проблем, чаках да пуснат приложението но так и не го пуснаха. За това си направих сам "УЕБ-Апп" използвайки API им. Абстрахирай се от техния UI и работи със API-то


09 Май 2019 19:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
littlegreen написа:
Здравейте на всички!

Отскоро използвам услугите на Булсатком в чужбина (иначе клиент отдавна - и на няколко адреса).
Закупих си умен телевизор ЕлЖи

Поздрави!
Христо Радев
Дай някакъв тел.номер на лични....гарантирам приятни мигове с LG-то!Аз ще ти се обадя да не се набутваш!Поздрави!


09 Май 2019 21:23
Профил

Регистриран на: 09 Май 2019 14:25
Мнения: 5
Местоположение: София
Отговори с цитат
Iliyan N,
Изглежда на този етап от време личните съобщения да са ми блокирани. Добавих те да си ми приятелче, не знам това дали позволява тази функционалност - както е лесно човек да се досети, съм отскоро във форума.

@username123 - има ли откъде да си взема комплект API ? Да съм съвсем честен, не съм 100% сигурен това какво точно значи - засега.


10 Май 2019 16:28
Профил ICQ

Регистриран на: 10 Май 2019 09:51
Мнения: 17
Отговори с цитат
Iliyan N написа:
littlegreen написа:
Здравейте на всички!

Отскоро използвам услугите на Булсатком в чужбина (иначе клиент отдавна - и на няколко адреса).
Закупих си умен телевизор ЕлЖи

Поздрави!
Христо Радев
Дай някакъв тел.номер на лични....гарантирам приятни мигове с LG-то!Аз ще ти се обадя да не се набутваш!Поздрави!

изкам и аз :D , можели да ти писна лични?


10 Май 2019 18:17
Профил

Регистриран на: 10 Май 2019 09:51
Мнения: 17
Отговори с цитат
Христо Радев[/quote]Дай някакъв тел.номер на лични....гарантирам приятни мигове с LG-то!Аз ще ти се обадя да не се набутваш!Поздрави![/quote]

ха-ха :lol: немога да намеря как се пращат ЛС :oops:


10 Май 2019 19:39
Профил

Регистриран на: 10 Май 2019 09:51
Мнения: 17
Отговори с цитат
[quote="littlegreen"]Iliyan N,
Изглежда на този етап от време личните съобщения да са ми блокирани. Добавих те да си ми приятелче, не знам това дали позволява тази функционалност - както е лесно човек да се досети, съм отскоро във форума.

и при мен е така, ако изкаш пиши на


Последна промяна kalbanco на 18 Сеп 2022 18:12, променена общо 1 път



10 Май 2019 20:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Под края на писанията има профил и лично/на английски са/ непосредствено след картинката на аватара и потребителското име!


10 Май 2019 20:08
Профил

Регистриран на: 10 Май 2019 09:51
Мнения: 17
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Под края на писанията има профил и лично/на английски са/ непосредствено след картинката на аватара и потребителското име!


както писа колегат "новите потребители" нямат достъп до тази фунция,ще трябва да почакаме известно време


10 Май 2019 20:12
Профил

Регистриран на: 09 Май 2019 14:25
Мнения: 5
Местоположение: София
Отговори с цитат
Докато чакаме да ни разрешат да си пишем лични съобщения - някой дали може да хвърли малко светлина върху тези Уеб Апп-ове?

username123 можеш ли да го споделиш това приложение - където аз на ръка, например, да си вкарам моите данни и да си вкарам телевизора в режим за разработчици и да го инсталирам, та да не ми се налага допълнително дистанционно?

Поздрави!
Христо Радев


11 Май 2019 00:03
Профил ICQ

Регистриран на: 09 Май 2019 14:25
Мнения: 5
Местоположение: София
Отговори с цитат
Илияне, не мога да ти отговоря на лично съобщение.

Писах на ICQ на администратора - белким ми разреши личните съобщения. В помощния раздел на форума не видях да има ограничение за нови потребители да не могат да пишат ЛС. Дано го види и оправи работата.


17 Май 2019 01:11
Профил ICQ

Регистриран на: 09 Май 2019 14:25
Мнения: 5
Местоположение: София
Отговори с цитат
Забравих да спомена, че и мненията ми във форума на този етап минават през прочит и одобрение преди да се появят - ей там ми е надеждата - на някой да му писне да ми одобрява постовете в един момент и просто да ми ги разреши ;)

Поздрави!


17 Май 2019 01:12
Профил ICQ

Регистриран на: 11 Авг 2019 22:45
Мнения: 2
Отговори с цитат
наскоро и аз си взех lg и бих искал да ползвам приложението, има ли някакво развитие?


11 Авг 2019 22:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Юли 2015 00:13
Мнения: 16
Отговори с цитат
Честно казано бях загубил надежда да се появи това приложение, май всички забравиха за него. Дано раздвижите нещата. Стискам ви палци !!!


23 Авг 2019 14:42
Профил

Регистриран на: 28 Сеп 2019 17:40
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте,

искам да си взема 32" LG - но може ли да ми кажете поне модел на който ще мога да инсталирам Bulsatcom App-a ?

Че имам и Philips и Panasonic и там го няма. А и не на всички Samsung го има


28 Сеп 2019 17:43
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®