Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 20:49



Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Проблем с картина и образ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Върши работа стига да ти пасва на държача. Иначе смяната на конвертор е елементарна като цяло, така че ако го стигаш - сменяй смело, настройката му не е капризна, общо взето гледай да е завъртян както досега. Успех!


04 Ное 2019 21:35
Профил

Регистриран на: 01 Ное 2019 18:22
Мнения: 51
Отговори с цитат
Ще го сменя първо да уредя въпроса със стълба и така.Ако няма промяня сменям чинията с малко по голяма и ако пак така-ще се наложи да свиквам...


04 Ное 2019 22:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Bg-Bg написа:
... а приемника ще го пробвам тези дни при тях.
По-скоро направи обратното - вземи техния приемник у вас. Т.е. разменете си приемниците за известно време. Така и ти и те ще имате повече време за наблюдение на проблема. Задължително обаче всеки приемник да си върви с адаптера.
Сигналът ти е точно толкова добър, колкото на всички абонати на БСК в БГ. А с новия конвертор, той ще се вдигне още малко - на 13,33 дБ. На въпросната честота ще стане 17,50. Което ще рече, че нямаш нужда от по-голяма антена. Ще видим обаче, дали причината е в конвертора, или просто козата си иска пръч/големите ТВ си искат съответната резолюция/


05 Ное 2019 01:32
Профил

Регистриран на: 01 Ное 2019 18:22
Мнения: 51
Отговори с цитат
А това че и 37 инчовия го има този проблем както съм написал в първия пост но може би не сте забелязали.Ще пробваме ще видим и силно се надявам да отстраня това нещо и най после да гледам и аз като нормалните хора тв...


05 Ное 2019 01:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ок ! Действай с размяната на тунери и конвертори и трябва да хванеш виновника.


05 Ное 2019 23:33
Профил

Регистриран на: 01 Ное 2019 18:22
Мнения: 51
Отговори с цитат
Смених конвертора,въпросната честота достигна 17.50дб но проблема засега остава...Ще сменя и антената по нататък пък да видим.Сега гледам мача на спорт+хд-голяма дразня е.При бързо движещи се образи е силно изразено....


10 Ное 2019 18:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Качеството на картината не зависи от големината на антената, т.е. от сила на сигнала. И с 10 и със 17,50 и с 20 дБ, картината ще е една и съща :!: Картината се качва на спътника със занижена резолюция, съответно се получава и такава от нашите приемници. Ако гледаш на кинескоп ще ти се вижда идеална. Колкото е по-голям телевизора, толкова повече се забелязват дефектите по екрана, предизвикани от ниската резолюция.
Ако имаш прекъсване на сигнала, ще ти помогнем да откриеш причината, но ако не ти харесва качеството на картината, никой не може да ти помогне.


10 Ное 2019 23:54
Профил

Регистриран на: 01 Ное 2019 18:22
Мнения: 51
Отговори с цитат
За качеството на картината съм наясно но...говорим за периодично размазване треперене и т.н.В БГ също имам 55 инча 4к и го няма този проблем.Възможно ли е тази чиния да е дефектна или разфокусирана .не знам дали това е точната дума.Или по точно казано да имам добър сигнал с нея но качеството да се влошава периодично ако е възможно и съвкупност от двете.Леко в единия ъгъл където са болтовете на стойката забелязвам някакво изкривяване получено най вероятно при стягане на болтовете.Поне така ми се вижда гледайки я отдолу ,все пак е на височина около пет метра от земята и може и така да ми се струва..


12 Ное 2019 22:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Приемниците размени ли ги?
Да разбираме ли, че приемниците си ги разменил и с тях всичко е наред?


12 Ное 2019 22:53
Профил WWW

Регистриран на: 01 Ное 2019 18:22
Мнения: 51
Отговори с цитат
Нямам я тази възможност още но и това ще стане тия дни.Но нали уж тия приемници 210 не давали дефекти само адаптерите им за които мисля че са ок .Но ще видим тия дни....


12 Ное 2019 22:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Значи само си цъкаме по клавиатурата :mrgreen:
Няма нещо дето да не дава дефекти, още по-малко техника!


12 Ное 2019 23:02
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Бих предложил следния тест:
Изключва на телевизора всички екстри за изглаждане на картината.
Надува рязкостта докрай. Контраста леко не докрай също завишен.
Ако тогава види на HD програмите пикселизиране от време на време за част от секундата то не са виновни нито приемници нито телевизори.
Всички знаем какво е качеството на HD програмите на булсат и знаем, че идва от смачкването на картината по битрейт.


13 Ное 2019 09:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
DevNull написа:
Бих предложил ...
Ха :D Рядко се обаждаш, но винаги си точен :wink:
В случая ми помагаш и на мен да разубедим човека, да не си намира излишна работа и да сменя антената, а да обърне внимание на модерния си телевизор и екстрите в него, които едва ли се препокриват от сигнала на БСК.
Антената все пак не е от хартия, че да си променя формата, с това и качеството на сигнала. Тя представлява едно огледало и щом конверторът е приел определен сигнал от нея, значи кривините не са фатални.


13 Ное 2019 13:02
Профил

Регистриран на: 01 Ное 2019 18:22
Мнения: 51
Отговори с цитат
Малко хелп за тази функция рязкост.Това е яркост или острота или никоя от двете.Ако е първата при надуване докрай става невъзможно за гледане заболяват те очите.Втората при надуване се размазва образа не е чист.Благодаря за помощта на всички и ще ви държа в течение как се развиват тука нещата.Ще ги докарам докрай …..


13 Ное 2019 20:44
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Bg-Bg написа:
Това е което успях да направя като снимки.Чинията на скай тв която се вижда зад моята не се използва само кабелите и са в готовност и няма как да има смущения от нея...

Здравеи и от мен . Според мен е от биит реида (нисък за Булсат ) . И ти предлагам това . Виждам ,че имаш антена на скай на 28 изток . Много е просто , вземаш единия кабел от булсатската антена и го закачаш на другата. После си добавяш Астра 2 на 28 сканираш да речем 11671 Хоризонтал на 23000-2/3 8PSK (само този тр. - обаче първо изтриваш 11671 Хоризонтал на 22000 ) И ще ти се появи CNN International Europe ХД . И после сравнявай !!! :) :D 8) КАЧЕСТВО ОК 8) !!!= Може и с дайсек контрол но не знам дали ще се справиш . Така ще си гледаш и свободните от 28 градуса ,още към 160 канала !!!А в Англия са повече !!! :)


Последна промяна Kamen eM Tech на 13 Ное 2019 21:27, променена общо 3 пъти



13 Ное 2019 21:15
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®