Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 11:47



Отговори на тема  [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 103  Следваща
ФЮЖЪНЧЕТО 
Автор Съобщение

Регистриран на: 25 Окт 2019 08:58
Мнения: 5
Отговори с цитат
MacIlian написа:
В офиса като го тестваха със захранването и hdmi кабела от комплекта ли го тестваха или с техни? Ако е било с техните може тези които са в комплекта нещо да не са както трябва, сменете първо хдми кабела, обърнете посоките от бокса към телевизора, пробвайте и със друг hdmi кабел, захранването е малко вероятно да има проблем, но е хубаво да се провери дали изкарва напрежение на изхода.


Благодаря за отговора. Тествахме го вкъщи на моя телевизор с кабелите от комплекта. HDMI кабела уж работи, защото го ползва и за playstation-a си и няма проблеми. За захранването не знам трябва да провери някой, защото той няма как да види. Мести иначе кабела на всичките 3 изхода на телевизора и нищо... Ще му кажа да опита да размени краищата му.


25 Окт 2019 12:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
За мен причината е адаптерът. Или е бил фабрично дефектен, или се е скапал впоследствие. Качи снимки на адаптера и на надписа от екрана ако ти е възможно.


25 Окт 2019 12:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
GaTio написа:
Когато първоначално го свърза му даваше някакъв екран, но намерих тук от форума евентуално проблеми с картината като се следваха някакви инструкции, но след това изчезна даже устройстово от ТВ. Вчера връщахме ТВ към фабрични настройки и т.н. но единствено стигнахме до No Signal

Здравей и добре дошъл във форума :D ,

Фюжънът има едно малко диодче отпред - свети ли въобще при включен адаптер в тока и ако да - в какъв цвят?
Пробвайте с друг HDMI кабел и след това адаптер - според съветите на колегите.
Ще е полезно ако споделиш и резултатите... :wink:

Успех и приятен уикенд


25 Окт 2019 12:46
Профил WWW

Регистриран на: 25 Окт 2019 08:58
Мнения: 5
Отговори с цитат
Благодаря, добре заварили :D

Много кофти се получава с тези мнения и одобренията :mrgreen:

Та адаптера не е дефектен поне докато е бил тук не знам сега ако нещо му е станало там... Снимка на адаптера ще кача по-късно, че в момента не мога и снимка на надписа на ТВ.
Фюжънчето има диодче да и свети бяло, опитахме от неговото дистанционно да го пуснем/спрем и просто диодчето премигва и си остава да свети в бял цвят.

Приятен уикенд и на вас :)


25 Окт 2019 14:06
Профил

Регистриран на: 16 Дек 2013 10:48
Мнения: 74
Отговори с цитат
.


25 Окт 2019 19:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Мини на правилния HDMI вход :wink:


25 Окт 2019 23:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
GaTio написа:

Тествахме го вкъщи на моя телевизор с кабелите от комплекта. HDMI кабела уж работи, защото го ползва и за playstation-a си и няма проблеми. За захранването не знам трябва да провери някой, защото той няма как да види. Мести иначе кабела на всичките 3 изхода на телевизора и нищо... Ще му кажа да опита да размени краищата му.
Трудно си намирам предишни обяснения и затова понякога предпочитам да го кожа пак.

За всички - тези заоблени бисквитки имат проблем с HDMI порта. Не са виновни кабелите !!! Де на майтап, де на истина лекарството си е чист секс. Ако разполагате само с един НДМИ кабел първо го завъртете - това което е влизало в ТВ сега да влиза в приемника и обратното - куплунгът влизал в приемника да иде в ТВ. След това хванете с едната си ръка боксчето , а с другата накрайника на НДМИ кабела. Вкарайте накрайника докрай в НДМИ буксата на фюжънчето. Натиснете го силно. Следва секса, са който ви говорих :D - изкарайте и вкарайте последователно десетина пъти накрайника в порта, като го набивате докрай :D Целта е да се зачистят и раздвижат пластинките на порта. Вкарайте и натиснете добре за последно.

И да ме извинят дамите, ако съм бил вулгарен :( :D


26 Окт 2019 00:00
Профил

Регистриран на: 25 Окт 2019 08:58
Мнения: 5
Отговори с цитат
Здравейте отново и благодаря за мненията.
Та мисля, че ХДМИ входа си е правилен, не мисля, че може да се обърка след като телевизора не дава други опции.
Не сме пробвали още предложението на vanderel :mrgreen: но ще се пробва...
Качвам снимки на адаптера, на фюжънчето и на екрана.
На самия адаптер пишело
Output DC 5V,450MA
INPUT AC 100-240V
50-60 HZ 85MA

Изображение Изображение Изображение


26 Окт 2019 16:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Пробвахте ли с друг кабел?


26 Окт 2019 22:16
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Сеп 2011 14:42
Мнения: 52
Местоположение: гр. Първомай/гр. Пловдив
Отговори с цитат
Работи ли аналоговият изход на новите фюжъни? Питам, понеже имам идеята от време на време да си включвам единия към PC-USB аналогов тунер. Включих го, но извади само звук без картина. Не е от тунера, понеже свързах фюжъна към чинчовете на телевизора и резултатът е същият.


28 Окт 2019 23:58
Профил

Регистриран на: 29 Май 2019 15:33
Мнения: 102
Отговори с цитат
Извинявам се за може би малоумния въпрор,но във Fusion пакета само чужди канали ли има?


29 Окт 2019 11:02
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
http://bulsat.com/televizia.php
Там пише в кой пакет какви канали има


29 Окт 2019 11:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Не, има и български, но не e тук мястото да се обсъждат.


29 Окт 2019 11:41
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
evgeni_92 написа:
Работи ли аналоговият изход на новите фюжъни? Питам, понеже имам идеята от време на време да си включвам единия към PC-USB аналогов тунер. Включих го, но извади само звук без картина. Не е от тунера, понеже свързах фюжъна към чинчовете на телевизора и резултатът е същият.
Не съм тествал новия фюжън, но в постовете със снимки съм описал какви са проблемите на стария. Вероятно е същото. Пробвай и кажи :D
viewtopic.php?f=2&t=19212


29 Окт 2019 12:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Сеп 2011 14:42
Мнения: 52
Местоположение: гр. Първомай/гр. Пловдив
Отговори с цитат
Именно стария приемник го свързвах с двучинчов кабел към тунера, точно както си описал - белия чинч в бялата букса, а червения - в жълтата (видео) букса. Излизаше си картина и, съответно, моно звук. На новия сега правя абсолютно същото, но има само звук без картина. С два кабела пробвах. HDMI кабелът го изключвам, както трябваше при старите.


29 Окт 2019 18:57
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®