Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 16:53



Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Fusion често замръзване на картината 
Автор Съобщение

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
здрасти на всички, здрасти VAnderer, Zdravkov!
Отскоро и аз съм част от лигата на губещите - доста кинти за разни изтривания, връщания и заличавания на стари, липсващи устройства, предплащане на була за 6 месеца, фюжън устройство и т.н. и накрая замръзване на картината през няколко секунди на почти всички важни канали - бнт, бтв, нова и доста други. 50 (63) Mb down, 10 (12)MB upload през Telekom Германия. От 17.10 вдигам скоростта на 100 MB down in 40 MB upload.
Честно да ви кажа, не вярвам това да реши проблема, понеже на Fine Living, Pro7, и някои музикални канали не замръзва изобщо и в момента (при 50 MB download).
За съжаление съм в Германия и не мога да се жалвам и оплаквам, понеже официално Булсат не предоставят услугата си в чужбина, но неофициално всеки служител е наясно, че много устройства се ползват в чужбина.

Моля ви да ми спестите хапливи реплики и благодаря предварително на предложилите разумни решения.
Отсега казвам, Telekom договора ми е за 2 години, а и не мога да сменям доставчика всеки ден при всеки следващ проблем.
Разочарованието идва от факта, че плащаш едни пари с надеждата да получиш услуга с що годе приемливо качество, а не получаваш нищо!


Последна промяна Dm800 на 12 Окт 2020 21:52, променена общо 1 път



11 Окт 2020 21:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здрасти ! Моят съвет в случая е, да пробваш фюжънчето в някои познати, на друг интернет, за да установиш причината. Да видим и какво ще кажат българите в Германия, все пак ...


11 Окт 2020 22:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Dm800 написа:
здрасти на всички, здрасти VAnderer, Zdravko
За съжаление съм в Германия и не мога да се жалвам и оплаквам, понеже официално Булсат не предоставят услугата си в чужбина, но неофициално всеки служител е наясно, че много устройства се ползват в чужбина.

Моля ви да ми спестите хапливи реплики и благодаря предварително на предложилите разумни решения.
Отсега казвам, Telekom договора ми е за 2 години, а и не мога да сменям доставчика всеки ден при всеки следващ проблем.
Здрасти Лъчо,
за съжаление няма как да ти помогнем ние...виж тук бях написал нещо на бързо...обърни внимание на 5-а точка!

viewtopic.php?f=4&t=20487&start=195#p240502

На един колега(живее в Касел) от форума му помогнах дистанционно преди няколко години с Булсата, и той беше към Телекома, нямаше проблеми с прексвания, но това беше преди години.
За да нямаш проблеми с иптв телевизия ти трябва доставчик, който е така да се каже "Subunternehmen"! С големите основно ядове що се касае до "бг иптв" телевизия...


11 Окт 2020 22:49
Профил WWW

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Мерси Здравко за бързия отговор! Прочетох ти линка, но не виждам логиката.
Аз току що се махнах от 1и1 по простата причина, че те наемат линиите на Телекома.
Всичко е на телекома, линии, кабели, рипитъри, рутери, просто не разбирам логикатата ти за субдоставчика?

Преди да отида при 1и1, бях при Unity Media (UM).
По някаква неизвестна на мен и на системния инженер на доставчика причина, с UM не можех да достъпвам сървърите на руснаците Zargacum.
Незабавно след преминаването на 1и1, всички сървъри на Zargacum станаха достъпни.
След като минах на Telekom не съм ги пробвал, понеже си купих Фюжъна и надеждите ми бяха да спра с това сателитно номадство, но уви, не ми било писано.
Апропо сега и на VOX прекъсванията бяха минимални, да кажем на няколко минути прекъсва сигнала за няколко секунди, което е абсурдно, особено като гледаш изпълнители на песни - The Voice of Germany. Просто е неприемливо - това не може да бъде доставчик на ТВ услуги, това изобщо не е услуга и съм сигурен, че ако булсат пуснат тази услуга зад граница ще им одерат кожата от процеси и неустойки, кото очевидно в БГ не е проблем :)


12 Окт 2020 01:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Добро утро ,

Трасето за пренос на данни е на един, но данните(услугата) са на друг. Телекома може да ти предложи скорост и 1ГБ връзка, но софтуерно като ти резнат пълноценно достъпа до сървърите на Булсат ще имаш ли полза от тази скорост. Оставят ти кънекции с прекъсвания...
За сд каналите на фюжъна ти трябват 2-4 Mbps, за хд каналите 5-7 Mbps и за 4К каналите 13-18 Mbps.
Ако си вземем иптв телевизия от Телекома - Магента няма да ти прекъсва.
И с UM(вече Водафон) ще имаш проблеми. След като си при телекома може и си за следващите години при него може да пробваш с ВПН.
Гаргата са украйнци, а Булсат предлагат услугата само за територията на България.
И да с друг интернет доставчик може да нямаш никакви проблеми. Но с кой няма как да знаеш преди да пробваш. Затова и Ванди те посъветва да пробваш на друго място...
Това не зависи от Булсат.

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


12 Окт 2020 11:27
Профил WWW

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Тука започваме да се въртим в кръг малко.
Magenta не предлага БГ канали ако не се бъркам. Поне доскоро не предлагаше, така че отпада като вариант.
Гаргата, ако става дума за Zargacum, може и да са украинци, но предлагат оскам за всички доставчици, включително булсата.
При тях обаче ти трябва антена и някой майстор да ти конфигурира оскама, макар че те са си го обяснили много просто и чсно и само копираш техния оскам на съответното място в енигма имиджа.
Относно скоростта, както казах, аз съм на 50/10 официално, неофициално 63/12 МБ доун/ъп, така че не би трябвало да имам проблеми нито с сд, нито с ХД, нито с 4К.

Мога да отскоча до едни съседи, те са с кабелен интернет (май водафон), но дори и да върви при тях, какво ще ми изясни това?
Мен ме върлнува при мен да върви.
Няма как да сменям оператора в следващите 2 години понеже от 17.10 съм с нова, по-висока скорост 100/40 МБ.

Както вече казах, на някои ХД канали (като Вокс и Сат 1 снощи например) си върви безпроблемно или с минимални проблеми, на някои от БНТ телевизиите (1 или 3) май също нямаше проблеми, но аз не мога да се настройвам според фюжъна и да гледам само тези канали, които в момента не насичат.

Естественмо, че зависи от Булсат и само от тях!
Няма как едни канали на БС да работят, а други не - просто не е логично!


12 Окт 2020 12:05
Профил

Регистриран на: 11 Ное 2011 11:35
Мнения: 22
Отговори с цитат
Здравей! Аз също минах по този път. Намирам се в BW и имам и чиния и приемник, но монтажа е невъзможен. Купих си фюжън, гледах окооо половин година и се отказах. Телеком ми е доставчика, имам си и магента към него, гледам на 55 МБ или колкото там се пада за 55€
Фюжъна е добра услуга, ако нямаш възможност да гледаш от сателит, но качеството е ужасно. При предавания, които се гледат от много хора, услугата увисва. Не съм пробвал как е в София, защото вече от много години събира прах в шкафа фюжъна. Но при новини, мачове, някой концерт или каквото и да е в часовете от 19 до полунощ нормално гледане няма как да се случва, колкото и да ти е бърз интернета. Не съм пробвал на друг доставчик и да пробвам. Плащам на друг услуга, която върви, но за сметка на това качеството и броя канали са силно занижени, но пък имаш записи месец назад и това донякъде устройва по-непретенциозната част в семейството ни. Аз като искам фул хд и 4 к си намирам плейлисти в интернет къде безплатни къде не толкова, но не се лишавам от това да гледам любимите си спортове в пълния им блясък и качество. Така че, ако имаш нерви продължавай да си плащаш фюжъна, но проблемите ще си стоят винаги.


12 Окт 2020 12:59
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Dm800 да Фюжена е проблем . И всичко което е през интернет ( Но при новини, мачове, някой концерт или каквото и да е в часовете от 19 до полунощ нормално гледане няма как да се случва, колкото и да ти е бърз интернета.) както е казал dakel !!! Аз гледам Неосат . ХД , но истинско ! Направо е супер . Извинявам се ако изглежда като спам ! Какви 250 или 55 за интернет . Просто най добрия сат оператор над 200 канала 100 със FULL HD качество . = 20 евро пълен пакет ! Neosat.com !!! Аз съм в Малта и съм много доволен . :D


12 Окт 2020 13:31
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Благодаря момчета за информацията.

Лошото е, че докато не си счупиш главата сам, няма как да разбереш добра ли е услугата, не е ли.
Ако ги знаех тези неща по-рано, щях да си спестя доста пари.
Но и парите не биха били такъв голям проблем ако услугата на БСК си струваше.

За съжаление се оказва, че не струва!
Дано поне помогнем на други заблудени души да не правят тази грешка и да си спестят някой и друг лев!

Това със записите на канали моето семейство не го устройва, понеже Диема Фемили не е в каналите, които могат да бъдат записвани.

Neosat.com - сега го погледнах, проблема е че и те минават през сателит.
Аз искам да избягам от сателита - много нерви е настройката на антената.
Аз съм с мултифийд антена: 4 ЛНБ -та, но проблема е в крайните 2 устройства - 19,2° и 39°.
Трябват ми и двата сателита за да гледам и немска и българска тв, а разстоянието между тези сателити е доста голямо и ЛНБ тата се намират в края на сектора на излъчване.
Не знам сега с преминаването на новия сателит - 1° как ще стоят нещата, но определено искам да си спестя катеренето по покривите и настройките на ръждясали болтове и държачи на антени.
И като духне малко вятър или ако е облачно и картината се размазва.
И другия проблем е, че БСК не предлагат карти с новите си приемници.
По този начин ми отнемат възможността да сложа картата в сателитен приемник по мой избор, който има в пъти повече функции от предлагания от БСК приемник.
Все още имам един стар дрийм бокс и един х тренд с енигма, за които обаче БСК не предлага карти и по този начин ме принуждава да пиратствам чрез Zаrgacum и други подобни ако изобщо искам да гледам БГ ТВ от БСК.


Последна промяна Dm800 на 12 Окт 2020 21:53, променена общо 1 път



12 Окт 2020 14:36
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
При мен е така . С мотор и 2но ЛНБ https://www.facebook.com/photo?fbid=368 ... 8568294165


12 Окт 2020 15:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Камене, деклинацията не ти ли е много висока? Антената ми се вижда малко нереално наклонена?
За фюжъна в Германия с телеком няма лек освен впн!

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


13 Окт 2020 00:50
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Този ми пост се отнася за всички :arrow:

На практика Европа е пълна с Фюжън приемници, които работят добре. Ние от този форум в частта ИПТВ помагаме с общи указания. Не можем да знаем каква е ситуацията
на еди коя си улица, в еди кой си град ... Да го повторя за кой ли път и в тази тема - при сателитната ТВ каквото е у Вас, такова е и у нас, такова е у всички. Затова за сателитите можем да говорим с точност до мм. При ИПТВ комшията може да няма проблеми, а Вие да имате.
Затова преди да се сдобиете с приемника, който не изисква сателитна антена, проучвайте добре интернет доставчиците в района - това става най-добре като откриете други българи, ползващи тази услуга ...
Долната и други подобни теми сме ги пуснали за общи указания и споделяния. Ако някой обаче каже че в Дания гледа, това далеч не означава, че в цяла Дания всички ще гледат.

viewtopic.php?f=2&t=20041
/ограниченията на бТВ и НОВА вече не важат/


Последна промяна vanderel на 13 Окт 2020 11:15, променена общо 2 пъти



13 Окт 2020 10:42
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Е ми в Малта е така !


13 Окт 2020 10:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Dm800 написа:
...Ако ги знаех тези неща по-рано, щях да си спестя доста пари...
Ами за проблеми с фюжъна при Deutsche Telekom съм писал преди 1г. горе-долу...

viewtopic.php?f=2&t=20041&start=45#p236772

Благодаря на Ванди, че намери тази тема...няколко други са изтрити вечеЧ


13 Окт 2020 15:34
Профил WWW

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Ох, тук винаги малко разтегливо се разглеждат проблемите и минава време докато изясним подробностите :)
Давай да изясняваме детайлите:

Zdravkos, гледах поста ти отпреди 1 година, в него пише, че ми трябват 20 МБ доунлоад за да гледам ХД канали, че май и 4К беше споменал.
Както вече писах, аз съм с 63 МБ доунлоад което е в пъти повече от изискуемите 20 МБ.
Твърдението на Vanderer за разликата в улиците, номерата и градовете в Германия НЯМА логика.
Както няма логика и твърдението на Zdravkos за ВПН-а и различните доставчици като 1&1 и Telekom.

Както вече писах, целия хардуер е на Телекома, всички останали са наематели на Телеком съоръженията.
Освен това няма никаква, ама никаква логика, един канал да върви без да замръзва, а друг да замръзва.
В края на краищата всичко се доставя от сървърите на БСК и ако имам връзка с тези сървъри за един канал, няма как да я нямам тази свързаност за друг канал.

Единствената логика, която бих приел е на колегата, който каза някъде по горе в този чат, че гледаните канали във времето между 19 и полунощ винаги накъсват за гледащите от чужбина.
Това бих могъл да го разбера, ако приемем, че БСК осигуряват незамръзващ сигнал за потребителите от България и едва тогава, ако не им е запълнен трафика към и от сървърите им, си позволяват лукса да пуснат достатъчно бърз сигнал и до клиентите от чужбина.

При този вариант може би и ВПН-а на Zdravkos ще помогне, но само ако е ВПН с БГ ВПН сървър.

Но при положение, че си плащам наред с другите клиенти от България, би трябвало да няма преференции и разделяне на потребителите.
Просто не е честно да плащаме наравно, а да получаваме по лоша услуга.

Сега, ако трябва да започна пак да човъркам и да натъманявам връзките, само за да реша проблемите на БСК, по-добре да пия една студена вода за платените вече пари и да мина на друг вариант - например NeoSat, както спомена друг колега някъде тук.
Вярно с чиния и всички останали глупости, но поне без тия скрити проблеми с БСК.


13 Окт 2020 17:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®