Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 17:21



Отговори на тема  [ 403 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Следваща
NO CERT 
Автор Съобщение

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
работят, ама преди не работеха. заради носерта се заработиха. ама греда тоя път, нямаше.

продават хората https://bazar.bg/obiava-40705131/priemnik-bulsatcom


03 Юни 2023 14:22
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 09:28
Мнения: 34
Отговори с цитат
Решението не е ли много просто... вместо приемници да се мине на САМ модули. Всички нови телевизори разполагат с такъв слот. Просто трябва да се премести кабела от приемника в телевизора и да се сложи въпросния модул.


03 Юни 2023 21:24
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
то и да се закупят приемници едва ли е хипер сложна работа.

и да си платят тоя сертификат предполагам също не е кой знае колко трудно.


03 Юни 2023 21:27
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 09:28
Мнения: 34
Отговори с цитат
Да така е... но въпроса е защо се стигна до този цирк. Като не се знае от днес , че този момент ще дойде скоро... от днес и аз съмс блокирал приемник


03 Юни 2023 21:31
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 01:04
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
Дали влиза на 210 или излиза едва ли има особено значение. По същественото е защо се стигна до тук и как ще се продължи напред. Не знам дали някой успя да погледне това дело дето писаха по медиите.

https://dela.bg/Acts/99c367d1-c2b4-44fc-9305-3b7395063ef1

Потърсих го и открих съвсем тривиална картинка. Пламен Заяков се жалва пред арменския поп, че това дето го е писал няколко години от живота си, не е дооценено. Булсатком в това дело му показва среден пръст и всичко си продължило както преди това. Който иска да си прочете сам решението на съда. Аз без да претендирам за професионално мнение го разбирам така:

П.З. след като предполагам не се е разбрал с Б. ЕООД иска от съда:
1. Да му се признае авторство.
2. Б. ЕООД да престане да използва приемници с негов софтуер.

Б. ЕООД оспорва пред съда:
1. Ти не си автора
2. Нашите приемници не ползват това дето ти си го писал, каквото и да то, а какво е и ние не сме съвсем сигурни. Не ползваме въобще въпросните приемници от 2018 насам.

Съдът отсъжда:
1. П.З. е автора на софтуера на въпросните приемници, което е много добре даже отлично. Получава потупване по рамото затова.
2. Б. ЕООД да си гледа рахата и да продължава все така, щото тез приемници не ги ползва 2018 насам и никой не доказа противното.

Въобще по нашите ширини правдата и справедливостта тържествуват. Даже съдът осъжда П.З. да заплати на Б. ЕООД разноските по делото, ей така за разкош на последния.

Защо Булсатком обжалват това решение само мога да гадая. Мога да предположа че "познават автора" и той ги знае и си пият ракията заедно. Днес обаче ривът и търсят виновен. И понеже Неосат ползват същия софтуер, значи са те. Как може да не е ясно това. А пък "автора" на Булсатком дето си пият ракията заедно, очевидно не може да им помогне днес, ако въобще съществува такъв "автор".

Въобще ако нещата се бяха развили по друг начин, щях да се учудя. Арогантност и чувство за безнаказаност са норма в днешното ни общество. Корпорации придобиват и управляват бизнеси без да имат идея за продукта който предлагат. От клиентите пък очакват единствено да плащат и за да постигнат това използват методи близки до рекет и нямащи нищо общо с връзката продукт-купувач. Ето Б. ЕООД очевидно не си дава сметка какво означава 15 години да инсталираш сателитни антени на своите клиенти. Очевидно не разбира какво е клиентите ти да са ползвали във времето над милион приемника инсталирани от техници със съответното внимание към хората в продължение на толкова години. За новите собственици това няма никакво значение и стойност, съответно може да бъде пожертвано. Това е причината да сме тук сега, а не нещо дето влязло или пък решило и излязло.


Последна промяна Chinchilla на 05 Юни 2023 00:31, променена общо 1 път



04 Юни 2023 00:16
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Chinchilla написа:
Дали влиза на 210 или излиза едва ли има особено значение. По същественото е защо се стигна до тук и как ще се продължи напред. Не знам дали някой успя да погледне това дело дето писаха по медиите.

https://dela.bg/Acts/99c367d1-c2b4-44fc-9305-3b7395063ef1

Потърсих го и открих съвсем тривиална картинка. Пламен Заяков се жалва пред пред арменския поп, че това дето го е писал няколко години от живота си, не е дооценено. Булсатком в това дело му показва среден пръст и всичко си продължило както преди това. Който иска да си прочете сам решението на съда. Аз без да претендирам за професионално мнение го разбирам така:

П.З. след като предполагам не се е разбрал с Б. ЕООД иска от съда:
1. Да му се признае авторство.
2. Б. ЕООД да престане да използва приемници с негов софтуер.

Б. ЕООД оспорва пред съда:
1. Ти не си автора
2. Нашите приемници не ползват това дето ти си го писал, каквото и да то А какво е и ние не сме съвсем сигурни. Не ползваме въобще въпросните приемници от 2018 насам.

Съдът отсъжда:
1. П.З. е автора на софтуера на въпросните приемници, което е много добре даже отлично. Получава потупване по рамото затова.
2. Б. ЕООД да си гледа рахата и да продължава все така, щото тез приемници не ги ползва 2018 насам и никой не доказа противното.

Въобще по нашите ширини правдата и справедливостта тържествуват. Даже съдът осъжда П.З. да заплати на Б. ЕООД разноските по делото, ей така за разкош на последния.

Защо Булсатком обжалват това решение само мога да гадая. Мога да предположа че "познават автора" и той ги знае и си пият ракията заедно. Днес обаче ривът и търсят виновен. И понеже Неосат ползват същия софтуер, значи са те. Как може да не е ясно това. А пък "автора" на Булсатком дето си пият ракията заедно, очевидно не може да им помогне днес, ако въобще съществува такъв "автор".

Въобще ако нещата се бяха развили по друг начин, щях да се учудя. Арогантност и чувство за безнаказаност са норма в днешното ни общество. Корпорации придобиват и управляват бизнеси без да имат идея за продукта който предлагат. От клиентите пък очакват единствено да плащат и за да постигнат това използват методи близки до рекет и нямащи нищо общо с връзката продукт-купувач. Ето Б. ЕООД очевидно не си дава сметка какво означава 15 години да инсталираш сателитни антени на своите клиенти. Очевидно не разбира какво е клиентите ти да са ползвали във времето над милион приемника инсталирани от техници със съответното внимание към хората в продължение на толкова години. За новите собственици това няма никакво значение и стойност, съответно може да бъде пожертвано. Това е причината да сме тук сега, а не нещо дето влязло или пък решило и излязло.
Само мога да кажа едно голямо браво ! Аз не бих имал търпението да го опиша и да го представя на читателите на този форум . Още един път браво на Chinchilla 8) !!!


04 Юни 2023 10:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Което още един път показва че ако се вслушват поне малко в умните си пациенти Буля нема да е на това дередже :(


04 Юни 2023 10:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 02:23
Мнения: 36
Местоположение: В.Търново,Г.Оряховица,Лясковец
Отговори с цитат
Аз го прочетох цялото. И едно немога да схвана, Булсат копуват приемници от дадената фирма, която ги е направила и видиш ли излизат виновни, щото не били питали или не били искали право за ползване на тоя прословут софтуер за управлението на приемниците. Е па те нали ги копуват готови направени, а не отделно. То се предолага, че щом въпросната фирма ги е създала и продава, значи висчко трябва да въври заедно. Все едно аз да отида да си купя един CD албум на една метал група и после да ме изкарат виновен как не сам и защо не съм търсил автора за ползване. Ако бяха разделени (софтуера и хардуера) и Булсата са взели софтуера без да питат, тогава го разбирам ама то не е.


04 Юни 2023 21:39
Профил

Регистриран на: 26 Фев 2015 22:06
Мнения: 43
Местоположение: Барбадос
Отговори с цитат
linkinpark87 написа:
Аз го прочетох цялото. И едно немога да схвана, Булсат копуват приемници от дадената фирма, която ги е направила и видиш ли излизат виновни, щото не били питали или не били искали право за ползване на тоя прословут софтуер за управлението на приемниците. Е па те нали ги копуват готови направени, а не отделно. То се предолага, че щом въпросната фирма ги е създала и продава, значи висчко трябва да въври заедно. Все едно аз да отида да си купя един CD албум на една метал група и после да ме изкарат виновен как не сам и защо не съм търсил автора за ползване. Ако бяха разделени (софтуера и хардуера) и Булсата са взели софтуера без да питат, тогава го разбирам ама то не е.


Някои си купиха приемниците, навремето от булсат и сега от неосат, но ако ни си платят за услугата, те блокират. Оказва се, че са си купили само кутията. :P


04 Юни 2023 22:55
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 01:04
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
linkinpark87 написа:
Аз го прочетох цялото. И едно немога да схвана, Булсат копуват приемници от дадената фирма, която ги е направила и видиш ли излизат виновни, щото не били питали или не били искали право за ползване на тоя прословут софтуер за управлението на приемниците. Е па те нали ги копуват готови направени, а не отделно. То се предолага, че щом въпросната фирма ги е създала и продава, значи висчко трябва да въври заедно. Все едно аз да отида да си купя един CD албум на една метал група и после да ме изкарат виновен как не сам и защо не съм търсил автора за ползване. Ако бяха разделени (софтуера и хардуера) и Булсата са взели софтуера без да питат, тогава го разбирам ама то не е.

Ти на твоя Beacon или Kaon колко бъга искаш да се изчистят ? Дали е купен така както си го получил и край това е ? Уважаващите себе си фирми имат договори за поддръжка на приемниците. Софтуера е нещо живо и се променя постоянно. Чистят се бъгове, променят се функционалности и се добавят нови. Зад това стои труд и той се заплаща. Самия софтуер също е труд и също се заплаща. Този труд може и да е включен в цената на продукта, но тогава се поема ангажимент да се купуват определени количества във времето, което по същество е същото като да заплащаш поддръжка или лиценз. Булсатком не само няма лиценз, няма поддръжка, ами е стигнал дъното да се съди с автора на софтуера, който се ползва в по-голямата част от приемниците му. Още по-лошо решил е да не даде нито стотинка, нито за права, нито за поддръжка, нито за подмяната на въпросните приемници с Beacon-и да кажем, че са по-малко бъгави.

Ако си купиш албум за 5 лв бъди убеден че дължиш още за права. Не знам защо продължаваме да се правим на глупави за това.


05 Юни 2023 00:21
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
замяна 210-ка за beacon би ли трябвало да води до 1 м. безплатна тв?


05 Юни 2023 10:02
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Честито, и аз съм в кюпа от днес! :) Ходих в офис, познатата приказка - елате утре! :) Все пак ми дадоха модул! :wink:


05 Юни 2023 14:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Питай предварително,че при тях се не знае :lol: Аз смених основен и допълнителен и на двата ми вкл по месец аванта :D


05 Юни 2023 15:27
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
да можеше сами да си купуваме приемниците щеше да е добре.


05 Юни 2023 17:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Потрябвали са ти -аз им подарих една торба с приемници :D


05 Юни 2023 19:19
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 403 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®