Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 17:13



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Лошо качество на картината и проблем с втори приемник 
Автор Съобщение

Регистриран на: 14 Фев 2019 16:11
Мнения: 3
Отговори с цитат
Здравейте!
След като в продължение на 2 седмици се опитвах да се регистрирам, защото не получавах email за повтърждение и след доста разговори с булсат съпорта(типично за булсатком), най-накрая вече и аз имам регистрация! :))))))
Виждайки колко много знаещи хора има тук силно се надявам да намеря решение на всичките си проблем. Реших да направя 1 тема и в нея да сложа всичките си проблеми, тъй като има вероятност да са свързани.
Ще започна с това, че съм в Англия, имам по-голяма от стандартната сателитна чиния(не съм сигурен за диаметър, но според набитото ми око е между 80-100см. Имам 2 HD приемника 210. Единия забива от време на време, понякога 2-3 пъти на ден, понякога 1 път на 2 седмици. Прочетох, че това са симптоми за смяна. Решил съм да ги подменя и двата с нови. Втория още не работи пълноценно поради проблем, който съм записал по-долу.

1. Някои HD канали и най-вече БТВ имат ужасен звук. Вече прочетох че това е всеобщ проблем. Помислих че може аз да съм го предизвикал, тъй като съвпадна със смяната на телевизора и разклоняването на сигнала със сплитер преди коледа :D. Ако някой знае повече информация как това може да се оправи и дали може, ще съм благодарен.

2.Картината и на двата приемника и на двата телевизора е доста зле, дори когато само един от тях е включен и вързан към сателита. Особено на HD каналите, където се очаква да е по-адекватно качеството. Когато има по-бързо джигещи се сцени особено съвсем ясно се изразява пикселизирането и образуването на големи квадратчета с ниска резолюция. Някой има ли идея дали това може да се оправи с настройка на антената?
Изображение

3. Реших сам да разклоня кабела, за да мога да имам 2 приемника. Използвах сплитера от снимката по-долу. Проблемът е че когато включа втория приемник в захранването първоначално(за 10тина мин горе-долу) всичко изглежда да работи нормално(въпреки че картината май деградира леко, но може и да е плацебо ефект). След това известно време обаче някои канали спират да работят и на двата приемника. 2 от каналите са Канал 3 и БТВ синема(не помня кои друго, но мога да дам пълен списък ако това ще помогне). Изписва LNB няма сигнал. Някакви съвети това от какво може да е причинено? Дали не съм свързал нещо някъде като хората или просто не стига силата на сигнала за 2 приемника?

Поздрави,
Владо


04 Мар 2019 11:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
1. Ако приемниците ти са като най-долния тук viewtopic.php?t=20099
нямат нужда от смяна !
2. Колко е сигналът на 12271 Н 30000 ? Прочети тук - viewtopic.php?f=2&t=18687&p=197561#p197561
3. При цифровата ТВ, ако имаш сигнал,да кажем над 10 дБ, картината е такава каквато е. Не може да е по-хубава или по-лоша. Т.е. не зависи от антената :!: Картината може да се променя единствено от телевизора.
4. Сплитерът е неудачно решение за разклоняване на сигнала. Каналите се излъчват на два вида честоти - напр. К1, бТВ и НоваТВ, са на единия вид, а Канал3 и бТВ Синема са на другия. Така когато ТВ1 е на К1, на ТВ2 ще могат да вървят канали от същата честота - напр. бТв, но няма да върви К3 и Синема. Ако превключиш ТВ1 на К3 тогава и на ТВ2 този канал ще върви заедно със Синемата и другите от тази честота. Решението е да се махне сплитера и разклонението да стане като се смени окото на антената с такова с два изхода /около 10 евро/ :arrow:


Прикачени файлове:
Двоен.jpg
Двоен.jpg [ 6.76 KiB | Прегледано 13765 пъти ]


Последна промяна vanderel на 06 Мар 2019 22:02, променена общо 1 път

06 Мар 2019 11:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Здравей Владо,
добре дошъл във форума :D

ще допълня Ванди набързо:
- за звука на бТВ не може да се направи нищо, това не зависи от теб, а от Булсат.
- със сплитер нормално ще можеш да гледаш тв само на един приемник, другият трябва да е изключен. Ако работят едновременно се получава ефектът, който ти е описал колегата. ЛНБ с два отделни кабела до двата ресивера е твоето решение!

Със сплитер от този вид и с така направенето от теб разклонение може да се гледа кабелна телевизия - един кабел, един сплитер и два или повече ресиверва/тв.
Лек ден


06 Мар 2019 12:08
Профил WWW

Регистриран на: 14 Фев 2019 16:11
Мнения: 3
Отговори с цитат
Благодаря и на двама ви за отговорите. Силно се надявах един такъв сплитер да ме оправи или ако трябва нещо допълнително, но без да се налага да прекарвам допълнителен кабел понеже кабела, който използвам в момента от антената(отзад на къщата) отива до покрива и там влизае вътре в стените и ще прекалено голяма разправия да прокарам допълнителен :( Къщата е midterraced и имам залепени къщи от двете ми страни, спалнята е отпред на къщата. Става прекалено сложно да прекарвам още един кабел :(. Ако няма друго решение ще се примиря с Fusion или някоя друга online телевизия за спалнята, когато прекарат по-хубав интернет(до края на година се очаква). Поне като прекарвах кабела за телевизията, прекарах и за интернет, за да не се мъчи на Wi-Fi :)


06 Мар 2019 13:16
Профил

Регистриран на: 14 Фев 2019 16:11
Мнения: 3
Отговори с цитат
vanderel написа:
1. Ако приемниците ти са като най-долния тук viewtopic.php?t=20099
нямат нужда от смяна !
2. Колко е сигналът на 12271 Н 30000 ? Прочети тук - viewtopic.php?f=2&t=18687&p=197561#p197561
3. При цифровата ТВ, ако имаш сигнал,да кажем над 10 дБ, картината е такава каквато е. Не може да е по-хубава или по-лоша. Т.е. не зависи от антената :!: Картината може да се променя единствено от телевизора.
4. Сплитерът е неудачно решение за разклоняване на сигнала. Каналите се излъчват на два вида честоти - напр. К1, бТВ и НоваТВ, са на единия вид, а Канал3 и бТВ Синема са на другия. Така когато ТВ1 е на К1, на ТВ2 ще могат да вървят канали от същата честота - напр. бТв, но няма да върви К3 и Синема. Ако превключиш ТВ1 на К3 тогава и на ТВ2 този канал ще върви заедно със Синемата и другите от тази честота. Решението е да се махне сплитера и разклонението да стане като се смени окото на антената с такова с два изхода /около 10 евро/ :arrow:

Много благодаря за отговора. Можеш ли да ме посъветваш нещо на база на отговорите ми по-долу, моля?

1- Приемника ми е като този най-долъ в линка който си ми дал, но забива както казах или понякога е забил без взук и не може да се смени канала. Другия приемник явно адаптора му се е прецакал понеже понякога, ако го изключа от контакта и го включа пак и червената лампичка светка, но не се пуска. Затова съм решил да ги сменя с чисто нови.
2. Сигналът ми е 13.33 dB 50-60% варира. Това май е ок?
3. Няма как да е от телевизора, тъй като е чисто нов 4к телевизор. Всичко друго върви идеално. А и го прави и на другия ми телевизор който е само FHD. Това говорим с двата приемника и на двата телевизора. Много е странно защото F+ да речем, особено видимо на мачовете, ако е статична картината изглежда много добре, но в момента в който започне да се вдижи или да се сменят кадрите и за момента става с много лоша резолюция и после се оправя и така постоянно. Някакви идеи какво друго може да е?
4. Тук вече разбрах, че няма друг начин :( ще видя да взема един fusion box за спалнята и така.


11 Мар 2019 02:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
rap17ka7a написа:

1- Приемника ми е като този най-долъ в линка който си ми дал, но забива както казах или понякога е забил без взук и не може да се смени канала. Другия приемник явно адаптора му се е прецакал понеже понякога, ако го изключа от контакта и го включа пак и червената лампичка светка, но не се пуска. Затова съм решил да ги сменя с чисто нови.
2. Сигналът ми е 13.33 dB 50-60% варира. Това май е ок?
3. Няма как да е от телевизора, тъй като е чисто нов 4к телевизор. Всичко друго върви идеално. А и го прави и на другия ми телевизор който е само FHD. Това говорим с двата приемника и на двата телевизора. Много е странно защото F+ да речем, особено видимо на мачовете, ако е статична картината изглежда много добре, но в момента в който започне да се вдижи или да се сменят кадрите и за момента става с много лоша резолюция и после се оправя и така постоянно. Някакви идеи какво друго може да е?
4. Тук вече разбрах, че няма друг начин :( ще видя да взема един fusion box за спалнята и така.
Съвети да искаш :D
1.Когато човек има два ЕДНАКВИ приемника и има проблем, е най-лесно. Защото може да им размени местата или в случая адаптерите/ако приемниците са еднакви/ и да види къде е причината. Тези приемници не се повреждат, пък и няма как да ги смениш с по-нови. Проблемът е в адаптера. Можеш да си купиш адаптер 12 волта 2 ампера от там където живееш. Само че като купуваш нов, носи и стария за да сравниш буксата, която влиза в тунера. Има различни дебелини.
2. Сигналът ти е на макс.
3. Ниското качество на картината се проявява повече на по-големите ТВ, вкл. и на 4К. В случая не можеш да направиш нищо.
4. Можеш да гледаш в спалнята, но като се съобразяваш с условието, което съм ти разяснил в предния пост. Когато си на един канал и искаш да разбереш той от коя група е - Вертикална или Хоризонтална, отиваш със син бутон на индикатора и там виждаш този канал на коя честота е.
Или ако искаш в едната стая да вървят всичките канали, то в другата приемникът или трябва да е изключен, или да е на канал от В. В противен случай, ако в едната стая е на Н и в другата ще гледаш само Н. Т.е. първите три най-гледаеми програми можеш да ги гледаш и в двете стаи !

Като си наясно вече с тези неща, няма да се ядосваш и да мислиш, че е повреда и бързо ще му свикнеш :wink: :D


Последна промяна vanderel на 11 Мар 2019 14:56, променена общо 1 път



11 Мар 2019 12:23
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
@rap17ka7a, проблема не е при тебе, а при всички абоната към този момент.
Това означава, че проблема идва от новата политика на оцеляване поради куп обстоятелства на нашия оператор Булсат.
Можем само да се молим да има шанс да оздравее!!!


11 Мар 2019 13:42
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®