Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:14



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Невъзможност за монтаж на сателитна чиния 
Автор Съобщение

Регистриран на: 28 Окт 2016 18:05
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте,колеги! Имам апартамент със северозападно изложение в новопостроена сграда и няма как да си монтирам сателитната чиния.На покрива на сградата няма как,защото не разрешават(не можело да се дупчи заради 10-годишната гаранция).Няма и оптично покритие на булсат,а и едва ли ще има,защото сградата е окабелена вече и не разрешават никакви опъвания на кабели по стените.Единственият вариант е чинията да се монтира на стената(най-външен апартамент съм и там ще хване спътника),но съм на 4-ти етаж.
Та въпроса ми е техниците на булсатком дали ще се навият да монтират на такава височина и изобщо дали разполагат с нужната техника за това?

П.с. Абонат съм на булсат повече от 8 години и имам 4 приемника с договори.


28 Окт 2016 18:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Такава стълба има само пожарната. Няма кой да я монтира, пък камо ли после да я поддържа на тази височина. Предлагам ти да помислиш дали няма да може да се монтира пак на същата стена, но на 3 м. от земята. От там нагоре да върви само кабела. Вече ще решиш къде кабелът да влезе в апартамента. Огледай и за по-далечни варианти. Кабелът спокойно може да е дълъг 50-60 м.
От друга страна, трябва да знаеш че стената има изолация и монтажът на такава стена не е така прост. На никой комшия няма да му е приятно тази изолация да бъде нарушена.
Вариант е и стълбището. Неговите прозорци на къде гледат ?
Тавани с капандури - също са възможност.


29 Окт 2016 00:00
Профил

Регистриран на: 28 Окт 2016 18:05
Мнения: 2
Отговори с цитат
Няма капандури,колега.Относно стълбището-прозорците са много малки и гледат на запад,а и няма как да се монтира там,защото не разрешават кабели по коридора.


29 Окт 2016 13:19
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®