Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:41



Отговори на тема  [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
"LNB Няма сигнал","Нямате достъп до мрежата","Каналът е к-н" 
Автор Съобщение

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
vanderel написа:
beroe написа:
Здравейте. Има ли ниакакво решение на нашия проблем. сега след като Булсат пуснаха 2-ят ХД трансп. проблема стана по-голям понеже спортните Диеми и Максове останаха само ХД и съответно негледаеми. Припомням проблема - на ЗХД 210 ХД трансп. не работят. По нчкаква причина се сменя ФЕК-а самостоятелно и се губи сигнала. Сменял съм захранванващия кабел и няма подобрение. Моля за помощ, защото съм извън БГ и не мога да занеса приемника до офис на Булсат. Благодаря !
И аз припомням - обичайната причина за този род авария е понижено входящо напрежение, предизвикано от полуизгорял адаптер. Причината може да е и в кабела от антената до тунера, както и в накрайниците на този кабел и допълнителни снадки, дайсеци и пр. Възможна причина може да е и конвертора :!:

Така ! Понеже това горното си го проверил вече няколко пъти/не помня дали проверявахме конвертора/ и понеже си в чужбина ще направим един последен опит. Помисли си дали си готов на такава манипулация преди да действаш. Няма да е трудно, ако антената е лесно достижима. Повечето работа е с дистанционното.

:idea: 1. Вкарай ръчно траспондери - 12271 Вертикал :!: 30000 QPSK DVBS 7/8
12463 В :!: 30000 8PSK DVBS2 2/3 и 12565 В :!: 30000 8PSK DVBS2 2/3 . Сигнал на тях няма да има.
2. Иди при антената с отвертка звезда. разхлаби само с един оборот скобата на конвертора и го завърти от 7 часа както е сага, на около 5 часа. При тази операция на нововъведения 12271 Верт. ще трябва да излезе сигнал.
3. Преди да пипаш антената си запиши колко е сигналът на 122711 Н . Маркирай си с нещо положението на конвертора за да може евентуално след неуспешен опит, да го върнеш на старото му положение.
4. След като излезе сигнал на 12271 Вер., виж дали ще има сигнал и на другите два въведени транспондера. Ако има сигнал на тях, сканирай и трите транспондера. К/аналите ще влязат във Фав листата.
5.Ако каналите от НД транспондерите сега вървят, нали се сещаш какво трябва да направиш. Тук
е момента да решиш дали да продължиш :D
6. Ако НД каналите продължават да не вървят, върни конвертора на предишната му позиция.
7. Ако вървят, записваш си на един лист всички фабрични транпондери и ги въвеждаш ръчно с обратна поляризация - тези дето са Н, да станат В и обратното ! Това за 210.
На СД тунера му пускаш да търси транспондери и новонамерените ги сканираш.



Мерси много за помощта, Ванди! Този форум е наистина много полезен!!! Понеже конвертора ми е на кофти място ще направя гимнастиката събота или неделя. Доколкото разбирам подозираш нещо с поляризацията. Само да припомня , че когато стана проблема първо ми загасна дисплея на приемника. Понеже предположих че е нещо свързано със захранването, смених местата на двата ЗХД 210, които имам (само апаратите смених, без захранващите кабели и кабелите към ЛНБ-то). Така проблема остана в същият приемник и затова изключих възможността да е захранването или окото.Чудя се профилактично дали да не купя едно резервно двойно ЛНБ. Стига толкова съм писал , че мача почва - късмет на твоя отбор и само Палъс!!!


28 Сеп 2020 21:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Целта на тази гимнастика със завъртането на конвертора е да изместим НД честотите на вертикал.
За вертикалните транспондери се изисква по-ниско напрежение.

Но всъщност аз забравих, че на спътника не сме само ние. Румънският Телеком има две такива честоти.
Ако ги нямаш вкарани като идеш на индикатор, ги вкарай ръчно :arrow:
12328 В 30000 8PSK DVBS2 3/4
12367 В 30000 8PSK DVBS2 3/4

Ако на тези два транспондера има сигнал ще направим опита със завъртането.

Но преди това още една идея - вкарай ръчно 12466 Н 30000 8PSK S2 5/6 ./не помня дали правихме подобно упражнение, за да изясним ситуацията около фека/ Ако има сигнал го сканирай !
Кажи ни резултата от трите честоти !


29 Сеп 2020 11:47
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Здравейте съфорумници!

12328 и 12367 са на 11.11 дБ бер. 0
12466 няма грам сигнал.

Тука вали доста обилно и не зная дали ще се разясни да направя гимнастиката с окото.
Ако тези резултати показват че е окото, предпочитам направо да си купя ново и да го заменя.
Има ли някакви параметри които да следя при закопуването.
Мерси отново!


03 Окт 2020 18:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
beroe написа:
Понеже имам 2 приемника свързани с една чиния с ЛНБ с 2 изхода, след като размених местата на 2-та приемника проблемът си остана в проблемния. Затова си мисля че причината е само в приемника.

Теоретически тук си абсолютно прав, затова и аз се въздържам да те съветвам да смениш ЛНБ-то.

Ако завъртиш конвертора както ти обясних, проблемните канали ще тръгнат! Повечето работа ще е в стаята - трябва да дублираш ръчно всички фабрични транспондери, но с обратна поляризация. На тези с Н да вкараш същия, но с В, ... и обратното - на В, да вкараш с Н. След това при сканирането всички канали ще влязат във фав. листата. Ще си ги преподредиш и ще ги гледаш от там. Помислих си дали няма да се включи брояча, но не би трябвало.

:idea: Казах че завъртането е последната ни стъпка, но ще ти предложа още едно решение. А ти ще решиш ...
Трябва да вземеш един Високо Честотен сплитер като този по долу. Т.е. да не е до 1000 MHz, а до мин. 2400 MHz :!: На входа вържи кабела отиващ към единия вход на конвертора, а на изходите кабелите отиващи към тунерите. Знаеш ли какъв е недостатъка на този вид свързване, че да не обяснявам напразно ... Ще се оформи една зависимост, но проблемните канали ще вървят и на двата тунера.

Според мен обаче завъртането е по-добрия вариант.


Прикачени файлове:
ВЧ Сплитер.jpg
ВЧ Сплитер.jpg [ 6.31 KiB | Прегледано 19425 пъти ]
03 Окт 2020 22:48
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Отново благодаря за помощта.
Опитвам се да си направя изводи и като за лаик на тема сателити това са разсъжденията ми:
* проблема е в захранването което излиза от проблемния приемник към ЛНБ-то ?!?
Не мога да си обясня как завъртането на конвертора променяйки поляризациите ще накара калпавия приемник да проработи.
Сплитера май беше част от развитието на Булсата, преди двойното око и повечето канали бяха една поляризация.
Мисля първо да пробвам с ново ЛНБ ( 50/50 шанс) и после голямата гимнастика със завъртането.
Какво мислиш, Ванди?


04 Окт 2020 00:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
beroe написа:

* проблема е в захранването което излиза от проблемния приемник към ЛНБ-то ?!?
Какво мислиш, Ванди?
Уш лаик, пък уцебли бингото :D Точно това е проблемът :!:
:arrow: При завъртането ще избягаме от онези 19 волта, които приемникът явно не подава коректно към ЛНБ-то. Като идем на вертикал, за там са нужни 14 волта и съм почти сигурен, че те ще влизат. Затова исках да провериш двата Вер. тр-ра на Телекома дали вървят.

:arrow: При варианта със сплитера, здравия приемник ще подава напрежение към ЛНБ и за проблемния. Ако не беше в чужбина, това въобще нямаше да го споменавам като вариант, но в твоя случай е нещо. Когато някой гледа канал от Н, другите членове на семейството няма да могат да гледа каналите от В.

:arrow: Има ситуации, когото двата изхода на ЛНБ-то си влияят. Не струва много. Смени го :!:


04 Окт 2020 21:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Това със завъртането го казах и на един друг наш колега. Действайте и двамата :!: :D

vanderel написа:
На 12463 и на 12565 реалният фек е 5/6. Във фабричната таблица обаче продължава да стои 2/3. Не му обръщай внимание.

Ник, дай да пробваме следното - завърти конвертора от 7 на 5 часа. После вкарай ръчно 12463 и 12565, но не Хоризонтал, а Вертикал. Сканирай ги и гледай дали ще насича. Ако е ОК вкарай и останалите фабрични честоти огледално. Чаткаш ли, идеята ми е да ги прекараме на 14 волта, вместо на 19. Ако успеем, ще направим революция в Булсаткомостроенето :D
Като завърташ конвертора, настройвай по 12524 без значение Н или В :!:
Почти съм сигурен, че проблемът ти ще изчезне, но не съм сигурен как е зададена софтуерно блокировката - 72 часа. Само тя ако ни спре :? Не би трябвало да има значение с кой електрод в конвертора ловим фабричния сигнал. Действай на моя отговорност :D Ние с теб ще сме първите излъгали по такъв начин тунера на Була. Като кажеш че е добре, ще патентоваме идеята :D , за да могат и други наши сънародници да се възползват от временното лекарство.

РР: нямам такъв избушил тунер, да го пробвам сам :?


07 Окт 2020 09:40
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Здравейте. Днес смених ЛНБ-то , но проблема остана. След доста нагласяне едвам изстисках 10.52 дБ на трансп. на Канал 1.Не съм сигурен това достатъчно ли е? Малко ме е шубе от тая гимнастика със завъртането на окото и промяната на всички честоти на 2-та ми приемника.


25 Окт 2020 22:09
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 09:28
Мнения: 34
Отговори с цитат
и при мен от около седмица изчезнаха НД каналите. Пробвах всичко описано по горе... въртях окото. въведох ръчно на ново транспондерите и проблема остава. Къде да търся проблема?


12 Фев 2021 15:12
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Може би захранване.


12 Фев 2021 20:49
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 09:28
Мнения: 34
Отговори с цитат
не знам вече и аз. при ясно време 30% и 10 дб. Леко да се заоблачи и всичко е на 0


27 Фев 2021 13:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Как така 30 % и 10 дБ :?
1. Колко е сигнала на 12271 Н ?
2. В България ли си ?
3. Имаш ли снадки и разклонители по кабела от антената до тунера ?

Чел ли си първата страница на тази тема, за ориентировачните показатели на сигнала ?


27 Фев 2021 14:11
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 09:28
Мнения: 34
Отговори с цитат
на 12271000 е 30 % , 8,57 дб.
проблема ми е на 12463000. другите всички работят нормално.
Кабела е цял с дължина около 20 метра.
В северна Германия съм.
Изпробвал съм всичко написано в първото мнение


27 Фев 2021 17:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Сега видях, че преди половин година съм ти казал къде е проблема - в кабела или в конекторите от двете му страни. Първо по-лесното - срежи коннектора, който влиза в окото с 5 см от кабела и го пресвържи наново. Второ - направи същото и с конектора, влизащ в тунер. И трето - смени целия кабел. Сега си на ръба на приемане. След една от горните три манипулации дБ-ите ще се вдигнат.


28 Фев 2021 17:00
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 09:28
Мнения: 34
Отговори с цитат
Още тогава ги преработих буксите. Но нямаше промяна във силата на сигнала. Проблема се появи отново преди около 2 месеца когато застудя времето и имаше доста валежи. Ще ги преработя отново буксите... Имам съмнения в комвектора. Той е 15 годишен и е прегорял от слънцето, направо на места се рони пластмасата. Преди 6 месеца се опитах да го изолирам да не попадне влага във него със силикон.


28 Фев 2021 17:58
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®