Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 09:10



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Quatro LNB няма сигнал към Дреамбокс 800 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Преди време/някой може да помни/ големи проблеми с едни кабели и сплитери в къщата на една жена. С жените съм ви казвал и друг път, се работи много по-добре, защото те знаят, че нищо не знаят и четат и изпълняват дословно. Докато самочувствието на мъжете понякога им пречи ! Жената се справи перфектно и когато взех да я хваля и да я бутам по тънката част, се оказа доктор-невролог в Германия. Помня че и казах накрая, че няма нужда да ни благодари и дано не ни връща услугата :wink: :D


24 Яну 2018 15:34
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
Kamen eM Tech написа:
Dm800 Здравей !От вчера видях ,че се мъчиш да подкараш дриима на 4те спътника . Но преди малко в другия форум видях , че си купил тази система . Това е било най вероятно за повече от няколко ресивера . Мулти ключ се използва за повече от 8,16 , 32 ресивера . Ако Антената се ползва само от един собственик и е за 1,2,3,или 4 бокса (може и повече !) ПРОСТО ти трябва нАЙ обикновен даисек 4ка . 4 ЛНБ -та . (единични ако имаш 1 бокс , 2ни ,ако имаш 2 бокса или 4ни ако си със 3 или 4 бокса ) Има разлика в цената . БЕЗ ДА БУТАШ АНТЕНАТА заменяш ЛНБ-тата (КОНВЕРТОРИТЕ ) махаш мулти ключа (като нов струва много повече от нормален даисек) , и слагаш ДАИСЕКА . На 1 порт слагаш примерно 19 ,на 2ри 23 , на 3ти 28 и на 4ти 39 Булсат . Долу на Дриима ги подреждаш в тоя ред и си готов !!! Това е най удачния начин за 1 собственик .!!! Мулти ключа е за много апартаменти !!!ТЕЗИ ЛНБ та (конвертори са за мулти ключ ) Имаш проблем или в мулти ключа ,или в тези ЛНБта !!! А може и в кабелите или конекторите . ЗА това си опрости системата , КАКТО ти писах . УСПЕХ !!! Камен от Малта ! В другия форум от отдавна не пиша . Там модераторите се правят на голямата работа !


Благодаря Камене от Малта :)
Не искам да задълбочавам проблема, затова няма да сменям сега концепцията, нищо че някои във форума мърморят :)
Прав си за другия форум, макар че от време на време и там изпада по някое полезно зрънце измежду плявата.
Написах го в другия форум, ще го повторя накратко и тук, та ако някой се интересува, да го намери кратко и ясно и сбито:
quattro LNB-тата са САМО за мултиключ и за нищо друго (дайсеци и тем подобни).
Ако няма пряка видимост до приемника/ТВто, проверката дали ЛНБто е разместено или изгоряло става само със SAT Finder и то не от евтините - в Германия: от 80 до 400€.
Някой ми писа в другия форум, че ползва телефона си с някакъв софтуер - чакам го да ми отговори какъв е софтуера и дали пуска SAT finder-a на приемника (при мен дрийма) за да глед сигнала и да настройва антената. Ако обаче ти е изгоряло ЛНБ то и това няма да помогне да го установиш. Даже не знам дали изобщо гори това ЛНБ или говоря глупости, но това е което разбрах след 3-4 дни мъки и безсънни нощи.


24 Яну 2018 16:47
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
vanderel написа:
Преди време/някой може да помни/ големи проблеми с едни кабели и сплитери в къщата на една жена. С жените съм ви казвал и друг път, се работи много по-добре, защото те знаят, че нищо не знаят и четат и изпълняват дословно. Докато самочувствието на мъжете понякога им пречи ! Жената се справи перфектно и когато взех да я хваля и да я бутам по тънката част, се оказа доктор-невролог в Германия. Помня че и казах накрая, че няма нужда да ни благодари и дано не ни връща услугата :wink: :D

Ванди, не съм доктор, така че няма място за притеснение.
Би било добре колегите тук да отговарят само ако имат какво да кажат, ама всеки знае себе си.
Идеята е добра, ама себеконтрола е нисък.
Целта е да се помага на хора, които питат - ако знае човек отговора, дава го, ако не знае - си мълчи.
Общите приказки в общата стая!
Ако вече е обсъждана темата, дава се линк към нея, а още по-добре линк към конкретното мнение.
Сори че мърморя, ама ми отне дни и нощи да си създам що годе някаква представа как стоят нещата.


24 Яну 2018 16:52
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Dm800 написа:
Още малко информация, която успях да открия, моля предварително за извинение ако досаждам:
Image Info: open ATV
CPU: BCM97xxx
Version: 3.0
Last Update: 4.10.2013
Kernel Version: 2.6.18-7.4 - DM800
Main IMage gcc version 4.6.4
Date 20120303

Дано помогне тззи информация!

zdravkos написа:
Оригинала е в etc/tuxbox. С какъв имидж си? Актуален ли е? От пакет мениджъра може да си свалиш директно актуални сателет листи.

Zdravkov: По-горе съм дал имиджа и датата. Незнам дали е актуален. Как да разбера?
Нямам идея как да сваля с пакет мениджъра актуални сателитни листи?
Можеш ли да ми покажеш как?


Имиджа ти не е актуален - в момента open ATV са 6.0 и 6.1. По-лесно за теб е онлайн инсталирането директно от менюто. Отиваш на Erweiterungen - Erweiterungen verwalten и online Installation. От там си избираш плугин-те, сателит листата, камд менюто, скина и всичко което искаш да инсталираш, и го инсталираш с ок бутона. След това рестартираш енигма2 задължително.
Ако не можеш да се справиш от там, можеш офлайн да си свалиш плугин-те! Ето ти адрес:
https://www.opena.tv/plugins/581-plugin-uebersicht.html
Надявам се да разбираш немски,иначе ще ти е трудно...
При офлайн инсталирането си сваляш плугин-а на компютъра и от там чрез фтп го качваш на дреам в tmp директорията. Има два начина за ръчно инсталиране - чрез телнет от компютър, или от менюто на дреама - Erweiterungen - Erweiterungen verwalten, offline installieren.
Явно нямаш почти никаква идея от бокса (за съжаление) така, че бих ти препоръчал първо да се поограмотиш малко по отношение на Енигма2 и тогава да инсталираш плугин-те, листи, и т.н. иначе ще трябва да флашваш бокса много скоро или да викаш някой да ти го прави!

От това което прочетох до момента, си мисля че тунера ти не е конфигуриран правилно след като Астрите ти гледаш..

Grüß zdravkos


Здравко,
проблема продължава да ме мъчи - инсталира обновяванията, иска рестарт, след рестарта проверявам за ъпдейта и отново намира същия брой ъпдейти - как да го сборим тоя проблем?
Да инсталирам openatv имидж offline ли?
Линка, който си ми дал е отново към форум, там не виждам обаче линк за сваляне на операционната система, да я нарека.
искам да сваля само openATV плъгина, ако изобщо е плъгин, да го исталирам и да видя дали след това пак няма да мога да инсталирам останалите плъгини онлайн.
Като ми пратиш линк към конкретния файл и като го сваля и като го кача в директория /tmp на дрийма през фтп (DCC.EXE), после как да го инсталирам в приемника или той сам се инсталира при рестарт?


24 Яну 2018 17:03
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
https://www.opena.tv/dreambox-images/do ... 800hd.html

Здравко,
Това ли ще да е нужния имидж?


24 Яну 2018 17:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Колегите са ти ядосани, а аз те защитавам по-горе, че е нормално човек да не разбира от всичко и ги успокоявам. Затова дадох примера с докторката, ама ти явно не си го разбрал. Сега май и мен ще ядосаш :evil: Много мразя когато кажа нещо, другият да не ми обръща внимание. Пример - ти каза че и 28 го няма. Аз ти казвам, че няма как да изгорят два конвертора едновременно. Ти продължаваш да говориш за конвертора на Хелас и в последния си пост. Второ - телефонът ти от сега мога да ти кажа, че не става за индикатор на настройка на антена. Ако е можело, да съм ти казал. Но ти слушаш други. Аз сега няма да ти кажа, защо не става. Нека другия да ти наговори един куп глупости, ако въобще тръгне да ти обяснява нещо и тогава ти сам да се увериш, че не става.
Трети пример - казах ти че не може да имаш 1000 канала от Астра, а да нямаш един от Хелас -
Давойс. СОФТУЕРЪТ Е ЕДИН И СЪЩ ЗА АСТРА И ЗА ХЕЛАС :!: Продължавате до последно да ровите където не трябва.
Аз може да не съм прав, само ако ти си ни подвел ! Според това което си ни казал, има неща които стават категорично ясни и ако ни слушаш, тях трябва да ги отхвърляме и продължаваме напред, а не от два форума и накрая - нищо !!!
Това е само жълт картон ! Ако си умен, ще ме разбереш. Другото е да ми се сопнеш и да ме напсуваш !


Последна промяна vanderel на 24 Яну 2018 21:46, променена общо 1 път



24 Яну 2018 19:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
vanderel написа:
Преди време/някой може да помни/ големи проблеми с едни кабели и сплитери в къщата на една жена. С жените съм ви казвал и друг път, се работи много по-добре, защото те знаят, че нищо не знаят и четат и изпълняват дословно. Докато самочувствието на мъжете понякога им пречи ! Жената се справи перфектно и когато взех да я хваля и да я бутам по тънката част, се оказа доктор-невролог в Германия. Помня че и казах накрая, че няма нужда да ни благодари и дано не ни връща услугата :wink: :D

О, то имаше и една "испанка"! И при нея накрая завърши с хепиенд! Както и при мен. Уж съм технически грамотен, настройвал съм в България на село и пак трудности. Ама най-наблюдателен по моя случай се оказа атома. Единствен той от снимките направени от мен предположи истинската причина:клони на дърво. 3-4 м по надясно /поглед откъм нонвертора/ преместих антенета и вс заспа! :lol:


24 Яну 2018 20:43
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
vanderel написа:
Колегите са ти ядосани, а аз те защитавам по-горе, че е нормално човек да не разбира от всичко и ги успокоявам. Затова дадох примера с докторката, ама ти явно не си го разбрал. Сега май и мен ще ядосаш :evil: Много мразя когато кажа нещо, другият да не ми обръща внимание. Пример - ти каза че и 28 го няма. Аз ти казвам, че няма как да изгорят два конвертора едновременно. Ти продължаваш да говориш за конвертора на Хелас и в последния си пост. Второ - телефонът ти от сега мога да ти кажа, че не става за индикатор на настройка на антена. Ако е можело, да съм ти казал. Но ти слушаш други. Аз сега няма да ти кажа, защо не става. Нека другия да ти наговори един куп глупости, ако въобще тръгне да ти обяснява нещо и тогава ти сам да се увериш, че не става.
Трети пример - казах ти че не може да имаш 1000 канала от Астра, а да нямаш един от Хелас -
Давойс. СОФТУЕРЪТ Е ЕДИН И СЪЩ ЗА АСТРА И ЗА ХЕЛАС :!: Продължавате до последно да ровите където не трябва.
Аз може да не съм прав, само ако ти си ни подвел ! Според това което си ни казал, има неща които стават категорично ясни и ако ни слушаш, тях трябва да ги отхвърляме и продължаваме напред, а не от два форума и накрая - нищо !!!
Това е само жълт картон ! Ако си умен, ще ме разбереш. Другото е да ми се сопнеш и да ме напсуваш !


Дай да продължаваме напред. И аз съм ядосан, но няма накъде. не стига другото ами тъкмо успях да се логна на оскам-а и след 10 минути някой ми отряза достъпа. Гадост.
Така, да видим сега къде сме и къде отиваме:
Щом телефона ми не става за проверка на сигнала на дрийма, докато съм на покрива, предполагам че и Айпад-а ми не става?
Без уред за проверка и настройка на ЛНБ тата, няма как да пипам конверторите.
Остават ми 2 варианта - да купя един уред, който ми предложиха от една фирма: за 80 евро за СД канали или за 160 евро за ХД канали.
Ти какво би си купил?
втория вариант е да чакам някой техник да дойде - едните, с които говорих казаха другата седмица, другите 2 седмица на февруари.
Един трети може и по рано да дойде, ама иска 100 евро за настройка. Фирмаджиите - 25 евро за пътя, 50 евро на час и 25 евро за четворно лнб.


24 Яну 2018 22:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Значи си умен :wink: Логването е за другата ти тема.
Тук ни интересува фийда. Обещах да не ти казвам за телефона, но знам че само ще си загубим времето, ако чакаш нещо от оня форум. Първо на телефона може да се качи програма, която ще ти показва посоката, но ние посоката я знаем. 1 мм е проблемът и него няма как да го усетиш с една показана посока. Другото е че в телефона трябва да имаш вграден магнит. Как мислиш че той ще определи посоките на света. Можеш обаче да ползваш два телефона, като направиш видео връзка м/у двата. Единият да снима телевизора/оставен на индикатор/, с другият да го гледаш. Въпросът е дали ще се справиш с индикатора на дриима :?: Трябва да премостиш кабелите на ключа - да свържеш този от НH на Хелас с този който отива към тунера. Като преди това ИЗКЛЮЧИШ НАСТРОЙКИТЕ НА ДАЙСЕКА или мултиключа в тунера, така че тунерът да работи като нов - да показва сигнала само от един спътник, който му се подава на входа. Ако имах тунер пред мен, щях да ти кажа точно как.
Но Внимавай !!! За да сме сигурни че си направил всичко както трябва:
1. Иди на вървящ канал от Астра. Включи индикатора и виж и запиши сигнала. Този канал обаче да е от транспондер в интервала 12000 - 12700 Н - хоризонтал.
2. Отиваш при ключа и премостяш кабела от Астра влизащ на НН с този към тунера. На индикатора сигналът на немския канал, трябва да е останал същия или да е по висок. Но да го има ! Ако пробата е успешна, значи си схванал начина и трябва да го приложим на Хелас.
3. Трябва в листата на каналите да ти стоят тези от Хелас. Отиваш на Давойс и след това му вадиш индикатора - 12524 Н. Сигнал няма да има .
4 Премостяш кабелът от Хелас, влизащ на НН с изходящия. Правиш видео връзката и си готов да ... да станеш майстор по настройката на мултифийд.

:idea: Ако стигнеш до 4-та точка, ще продължим !!!


24 Яну 2018 23:11
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
не съм искал да гледам посоката на сателита на телефона.
Искам да се свържа с дриймбокса от телефона и да гледам на телефона сигнала от сат файндъра на дрийма, или енигмата, все тая.
Подобно на това, което ти предлагаш с двата телефона, ама по елегантно.
До момента обаче не съм намерил работещо приложение.

сега по въпроса за НН кабела.
Това го проиграх още снощи. Вземеш ли само един кабел от лнб то - няма сигнал на дрийма.
Сменям му тунера точно както казваш, на единничен сателит, но явно тези лнб та работят само през мултиключ.
Опитах дори още нещо - сложих един дайсек, който имам и в него сложих и 4те изхода от лнб то и ги вързах с кабела на дрийма, ама ядец.
на път съм да се предам.


24 Яну 2018 23:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Така обаче трябва да пробваш с кабелите от Астра, не от Хелас. Ако си пред антената, най-десния конвертор е за Астра. То на тези от Хелас е ясно че няма да има сигнал.


Прикачени файлове:
no_multisw.jpg
no_multisw.jpg [ 6.27 KiB | Прегледано 16090 пъти ]
25 Яну 2018 00:32
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Я погледни това https://empfangstechnik.de/werkzeug/mes ... satfinder/
Качваш си приложението на телефончето и си гледаш нивото на сигнала . За 50 евро е много добро решение за домашна употреба


25 Яну 2018 00:48
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Я погледни това https://empfangstechnik.de/werkzeug/mes ... satfinder/
Качваш си приложението на телефончето и си гледаш нивото на сигнала . За 50 евро е много добро решение за домашна употреба


Да, окей благодаря за информацията, но като ще е това за 50 евро с 2 уреда - този и телефона, по добре да купя ето този за 80 евро, но пък е само един уред и е с каишка да си го слагаш на врата и да са ти свободни ръцете:

https://www.willisat.de/c/a-121563/


25 Яну 2018 01:28
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
vanderel написа:
Така обаче трябва да пробваш с кабелите от Астра, не от Хелас. Ако си пред антената, най-десния конвертор е за Астра. То на тези от Хелас е ясно че няма да има сигнал.


Ванди, моята антена е мултифийд с 2 огледала, тъй че като съм зад антената най-десния кабел е на хелас.
Знам че трябва да пробвам с кабелите от астра. Опитах всичките 4 кабела от астра с един преходник ги вързах един по един с кабела към дрийма и ядец, няма грам сигнал.


25 Яну 2018 01:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Я погледни това https://empfangstechnik.de/werkzeug/mes ... satfinder/
Качваш си приложението на телефончето и си гледаш нивото на сигнала . За 50 евро е много добро решение за домашна употреба
Някой му е казал че демек това нещо, което му предлагаш, го има като хордуер вградено в Дрийма. Ако е така, тогава направо ще се свърже с ресивъра, без твоята джаджа.
Ако може да се справя с индикатора на Дрийма, видео връзката му е достатъчна. Няма нужда от никакви финдери.


25 Яну 2018 11:22
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®