Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 14:36



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Запис на програма 
Автор Съобщение

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Живея в Англия, абонат съм от 10г и съм с един HD и един SD (ZHD100) приемник.
От много години към изхода на SD приемника, чрез SCART е свързан HDD/DVD рекордер LG RH177 и когато отсъствам си програмирам да записва нещо, което гледам друг път. Записът е на HDD.
Не го бях ползвал две години, сега пробвах и не става запис, излиза съобщение Record-blocking signals are detected.
Това значи, че към рекордера се подава блокиращ записа сигнал.
Дали след Брекзита Булсат е направил блокировка за записване извън Еврозоната. Не помня рекордера имаше ли някъде настройка за регион на ползване, което май беше свързано с DVD-тата и по това да разпознава нещо...
В БГ ползвам същия рекордер и си записва, но не помня дали от Viva или от дъртия аналогов кабел...
Не ми е лесно физически да пробвам има ли блокировка и от HD приемника, заради различните кабели... (той е свързан към друг подобен рекордер, но Panasonic и там записът няма проблем, но може този рекордер да не разпознава блокировките, ако ги има)
Не съм пробвал и дали записва от ефирната цифрова телевизия през антенния вход, защото май няма цифров тунер.
Известно ли е нещо по въпроса?


16 Фев 2022 04:03
Профил YIM

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Странно, постът е в раздел Техническа поддръжка, а няколко дена няма никакъв отговор или предположение...


19 Фев 2022 01:46
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Здравей,
няма отговори, защото никой не е запознат с тези твои модели сигурно.
С ХД примниците чрез ХДМИ кабел може да записва. Нужно е да имате уред, който записва сигнала от хдми кабела.


19 Фев 2022 22:19
Профил WWW

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Здравей,
няма отговори, защото никой не е запознат с тези твои модели сигурно.
С ХД примниците чрез ХДМИ кабел може да записва. Нужно е да имате уред, който записва сигнала от хдми кабела.

Преди 2г. си правех запис без проблем, няма значение каква е записвачката...Въпросът ми е принципен- Сложена ли е блокировка на излъчваните от Булсат програми?? Питах, за да търся друга причина... Ако няма блокиращ сигнал, няма да излиза това съобщение. То може би е логично да излиза ако правиш запис на DVD, за да не разпространяваш, но в случая е на HDD.
Записвачката е стара и няма HDMI вход, а и HD приемника ми е основен и този изход отива в телевизора.


20 Фев 2022 01:14
Профил YIM

Регистриран на: 02 Сеп 2009 21:36
Мнения: 39
Отговори с цитат
Скарт изпраща (според google) сигнал за блокиране на запис през един от пиновете, но може да има и допълнителни защити, които устройството възприема. Като цяло, записването на външно устройство ще става все по-трудно, заради по-умните устройства, които принципно отхвърлят тази възможност и големия брой начини за защита. Може би скарт към avi може да реши проблема, но качеството несъмнено ще пада повече и повече, спрямо входящият сигнал.


20 Фев 2022 01:20
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
sauronthegreat написа:
Скарт изпраща (според google) сигнал за блокиране на запис през един от пиновете, но може да има и допълнителни защити, които устройството възприема. Като цяло, записването на външно устройство ще става все по-трудно, заради по-умните устройства, които принципно отхвърлят тази възможност и големия брой начини за защита. Може би скарт към avi може да реши проблема, но качеството несъмнено ще пада повече и повече, спрямо входящият сигнал.

Добре ме подсети... Гугъл не ми намира точно пин за блокировка, но пин 8 е Function switching, може да е това.
Сега се сетих, че на времето на друг кабел, свързващ другата записвачка с телевизора, бях откачил 8, защото при включване на записвачката, се включваше през него и телевизора...
Ако имаш линк на това, което си намерил с Гугъла за сигнала, дай да прочета.
Ще опитам и Скарт към AV...и за това не съм се сетил.


20 Фев 2022 02:14
Профил YIM

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Опитите са неуспешни..., очевидно блокировката е включена във видеосигнала.
И с отрязано 8-мо краче на Скарта, не става.
С адаптор Скарт- чинчове за AV пак не става. Като извадя жълтия чинч (видеото), си записва, разбира се само звук...
Ще преправям системата, другата записвачка Панасоник ще свържа към SD приемника, първата LG става излишна/безполезна за целта ми. Да съм го направил, но е много сложно пресвързването... Два приемника, две записвачки, домашен TV предавател, който предава из другите стаи/телевизори, безжични удължители, да се командват приемниците от другите стаи, суич, да се превключват механично различните комбинации...


20 Фев 2022 18:35
Профил YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®