Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 13:55



Отговори на тема  [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Следваща
"LNB Няма сигнал","Нямате достъп до мрежата","Каналът е к-н" 
Автор Съобщение

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
И на мен баща ми звънна преди половин час.
"Да не би да не си платил ?" :)
Добре ,че е форума и Ванди да разбера.
Благодарско !


04 Ное 2016 14:24
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2012 10:48
Мнения: 14
Отговори с цитат
Аварията явно е вече отстранена,защото при мен Телевизията тръгна!


04 Ное 2016 14:49
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
И тук някой вече тръгнаха !


04 Ное 2016 14:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Аз минах случайно и край офиса. Момичетата дигат рамене и нищо не знаят а най интересното е че точно тогава проблемът е бил решен! Вече всичко работи защо да ни дават инфо :lol:


04 Ное 2016 15:02
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2011 12:35
Мнения: 16
Отговори с цитат
Решен решен, колко да е решен.. при мен още няма достъп до мрежата :)


04 Ное 2016 19:36
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Рестартирай приемника с изключване от контакта за 15 сек. и след това го остави на Канал 1, ако не си забравил да платиш разбира се :D


04 Ное 2016 22:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
България, София. Четворен конвентор-булсатски. 1 хд приемник и 3 сд приемника. По скала на сд приемник дб 14-14.6, което значи че антената е насттроена. Нивото на сигнала е 60-80, обаче един от сд приемниците няма дб/сигнал от време на време - повечето време! Преместен е и е тестван на други кабели и работи. Възможно ли е да имам сигнал на 3 , а на четвъртия да не идва? Дали да се съмнявам в конвентора? откачал съм кабелите от конвертора за проверка 1 по 1, всичко ми се стори наред. Обаче проблем продължава да има. Чудя се утре по светло дали да не притегна ако има разхлабени елементи, въпреки че ако има няма да имам образ навсякъде. Синьото копче при измерване на стойностите е на 12524/3000 Съвети? До сега не е имало проблем и се съмнявам H и V волтаж да има проблем. С каналите на румъния телеком нямям проблем


30 Дек 2016 19:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Приемникът е здрав !
1. Размени кабелите на проблемния тунер и на един от другите тунери в конвертора !
а/. Ако приемникът заработи значи проблемът е в конвертора.
б/. Ако не работи - значи виновникът е кабелът и конекторите към него.
2. Има ли снадки, сплитери по въпросния кабел. Ако има снадка 100% причината е в нея !


30 Дек 2016 22:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Преместих кабела на въпросния тунер на друг край на "окото" същата работа. Интересно защо каналите на румънския оператор се гледат има и дб и сигнал. https://cloud.mail.ru/public/6KVR/XXisP82zm . Проблема е с кабела най-дясно на снимката. Кабела но тунера и на антената са направени със специалнити клещи за тази работа.


31 Дек 2016 17:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За съжаление навсякъде калпавите, бързащи, работещи на конвейр, нелоялни към фирмата техничета не спускат предпазителя на конвертора. Щом нямаш снадки по този кабел, срежи и махни този конектор, който е завит на конвертора. Мога да ти го обясня детайлно, защо гледаш само румънците, но друг път. Ако искаш да не си играеш точно тази нощ с кабели и конектори, влез в менюто - антена - настр. ЛНБ - захранване - и направи напрежението за Н от 19 на 21. Тази мярка може временно да помогне. А утре, вдуги ден ремонтирай кабела. Причината е в него или в една от неговите букси. Огледай и цялостта на този кабел !!!
Това е !


31 Дек 2016 18:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
При теб нямаше ли снадки за някои от приемниците? Ако там е леко ерозирал кабела или на друго място, където примерно е наранен с такер, има начин волтажа по него да стига да гледаш само румънците. И не мога да повярвам, че съм забравил да пусна капачето последния път :) Не, че е невъзможно, особено ако сме се концентрирали върху кабелите вътре в апартамента, но все пак аз съм сред най-яростните поддръжници на конверторите със свалено капаче.


01 Яну 2017 21:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Не, капачето аз го вдигнах при проверката и просто така съм направил снимката! Даже не съм си помислял това което написа. Снадки няма никъде, кабелите са цели от край до край на всички приемници. Сърце не ми дава за режа кабела при накрайника, но ако това е решението ще ми се наложи. Но как така от няколко дни имам проблем, това се чудя? За такера - не съм гледал дали има пробито, тъй като не допускам такъв развой на нещата. Може би съм един от малкото клиенти, при които нищо не е пипано по антената като настройка от самата инсталация и всичко работи. Имам само смяна на конвентор от 2 на 4, и около 10 години. Явно на този кабел ще трябва да му направя по-специален оглед, от единия край на апартамента при антената, до другия край на апартамента при тунера.


01 Яну 2017 23:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
аз съм сред най-яростните поддръжници на конверторите със свалено капаче.
Не съм си и мислил друго. Затова съвсем спокойно критикувам техниците, без да се притеснявам че ще те обидя приятелю. Между впрочем това си е като при всяка друга професия - хората са различни. Всеки с манталитета и проблемите си, съответно по-дисциплиниран или разсеян ...


pepy1 написа:
Не, капачето аз го вдигнах ...
Сърце не ми дава за режа кабела при накрайника ..
Явно на този кабел ще трябва да му направя по-специален оглед, от единия край на апартамента при антената, до другия край на апартамента при тунера.

Без да знам че си имал честта, лично Атома да ти монтира антената, бях сигурен, че ти си вдигнал предпазителя ... Но в моя стил е, когато говоря за нещо, то да не важи само за конкретния случай. Според конструкцията на този вид конвертори, няма как да се слагат предпазни маншони на всеки кабел, затова производителят е направил това подвижно капаче. Но повечето техници не намират време или смисъл да се занимават чак пък и с него :evil:

Това че конекторът е сложен с клещи и изглежда добре на външен вид, въобще да не ти пука. Режи го смело, на моя отговорност :D

...но преди това огледай все пак кабела, особено във външната му част :!:

РР: Атомът ти обясни защо гледаш само румънците :wink:


02 Яну 2017 00:51
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Щом е сд значи е 24 в . Освен ако е Делта 300 !Провери със друго захранване !


02 Яну 2017 01:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Преместен е и е тестван на други кабели и работи.
Камен правилно ни подсеща ! Пепи, ние се хванахме по горните ти думи, че приемникът е здрав, но ти като си го местил, да не би да си го местил без адаптера. Т.е. на новото място да си го включил към адаптера на другия приемник. Ако си направил тази грешка, дано не си отрязал вече конектора ! Ако не си местил и адаптера, значи причината на 99% е в него :!: :!: :!: Размени го и него, за да се увериш !!!

Тези импулсни захранвания не изгарят напълно, като при трафовите. Изгаря им някакъв елемент и те продължават да подават някакво напрежение. Това напрежение е достатъчно да светне менюто и понякога вертикалните канали, но не и хоризонталните.
Това е!


02 Яну 2017 11:42
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®