Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 17:10



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Quatro LNB няма сигнал към Дреамбокс 800 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Мислех, че излиза само един, затова ти казах да го преместиш, но германеца го е направил както трябва. Ще се опитам да ти го обясня, че да го разбереш - честотите по които се приема сигнала са два вида - с хоризонтална и вертикално поляризация. Всяка една от двата вида пък се дели на нисък диапазон и висок. Така имаме НисъкХоризонтал, Висок Хор.,НисъкВертикал и ВисокВертикал. Досега от стария спътник на Була си им приемал каналите на НН/висок хоризонтал/, а сега на новия вече са на HV/висок вертикал/. Щом си с 4 кабела, няма какво да се мести :!: Няма нужда от снимка. Така всичко опира до настройките на мулти ключа в тунера. Програма ДаВойс обаче върви по стария начин. Виж дали тя върви. Ако тя върви, значи антената е добре. Ако тя не върви причините са две - първата, да е мръднала антената и да губиш сигнала от там. Астра не го гледай - той е силен спътник. Другото е като казваш, че се е загубил спътник Хелас в менюто, тунерът да не знае коя позиция на ключа да поиска.

1.Виж ДаВойс !
2. Ако нямаш в менюто Хелас 39Е , си избери - Express 36 E. Той ще е вече твоя Хелас. В менюто за настройки на ключа, трябва да зададеш за Експрес - порт D :!: Нищо че пише Експрес, като му пуснеш сканиране на транспондери, тунерът ще намери транспондерите на Хелас. След това сканираш за канали !

:idea: Вандерер ми е приятел :D


22 Яну 2018 23:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Dm800 написа:
Още малко информация, която успях да открия, моля предварително за извинение ако досаждам:
Image Info: open ATV
CPU: BCM97xxx
Version: 3.0
Last Update: 4.10.2013
Kernel Version: 2.6.18-7.4 - DM800
Main IMage gcc version 4.6.4
Date 20120303

Дано помогне тззи информация!

zdravkos написа:
Оригинала е в etc/tuxbox. С какъв имидж си? Актуален ли е? От пакет мениджъра може да си свалиш директно актуални сателет листи.

Zdravkov: По-горе съм дал имиджа и датата. Незнам дали е актуален. Как да разбера?
Нямам идея как да сваля с пакет мениджъра актуални сателитни листи?
Можеш ли да ми покажеш как?


Имиджа ти не е актуален - в момента open ATV са 6.0 и 6.1. По-лесно за теб е онлайн инсталирането директно от менюто. Отиваш на Erweiterungen - Erweiterungen verwalten и online Installation. От там си избираш плугин-те, сателит листата, камд менюто, скина и всичко което искаш да инсталираш, и го инсталираш с ок бутона. След това рестартираш енигма2 задължително.
Ако не можеш да се справиш от там, можеш офлайн да си свалиш плугин-те! Ето ти адрес:
https://www.opena.tv/plugins/581-plugin-uebersicht.html
Надявам се да разбираш немски,иначе ще ти е трудно...
При офлайн инсталирането си сваляш плугин-а на компютъра и от там чрез фтп го качваш на дреам в tmp директорията. Има два начина за ръчно инсталиране - чрез телнет от компютър, или от менюто на дреама - Erweiterungen - Erweiterungen verwalten, offline installieren.
Явно нямаш почти никаква идея от бокса (за съжаление) така, че бих ти препоръчал първо да се поограмотиш малко по отношение на Енигма2 и тогава да инсталираш плугин-те, листи, и т.н. иначе ще трябва да флашваш бокса много скоро или да викаш някой да ти го прави!

От това което прочетох до момента, си мисля че тунера ти не е конфигуриран правилно след като Астрите ти гледаш..

Grüß zdravkos


23 Яну 2018 02:11
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Dm800 написа:
Търся в нета някаква пробграма с която да се закача от телефона или от айпада на дрийма, да пусна на дрийма сат файндъра и да се кача на покрива с таблета и да настройвам конверторите.


За IOS - dreaMote Pro
За Android - DreamDroid

Grüße aus BW
zdravkos


23 Яну 2018 02:49
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Dm800 написа:
Определено те ...
...

Навлизаме в теми, които са нежелани във този форум. Да не забравяме, че все пак е фирмен. Ще ти изпратя на ЛС линк за място, където много добре е обяснено, кое, как и защо се прави. Също така ще ти се окаже нужното съдействие, при поставяне на въпроси. Но без четене, няма да стане. Не е нужно да изкълвеш тонове литература, но най-малкото трябва да си изясниш някои понятия и принципи. Още от сега мога да ти обещая, че само след няколко дни, САМ ще си отстраниш проблема. Успех!


23 Яну 2018 12:46
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
vanderel написа:
Мислех, че излиза само един, затова ти казах да го преместиш, но германеца го е направил както трябва. Ще се опитам да ти го обясня, че да го разбереш - честотите по които се приема сигнала са два вида - с хоризонтална и вертикално поляризация. Всяка една от двата вида пък се дели на нисък диапазон и висок. Така имаме НисъкХоризонтал, Висок Хор.,НисъкВертикал и ВисокВертикал. Досега от стария спътник на Була си им приемал каналите на НН/висок хоризонтал/, а сега на новия вече са на HV/висок вертикал/. Щом си с 4 кабела, няма какво да се мести :!: Няма нужда от снимка. Така всичко опира до настройките на мулти ключа в тунера. Програма ДаВойс обаче върви по стария начин. Виж дали тя върви. Ако тя върви, значи антената е добре. Ако тя не върви причините са две - първата, да е мръднала антената и да губиш сигнала от там. Астра не го гледай - той е силен спътник. Другото е като казваш, че се е загубил спътник Хелас в менюто, тунерът да не знае коя позиция на ключа да поиска.

1.Виж ДаВойс !
2. Ако нямаш в менюто Хелас 39Е , си избери - Express 36 E. Той ще е вече твоя Хелас. В менюто за настройки на ключа, трябва да зададеш за Експрес - порт D :!: Нищо че пише Експрес, като му пуснеш сканиране на транспондери, тунерът ще намери транспондерите на Хелас. След това сканираш за канали !

:idea: Вандерер ми е приятел :D

Позициите нa конвертора са както следва, VL, HL, VH, HH.
В мултиключа, тези кабели влизат в следния ред: VL - 4, HL - 1, VH - 3, HH - 2.
Това важи за 19,2°, 28,2° и 39°.
За 23,2° реда е следния: VL - 1, HL - 4, VH - 2, HH - 3.
Нямам идея дали това е необходимо и защо, но така съм си записал, когато поставях антената 2012 година.
Според мен всички входове на мултиключа са равноправни и няма нужда да местя кабели?
Прав ли съм или трябва да преместя нещо?
Опитах следното в дрийма: Влязох в меню, tunner setup и смених настройката на тунера от DiSeqC A/B/C/D на single satellite:
Пуснах всичките 4 сателита един след друг:
на 19,2 ми намери 1450 програми
на 23,5 - 21 програми
на 28,5 и на 39 - нищо.
28,5 и 39 са накрая на пръчката и миналата седмица тук (в германия) имаше ураган.
Имам един смешен стрелкови satfinder Modell: W0907, забравил съм как се ползва, спомням си че трябваше да има активно захранване за да мръдне стрелката изобщо.
Опитах да закача единия от кабелите от конвертора към единия му край, а другия кабел към входа на мултиключа, но не ми отчете никакъв сигнал.
Въпроса е сега да купувам ли тунер с който да измеря на покрива силата на сигнала, да ползвам тунера на дрийма и програмите, за айпад по долу от здравкос или да купувам нов конвертор, даже два - за 39 и за 28,5?
Или да викам техник на който да му подаря 100-120 евра за едното идване за фино насочване на антената отново?
Ако след всеки порив на вятъра трябва да плащам на техник за пренасочване, по-добре да инвестирам няколко стотин евра за тунер и сам да си я насочвам, макар да нямам никакво време за това?
Освен това ме притеснява, това което казваш Ванди, че сега честотите са на висок хоризонтал, а досега са били на нисък хоризонтал, но това според мен с мултиключа не би трябвало да има значение?


23 Яну 2018 17:58
Профил

Регистриран на: 13 Май 2009 17:35
Мнения: 51
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Dm800 написа:
Още малко информация, която успях да открия, моля предварително за извинение ако досаждам:
Image Info: open ATV
CPU: BCM97xxx
Version: 3.0
Last Update: 4.10.2013
Kernel Version: 2.6.18-7.4 - DM800
Main IMage gcc version 4.6.4
Date 20120303

Дано помогне тззи информация!

zdravkos написа:
Оригинала е в etc/tuxbox. С какъв имидж си? Актуален ли е? От пакет мениджъра може да си свалиш директно актуални сателет листи.

Zdravkov: По-горе съм дал имиджа и датата. Незнам дали е актуален. Как да разбера?
Нямам идея как да сваля с пакет мениджъра актуални сателитни листи?
Можеш ли да ми покажеш как?


Имиджа ти не е актуален - в момента open ATV са 6.0 и 6.1. По-лесно за теб е онлайн инсталирането директно от менюто. Отиваш на Erweiterungen - Erweiterungen verwalten и online Installation. От там си избираш плугин-те, сателит листата, камд менюто, скина и всичко което искаш да инсталираш, и го инсталираш с ок бутона. След това рестартираш енигма2 задължително.
Ако не можеш да се справиш от там, можеш офлайн да си свалиш плугин-те! Ето ти адрес:
https://www.opena.tv/plugins/581-plugin-uebersicht.html
Надявам се да разбираш немски,иначе ще ти е трудно...
При офлайн инсталирането си сваляш плугин-а на компютъра и от там чрез фтп го качваш на дреам в tmp директорията. Има два начина за ръчно инсталиране - чрез телнет от компютър, или от менюто на дреама - Erweiterungen - Erweiterungen verwalten, offline installieren.
Явно нямаш почти никаква идея от бокса (за съжаление) така, че бих ти препоръчал първо да се поограмотиш малко по отношение на Енигма2 и тогава да инсталираш плугин-те, листи, и т.н. иначе ще трябва да флашваш бокса много скоро или да викаш някой да ти го прави!

От това което прочетох до момента, си мисля че тунера ти не е конфигуриран правилно след като Астрите ти гледаш..

Grüß zdravkos

Разбирам немски и съм в германия здравкос, и виждам от подписа ти че и ти си в германия? Драсни ми на лична скайп или вайбър да те контактна? Аз съм в северен рейн вестфалия.
Менюто на дрийма ми обаче е на английски, така и не свикнах с тоя немски.
Енигма2 ми е позната като име, за съжаление нямам време да се занимавам, трябва да работя, но май ще ми се наложи.
Предполагам, че става дума за:Menu->Settings->Software Update.
Там намира 135 ъпдейта, казва ми че дрийма ми е много стар и има вероятност да не стартира след ъпдейта.
Съгласявам се, той ъпдейтва, пита ме за рестарт и тръгва.
Пак отивам на същото място и пак ми намира 135 ъпдейта?
Аз ли не правя нещо както трябва или дрийма не се ъпдейтва?


23 Яну 2018 18:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Казах ти че щом са 4 кабела, те са равнозначни и не трябва да се местят. Щом си извадил 1450 канала от Астра /1000 кодирани и 450 свободни/, значи софтуера на ресивъра е достатъчно добър, за да работи като такъв. Другите опции в случая не ни интересуват.

Това финдерче, дето го имаш можеш спокойно да го изхвърлиш. Предложих ти да настроиш, или поне да се увериш в настройките на всеки конвертор поотделно със СД тунер на БСК, поради простата причина, че ще можем да те напътстваме до мм. Точно кое след кое да направиш и т.н.
Не че на Дрийма индикатора е по-лош, но там зависи от конфигурацията която сте му задали и по-точно аз лично като не му знам менюто наизуст, не мога да те контролирам. Дриймаджии в БГ много, но обикновено са спецове по софтуера и страничните възможности на ресивъра. Ще е добре, ако някой може да ти каже точните стъпки, за да си провериш и настроиш мултифиида през дрийма, но се съмнявам че ще има такъв. Бих го поздравил. Аз без да го имам пред мен - не мога :(

Нали се сещаш, че един конвертор, може да е изгорял, но пък да изгорят два ... :?

Новият спътник в твоя случай не е виновен. Казах ти че основният транспондер на Була все още върви от стария. Което означава, че дори и да не са ъпдейтвани честотите в приемника ти, при сканирането което си направил, трябва да излязат поне 15 канала, м/у които Давойс - свободен.

Така че съветът ми остава актуален - поогледай се за българи. Сигурен съм че ще ти услужат с приемника за един ден. Преди това обаче ние от форума трябва да знаем, за да ти кажем точно какво да нагласиш, като материали, техника и пр. Не е най-удачното, начинаещ да се учи точно на мултифийд, но ти имаш мерак. Каквото можем от форума ще ти помагаме !


23 Яну 2018 19:13
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Dm800 Здравей !От вчера видях ,че се мъчиш да подкараш дриима на 4те спътника . Но преди малко в другия форум видях , че си купил тази система . Това е било най вероятно за повече от няколко ресивера . Мулти ключ се използва за повече от 8,16 , 32 ресивера . Ако Антената се ползва само от един собственик и е за 1,2,3,или 4 бокса (може и повече !) ПРОСТО ти трябва нАЙ обикновен даисек 4ка . 4 ЛНБ -та . (единични ако имаш 1 бокс , 2ни ,ако имаш 2 бокса или 4ни ако си със 3 или 4 бокса ) Има разлика в цената . БЕЗ ДА БУТАШ АНТЕНАТА заменяш ЛНБ-тата (КОНВЕРТОРИТЕ ) махаш мулти ключа (като нов струва много повече от нормален даисек) , и слагаш ДАИСЕКА . На 1 порт слагаш примерно 19 ,на 2ри 23 , на 3ти 28 и на 4ти 39 Булсат . Долу на Дриима ги подреждаш в тоя ред и си готов !!! Това е най удачния начин за 1 собственик .!!! Мулти ключа е за много апартаменти !!!ТЕЗИ ЛНБ та (конвертори са за мулти ключ ) Имаш проблем или в мулти ключа ,или в тези ЛНБта !!! А може и в кабелите или конекторите . ЗА това си опрости системата , КАКТО ти писах . УСПЕХ !!! Камен от Малта ! В другия форум от отдавна не пиша . Там модераторите се правят на голямата работа !


24 Яну 2018 02:53
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
И там и тук така е задълбал в това което има и ни чува ни предава! Като капак твърди че, до вчера е гледал БСК, пък в центъра е 19.2...даже седнал да дава акъл - какво е куад и куатро! Човек, казах ти, прочети малко, влез малко в час и тогава питай, винаги ще ти се помогне. Ето ти най простото решение: http://www.satlex.net/bg/1participant-t ... 1p_4s.html -
http://www.satlex.net/bg/4participants- ... _quad.html


24 Яну 2018 12:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Ей, защо няма бутони "благодаря"! Viktor Pavlov, Kamen eM Tech, Благодаря!


24 Яну 2018 13:04
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Да вярно трябва да има нещо подобно . И размера за качване на файлове снимки и пр. е много малък. Може да се увеличи , че трябва да компресирам голяма част от нещата , никак не е удобно . Отдавна размера на фотото се е увеличил . Ама хайде да не задълбочаваме ! И аз благодаря , за полезния пост Wanderer ! :D Погледнах и на Виктор поста, просто е супер мерси и на него ! :D Дано човека от Германия да се оправи !


24 Яну 2018 13:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Този случай не е нов. На човека всичко му е ясно. Сега обаче има авария !
viewtopic.php?f=17&t=18775&start=75


24 Яну 2018 14:03
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Ван видях попрочетох ..... ами той си знае и пак пита и му се обеснява всичко отново . Странно нали !? ................


24 Яну 2018 14:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
vanderel написа:
Този случай не е нов. На човека всичко му е ясно. Сега обаче има авария !
viewtopic.php?f=17&t=18775&start=75

Малиии, къде ме върна! Как само помниш! :lol:


24 Яну 2018 14:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ние си вършим работата, но няма как от разстояние да влезем в менюто на приемника.
Благодаря на всички, които помагат в такива по-заплетени ситуации ! И не се ядосвайте. Може човекът да е доктор напр. и да си разбира много от работата, но с техниката да е по-назад.
Поздрави още веднъж !


24 Яну 2018 15:21
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®