Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:37



Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Fusion често замръзване на картината 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Oх... Какво му е разтегливото?

Преди една година съм писал, че иптв-то на Булсат с немския телеком има проблеми!
Защо не се замислиш над това, а не каква скорост ти трябва?
И може да се басирам, че рутера ти e телекомски - спийдпорт?

И ако си толкова навътре в нещата, след като поставяш под съмнение написаното от Ванди и мен да отворим една нова тема за фюжън в Германия, да изясним всичко и да приключим веднъж завинаги с тази драма!

Сателити в тази тема няма да коментирам!


13 Окт 2020 17:34
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Dm800, ако си идваш по Коледа можеш да смениш Фюжъна с тунер. Предплатените такси за Фюжъна ще се прехвърлят автоматично на тунера.


13 Окт 2020 23:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
ЗА ВСИЧКИ :D
Поста ми по горе в който говорих за градове и улици също започва с обяснението, че говоря на Всички.
Заглавието на темата е такова, че много хора ще я четат. Сега пак за всички ще дам пример в България - двама комшии на един етаж, врата до врата - единият ползва услугите на "Евроком", другият на "Спринт". Този на "Евроком" с 20 Mbps няма да има проблем с Фюжън бокса. Този на "Спринт" обаче и 200 Mbps да има, ИПТВ на БСК няма да гледа.

Проблемите в чужбина не се създават от БСК. Първо те могат да са технически. Не всички канали са еднакви. Преносът на видео файлове с различна степен на компресия може да доведе до това, че тези с ултра висока компресия като спортните Диеми напр., да не вървят гладко. Да не говорим за преминаването през множество сървъри. Затова е измислена услугата ВПН - viewtopic.php?f=2&t=20041 Проблеми могат да създават и самите доставчици на интернет в чужбина. Както навсякъде по-големите провайдъри спазват законите и правата. За пример ще ви дам - до преди година бТВ и Нова ТВ не си даваха правата за чужбина и точно големите зачитаха авторството им, докато малките може и да не са филтрирали. Да не говорим, че евтините спортни канали от Източна Европа, не са добре дошли за Западна Европа. Така че освен техника, може да има и политика.

:idea: Затова преди да си дойдете за Коледа, проучете как работят тези Фюжън боксове във вашия район и с вашия доставчик. Най-добре това става като разпитате други българи. От офисите на Була могат да ви предложат нов сателитен тунер, но могат да ви предложат и Фюжън бокс. Така че, ще е добре да сте наясно какво ще вземете ...


14 Окт 2020 00:40
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Рутера ми е Fritzbox 7560, Zdravkos!
От днес, 17.10 скоростта ми е: 114 МБ надолу, 41 МБ нагоре.
Вече всички канали замръзват и то за по много време.
Отказвам се и изключвам фюжъна от тока!!!


17 Окт 2020 22:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Dm800 написа:
Рутера ми е Fritzbox 7560, Zdravkos!
От днес, 17.10 скоростта ми е: 114 МБ надолу, 41 МБ нагоре.
Вече всички канали замръзват и то за по много време.
Отказвам се и изключвам фюжъна от тока!!!
изключвай...
Вземи си а1, виваком или някой друг легален иптв доставчик.


17 Окт 2020 22:21
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
dm800, някъде из постовете ти преди видях, че са ти взели 50 лв. за закриване на приемника-карта ирдето. Не знам кой те накара да си редактираш мненията, но сега не го виждам това, а исках да обърна вниманието на Вандерел за същото понеже имах подобно премеждие за закриване на доп. приемник.
Това едното, а другото - ако имаш андроид бокс или телевизор с андроид пробвай приложението fusion и кажи как се държи при теб.
Последно ако си много на зор за телевизия ми пиши на ЛС.


18 Окт 2020 14:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ама аз отрекъл ли съм ... :? Всеки на който му се води приемник, а този приемник не се знае къде е, може да прекрати договора на този приемник, без да го връща, срещу 49 лв.
Ако е карта Ирдето, или приемник Грифин, и искате да ги заличите от профила си, пак ще ви вземат тези пари. Но моят съвет е такива карти и приемници да не се заличават още повече срещу пари, поради простата причина, че Була няма никога да ви ги потърсят. Да не изпадаме сега в подробности, дали са ваши или не - важното е че са извън употреба.
Това е !


18 Окт 2020 18:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
Да не изпадаме сега в подробности, дали са ваши или не - важното е че са извън употреба.
Това е !

Значи подробностите не са важни????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Начи когато исках да взема един фюжън приемник трябваше да дам 50 кинта въпреки че оня дет исках да го закрия е мой по всички правила на договора ми.
Даскале що ставаш смешен да не кажа смешник. Направо ме обиди.


18 Окт 2020 19:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Ванди,
дм800 гледа от шер както сам се похвали от години мисля че от 2011г. беше споменал ... няма какво да го мислим :wink:
самия факт, че сега нас ни обвнинява за неговото незнание е показателен. Преди година съм писал,( и преди това, но постовете са изтрити за съжаление), че с телекома ще има проблеми!
Не го е взел под внимание...Живи и здрави...


18 Окт 2020 23:29
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Dm800 написа:
Рутера ми е Fritzbox 7560, Zdravkos!
От днес, 17.10 скоростта ми е: 114 МБ надолу, 41 МБ нагоре.
Вече всички канали замръзват и то за по много време.
Отказвам се и изключвам фюжъна от тока!!!

за дм800 от 14.03 тази година...
viewtopic.php?f=2&t=20485&start=30#p237543
Код за потвърждение:
...В Германия ако си на кабелен нет или Д.Телеком ще ти прекъсва, запецва, буферира, замръзва или както искате го наричайте...
... и да не кажеш, че не сме те предупредили! :wink:


19 Окт 2020 00:13
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
И за по горното казано-га си ги плащахме са си наши, като ги спрехме изведнъж станаха на оператора и вече съм писал някога защо няма да го върна! Но това е друга тема


19 Окт 2020 08:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Юрка аз само съм опоменал една цена от ценоразписа на Була. Този ценоразпис стои на видно място във всички офиси. Не става въпрос за връщане на приемници, а за заличаване на акаунти. Коректни хора с изтекли договори, които искат да преустановят отношенията си с БСК, трябва да върнат приемниците/АКО ТЕ СЕ ВОДЯТ НА ФИРМАТА/. Ако по една или друга причина приемниците са загубени , за да се преустановят отношенията, е наложена тази такса.

Както винаги обаче, в тази фирма нещата са недоизпипани. Идва въпросът - ако приемникът е твой, защото имаше един такъв период, как ще прекъснеш връзката си с БСК. Каките от телефоните не се съобразяват с това чий е приемникът защото това те не го виждат в системата и притесняват всички наред с думите : - Ако няма да ползвате услугата, моля да върнете оборудването в най-близкия офис.

По същия начин служителките в офисите, не знаейки чий е приемника, карат по общата заповед. И на практика ако човек има 4 тунера, но първия/неговиия/ го е затрил нанякъде/пък и да не е изгубен/, сега няма да може да вземе нов, защото без да върне стария, новият ще му се яви като 5-ти. Ако пък върнеш твой тунер, този дето ще ти го дадат вместо него, става ли твой ??? и т.н. и т.н.
Напоследък тези абонати със собствени приемници, не ги притесняват, поради простата причина, че приемниците са много стари и непотребни. Те са със старата кодировка и едва ли ще си играят да ги рефрешват. И да им върне някой такъв приемник, ще го хвърлят в брака. Но казусът с връщането на такъв приемник и получаването на нов - остава :!:


Аз не виждам къде е моята роля във всичко това :D :D


Последна промяна vanderel на 19 Окт 2020 11:03, променена общо 1 път



19 Окт 2020 10:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Преди година съм писал,( и преди това, но постовете са изтрити за съжаление), че с телекома ще има проблеми!
Не го е взел под внимание...Живи и здрави...
Затова винаги когато става въпрос за телевизия през интернет, и аз винаги предупреждавам.

Между другото, единствения раздел във форума, който ми свети в червено е "Интернет". Съвети и акъли там много не могат да се дават, защото всички е локално.


19 Окт 2020 10:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
DevNull написа:
Начи когато исках да взема един фюжън приемник трябваше да дам 50 кинта въпреки че оня дет исках да го закрия е мой по всички правила на договора ми.
Направо ме обиди.
Ето ми извинението :arrow: viewtopic.php?f=3&t=20894

Ти мен не можеш да ме обидиш. Всичко е наред :D


19 Окт 2020 12:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Ама ако някой каже че ти си виновен ще го ступаме :lol: Просто никой от фирмата не чете тука, или не го интересува! Както и мене не ме интересува че в сайта дето плащаме имам един отдавна излязъл от употреба основен прм. Но прм. ще си седи в гаража вовеки веков :D Сега е късно но преди години щеше да свърши работа/то в работата сме си с такъв/ Но пак казвам/Божинов :lol: /това е друга тема, макар и много интересна само си чешеме езиците :D


19 Окт 2020 14:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®