Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:34



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Активиране на отдавна не работил приемник ! 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Какво да кажа ....... :shock: Защо не писа в 1-вия пост , че си сложил СПЛИТЕР !!! Като гледаш на хор. , другия приемник може да се гледа само хор. а на вер. не може и обратно ! Трябва да си със 2но ЛНБ (око) и от всеки изход кабел до съответния приемник ! Това е ! 8) И ползвай конектори , а не да вкарваш жилото и да увиваш оплетката ! ОК!


Прикачени файлове:
download (5).jpg
download (5).jpg [ 8.32 KiB | Прегледано 19422 пъти ]
09 Май 2020 08:01
Профил

Регистриран на: 07 Май 2020 20:30
Мнения: 8
Отговори с цитат
Kamen eM Tech написа:
Какво да кажа ....... :shock: Защо не писа в 1-вия пост , че си сложил СПЛИТЕР !!! Като гледаш на хор. , другия приемник може да се гледа само хор. а на вер. не може и обратно ! Трябва да си със 2но ЛНБ (око) и от всеки изход кабел до съответния приемник ! Това е ! 8) И ползвай конектори , а не да вкарваш жилото и да увиваш оплетката ! ОК!



Благодаря ти за пояснението Камене. Още веднъж се извинявам за невежеството си...с конектори съм, просто към втория съм изолирал оплетката- иначе ми дава проблем. А това че при изключване(от контакта) на 210-та другия въобще не работи нормално ли е?


09 Май 2020 09:45
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
ViliBaev пак да питам ! Със еденично , или 2но ЛНБ си? Със сплитер не става .


09 Май 2020 10:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Три неща :!:

:idea:
ViliBaev написа:
значи всичко зависи от първия ми приемник zhd210, ако той е на програма която е на транспондер с хоризонтална поляризация на втория не работят вертикалните.
Аа, виж как си го разбрал ! За да не става така, трябва да смениш конвертора с такъв дето ти показа Камен и да махнеш този сплитер.

:idea:
ViliBaev написа:
А това че при изключване(от контакта) на 210-та другия въобще не работи нормално ли е?
И е нормално , и не е !
Ако направим втория да не изключва, тогава когато той е на Н, на първия няма да вървят каналите от В.
За да не изключва втория, влез му в меню - инсталация - антена - настр.ЛНБ - захранване и за Хоризонтал премести на 20, а за верт. на 14 - ОК - изход !

:idea: Трето, но всъщност трябва да е първо - оправи си кабелите и добре монтирай конекторите. Късо съединение означава, че някъде косъмче от оплетката опира във вътрешното жило. Между оплетката и жилото не трябва никъде да има връзка !


09 Май 2020 10:52
Профил

Регистриран на: 07 Май 2020 20:30
Мнения: 8
Отговори с цитат
Благодаря ви за вниманието, вече ми се изясни картинката. Преди много години в България съм имал два апарата със сплитер и това ме наведе на мисълта, че нещо не е по реда си в някой от приемниците в момента. Но явно нещата са се променили и трябва да сменя “окото” с двойно. Сега не ми е спешно така че се надявам свързани и работещи по този начин(със сплитер) да не “уврежда” приемниците.
Добре че ви има!!! Облекчавате “страданията” на неимформираните :oops:


09 Май 2020 12:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
На SD приемника промени напреженията на конвертора да са различни съответно от 13/18V. Така няма да си зависим от това че другия приемник не е включен. Ако работят и двата ще си зависим от поляризацията.


09 Май 2020 12:40
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
ViliBaev написа:
Благодаря ви за вниманието, вече ми се изясни картинката. Преди много години в България съм имал два апарата със сплитер и това ме наведе на мисълта, че нещо не е по реда си в някой от приемниците в момента. Но явно нещата са се променили и трябва да сменя “окото” с двойно.
Радвам се, че инпута е помогнал :D
Със сплитер можеш да разклоняваш кабелна телевизия и не, няма проблеми с увреждане за приемниците като са закачени на сплитер.
За да работят двата приемника с всички канили независимо един от друг ти трябва:

    LNB(око) с два изхода и два отделни кабела до двата приемника или око с един изход и един кабел до мултисуитча, а от него два отделни кабела до двата приемника.

Прецени кой вариант е по-евтин или удобен за теб. Предимството на мултисуича е възможността за прибавяне на допълнителни сателити към него, и само един кабел към тунера :wink:


09 Май 2020 15:41
Профил WWW

Регистриран на: 07 Май 2020 20:30
Мнения: 8
Отговори с цитат
Оооо отново благодаря този път за идеите за решение на проблема ми!!! Мултисуича определено е перфектен избор за мен. Огромни благодарности, големи сте!!


09 Май 2020 17:52
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Dream Box 800 - originalen, Irdeto card, неактивна от 2011 година. Миналата седмица я активирах, направих настройките, както са описани от Vanderer на първа страница, но сигнал няма.
Не знам дали картата е онази, която е активирана, понеже номера на картата в онлайн страницата на Булсат не е този, изписан на картата.

Благодаря предварително за помощта и отговорите!


Последна промяна Dm800 на 17 Сеп 2020 17:22, променена общо 1 път



17 Сеп 2020 00:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Тази карта няма как да я активираш. Ако онлайн някъде ти е взело парите, значи си платил напразно. Ако си сменил честотите, както казваш ДаВойс, Канал 3 и още няколко канала трябва да вървят свободно без картата. През имолатора, ако вкараш ръчно моментния Ирдето, ще ти тръгнат каналите на НоваТВ , АХN и Планета ...


17 Сеп 2020 12:42
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Не ми е взело парите онлайн, обадих се на Булсат на телефона и от там ми потвърдиха, че могат да ми активират старата карта, която не е ползвана от 2010 година. трябвало да отида до офис на Булсат. Отидох в офиса в Балчик и от там ми взеха парите и ми казаха, че е активирана. Ако тази карта не може да бъде активирана, откъде мога да получа резервна карта, която да сложа в дрийм бокса и да гледам БСК? Допълнително заявих в офиса във Варна доставка на Фюжън устройство до адрес в София. Уговорката беше да го доставят до неделя, 13.9, понеже в понеделни, 14.9, пътувам и исках да взема устройството с мен. Не се получи. Все още чакам мобилния екип да достави устройството, за да ми го изпратят роднини по пощата. Надеждата ми е да гледам интернет телевизия, без нуждата от сателитна антена. Възможно ли е това - да гледам БСК през фюжъна, без да е активна картата в дрийм бокса? Ако е нужно картата да е в дрийм бокса, към кого да се обърна за резервна карта към платения ми вече абонамент?


17 Сеп 2020 13:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Когато тези карти ги е имало, момичето в Балчик не е сънувало че ще работи в БСК. Какви пари и на кой договор ги е взело, не знам. Каналите на БСК отдавна имат нова кодировка - Булкрипт. Със старата кодировка Ирдето 2 останаха само 7-8 канала. По-горе ти ги казах кои са. Което и да е момиче в офис, няма как да ти вземе пари само за тези 7 канала. Но явно че в Балчик може :( :D
Ясно става обаче, че на телефона не са те разбрали, че им говориш за лилавите Ирдето карти. Те са разбрали, че просто от 2010 год. не си плащал абонамент. Тогава имаше едни карти с ягодки и те подлежат на смяна. Но ти щом си гледал с твоята карта в Дрийма, значи твоята е лилава. Можеш да смениш дори и лилавата карта, но не за нова карта, а за приемник с карта. В случая можеш да смениш картата за Фюжън. Дрийма остава неизползваем. Ще гледаш ТВ през Фюжъна, за което ти е нужен само интернет/без чиния/.


17 Сеп 2020 14:10
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Как административно да се оправя с тази смяна - картата срещу фюжъна?
В онлайн сайта на БСК виждам заплатени 12.80 до 30.9 за стандартен пакет.
Фюжъна не е доставен все още.
На кой телефон да звънна и какво да искам?


17 Сеп 2020 15:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Dm800 написа:
На кой телефон да звънна и какво да искам?
На моя :lol: .....
Здарвей колега,
с теб говорихме по тел. преди 2/3г. заради була и дрийма... :mrgreen:
Ти беше някъде на север от мен - в NRW ако не се лъжа. Обади ми се ако ми пазиш тел. номер ... ако не ми пусни твоя на лични и аз ще ти се обадя. Мога да ти дам информация относно фюжъна, дрийма, картата и т.н....
Поздрави
Здравко


17 Сеп 2020 16:30
Профил WWW

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Обадих се на БСК служителка току що.
Много объркана работа - на 11.9 поръчах в бюро на БСТ във Варна фюжън приемник, оказва се, че колежката във Варна е записала доставка на допълнителен приемник, а не на фюжън.
В днешния разговор по телефона се разбрахме да изтрият тази заявка за допълнителен приемник от една страна и направихме нова заявка за подмяна на реактивираната карта с фюжън приемник.
Записаха си и новия ми адрес за доставка, понеже в базата на Булсат фигурира стария ми адрес в София, който е променен.
Ще ми вземат нови 9 лева за подмяна на приемник, макар че как ще стане, щом стария приемник не е наличен - нито основния, нито допълнителния, от 2009 година.
Служителката на телефоноа ми предложи да отида до офис на Булсат със старата си карта и там да попитам дали може да ми се подмени старата карта с нова и да се отпише стария допълнителен приемник от моето име.
Ужас!


17 Сеп 2020 16:39
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®