Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25 Апр 2024 00:08



Отговори на тема  [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 103  Следваща
ФЮЖЪНЧЕТО 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Ами уж за удобство, за да работиш само с ДУ на телевизора. Би трябвало да можеш и да сменяш каналите направо с него. И да изключваш и двете устройства.


13 Дек 2015 15:42
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2015 21:53
Мнения: 6
Отговори с цитат
Схванах идеята. Обаче какво излиза на практика - тъпия фюжън има 6 настройки, половината от които са пълен т***к. Телевизора само за картината има над 20 настройки. За да стигна до тях, трябва да изключа фюжъна, да вкарам от другаде сигнал, да настройвам и да се надявам да си пасне после с фюжъна. Тази им идея напълно обезсмисля предварително заложените в телевизора различни режими - филм, спорт, музика и т.н. Не че чак толкова ги ползвам, ама е пример колко им е къс акъла на разработчиците. Или на тия дето са спуснали заданието с конкретни (орязани яко) параметри. Между другото наскоро питах в един офис дали няма да пуснат нови устройства. Девойката гордо заяви, че нямало за какво. Авее, мъкааааа.


13 Дек 2015 16:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
На моя Филипс има меню, което е отделно от командването на декодера.


13 Дек 2015 16:14
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Тоест при никакъв евентуален проблем техници няма да се отзоват при положение, че интернета няма да е на Булсатком? Също така искам да попитам Fusion приемниците в офисите ли ги дават или се поставят само от техници? Вече има ли офиси, където да не искат предплащане? Предполагам трафика няма да бъде филтриран само за клиенти на интернет на БСК и ще мога да си продължа да го използвам на друго оператор, в случай, че го взема. Антената ще бъде ли взета при монтажа на Fusion? Част от въпросите ги зададох на поддръжката от имейл адресите публикувани в сайта, но служителката учтиво ми обясни, че не може да се използва с Wi-Fi и не мисли, че ще съм доволен от услугите. За това с Wi-Fi-то не мисля, че въобще е вярно. Предполагам при скорост 25Mbps и при положение, че рутера не се намира физически при мен, но при това покритие тази скорост си я имам напълно достижима няма да има проблем да го взема? Моля за конкретен отговор на всеки един въпрос, а не обобщения и чесане на пръсти, каквито видях в няколко отговора на въпросите си. Също така задължително ли е при поръчване по телефона да искат интернета на е на БСК?


13 Дек 2015 21:00
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
1.Приемниците ги дават във офис на фирмата
2 Плащаш си на куп три такси по 19.80 без значение дали ти харесва или не. Ако не ти се дават тия пари не си взимай бокса .
3. Антената и стария приемник могат да бъдат взети а могат и да не бъдат. Зависи какво са сънували техниците вечерта.
4. Mожеш да го ползваш на wifi
5.Дали ще се филтрира трафика си е решение на Булсат и на твоя интернет доставчик. Риска си го поемаш ти при това положение.
6. Евентуално ако изгори самия бокс може и да ти го заменят но нищо повече.
7. Бокса е със специално направен firmware само за Булсат и не може да го ползваш на никой друг оператор.


13 Дек 2015 22:04
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2015 21:53
Мнения: 6
Отговори с цитат
А някой успя ли да го подкара през WiFi? Щото аз пробвах сега през два различни рутера и двата с нет на Булсатком и ударих на камък. Фюжъна вижда мрежата, обаче зацикля при влизането. За да изпреваря предложения - използвам MAC filtering с адреса на устройството и пътя би трябвало да е чист.


14 Дек 2015 10:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Виждал съм, пък и във форума имаше случай да не работи през ЛАН порта, но през ВиФи не се е чувало да има проблеми ...


14 Дек 2015 12:16
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 22:22
Мнения: 2
Отговори с цитат
yoyotintin написа:
А някой успя ли да го подкара през WiFi? Щото аз пробвах сега през два различни рутера и двата с нет на Булсатком и ударих на камък. Фюжъна вижда мрежата, обаче зацикля при влизането. За да изпреваря предложения - използвам MAC filtering с адреса на устройството и пътя би трябвало да е чист.


При мен работи от начало само през wifi. Не накъсва, не забива и се стартира за 10-15 сек. Вурзано е за ново Сони Андроид. Дистанционното на телевозора, управлява и двете устройства. С тв дист. Влизам и в настройките на фюжън,ето. На булсат оптика съм, 50 мбита. След ъпдейта, разликата е огромна. Само не мога да намеря, от къде да добавя допълнителни канали в заключените... Изчетох какво ли не.....


14 Дек 2015 21:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Xfact написа:
Само не мога да намеря, от къде да добавя допълнителни канали в заключените... Изчетох какво ли не.....
Няма от къде. Мисията е невъзможна !!!


15 Дек 2015 00:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
StStefanov написа:
Реших тая вечер да пробвам опцията за запис на предавания. Нъцки. Свети зелено само до излизане от менюто, при следващото влизане или при отиване на "Моите записи" не свети и изписва, че няма зададени предавания за запис. Реших да пробвам и опцията за гледане на по-стари предавания - половината от маркираните със зелена точка работят, другата половина - не. FoxCrime, да речем, свети, изписва "Гледай" в менюто, но не можеш да гледаш нищо. Стои черен екран. При смяна на каналите дава черен екран и оная врътка и на другия приемник. По-голямата част от руските телевизии са изчезнали безследно.

Междувременно, благодаря покорно на "поддръжката" която прави толкова "много" за отстраняването на хилядите бъ... пардон, опции! :evil:
Записва си и няма проблеми с гледне на минали предавания, вкл. и по Фокс .


15 Дек 2015 00:34
Профил

Регистриран на: 21 Ное 2015 22:29
Мнения: 51
Отговори с цитат
Да, сега вече работи - в момента гледам стар сериал. Но в четвъртък, когато писах поста, не работеше.

При опит за превъртане пак даде черен екран, но после се оправи.

Записът при мен все още не работи - пак същото. Дава ми, че няма избрани предавания за запис, след като съм запаметил предаване.

Продължава да губи настройките на екрана и паролата за заключване.

Оправено е само рестартирането при смяна на каналите - макар че пак се случва понякога, и гледането на отбелязаните със зелена точка програми. Това е.

- На КиноНова записът сработи. Предните изпробвани бяха Fox и FoxCrime. На National Geographic и на bTV Action не сработи, на Diema тръгна. Тоест, работи където си иска. Тука има, тука нема.

Така. Минах през абсолютно всички маркирани канали. Резултатът:

Изображение

Има и един от KinoNova, който не се вижда на снимката.

Някои от каналите от предния опит сега работят, други не работят. Прави ми впечатление, че някои от предаванията са запаметени, но не ги показва никъде. Едва като идеш на тях и се опиташ да ги добавиш за запис, те пита дали искаш да ги изтриеш. Тоест там са, но не се виждат в основното меню.

И изобщо, абсолютно безсмислена ми се струва тая работа да можеш да записваш само от маркираните в зелено канали - ми точно тях така или иначе можеш да си ги гледаш назад.

Като цяло, има голямо подобрение откак взех кутийките. Скоро може и да престана да мрънкам и да ги похваля. :lol:


15 Дек 2015 00:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
StStefanov написа:
...
И изобщо, абсолютно безсмислена ми се струва тая работа да можеш да записваш само от маркираните в зелено канали - ми точно тях така или иначе можеш да си ги гледаш назад.


Точно така. Най-много да си провериш какво си искал да гледаш, нещо като бележник да не забравяш. Тези записани предавания се трият след 72 часа.


15 Дек 2015 01:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Стефо бре, няколко пъти казваш, че каналите са маркирани със зелено. Според мен е с жълто :wink: :D


15 Дек 2015 13:49
Профил

Регистриран на: 21 Ное 2015 22:29
Мнения: 51
Отговори с цитат
vanderel написа:
Стефо бре, няколко пъти казваш, че каналите са маркирани със зелено. Според мен е с жълто :wink: :D


Все едно. Жълтозелено. Нека е нежнобозово или пурпурнопембено - да няма караници. :wink:


15 Дек 2015 14:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Проверете си тапетите - точките са с нещо като амби-лайт, сливат се с обстановката на жилището.


15 Дек 2015 21:54
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®