Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 20:45



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
помощ за настройка на антена в германия/мьонхенгладбах/ 
Автор Съобщение

Регистриран на: 11 Юли 2016 19:32
Мнения: 4
Отговори с цитат
здравейте имам голям проблем с хващането на спътника на БСК в мьонхенгладбах-германия,и преди ми се е налагало да настройвам антената в германия и винаги съм успявал макар и след не малко въртене :D но във новото ми жилище се оказа голям проблем въпреки че си мислех че тук ще е най лесно тъй като съм на 5 етаж но уви.опитах какво ли не всичко което прочетох във форума но нищо и накрая реших да пиша да не би да има нещо което съм пропуснал.и така първо започнах с оригиналната антена БСК и нов приемник zhd100 35 градуса по скалата и точната посока определена от сайта дишпойнтер като съм сложил отметката точно където ми стои антената и мисля че съм на точната посока но нищо нито проценти да не говорим за дб. после прочетох че тези приемници са много трудни за настройване и си намерих стар сд приемник с него ми се появиха процентите но това е дб няма въпреки че процентите 60,70 или 80 след още ровене из форумите разбрах че за тези географски ширини е по добре по голяма антена намерих си с диаметър 100см като ме увериха че за балканските сателитни телевизии тези били много подходящи но никаква промянатази даже беше с двоен конвентор за хващане на 2 сателита аз си сложих БСК конвентор че с него ми е по лесно да си го наглася между 7 и 8 часа но пак нищо ,изправям стойката с нивелир за да е напълно отвесна нагласям на 35 градуса вертикалата нагласям и хоризонталната посока точно по посоката от сайта като със си намерил точен маркер и нулев резултат имам 60% и никакви дб,тъй като в сградата в която съм не е позволено да се монтират антени антената съм я монтирал в терасата като съм се постарал да е максимално близо до външния край на балкона и вече си мисля дали там не е проблема и горния покрив на балкона да не блокира сигнала той е на не повече от 130см от горния край на чинията и на не повече от 100см пред нея.много ще съм благодарен ако някой може да помогне с добър съвет че с тази немска телевизия човек може да полудее :D .


11 Юли 2016 20:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Грешката е ясна - наклонът ! Въпросът е - защо ? Два са вариантите - първият, да си прочел някъде, че в Германия той е 35 гр. Тук ще ти кажа, че първо - Германия е голяма и второ - за различни чинии, е различен :!: Вторият вариант е - да не си попълнил в Дишпойнтера, правилно графата за спътник. От там ще ти покаже и грешна посока :wink:
От тук нататък - номерирани отговори !!!
1. Първо да изясним горното - от къде видя това 35 гр. наклон :?:
2.С коя антена си сега ? Ако си с голямата, то тя трябва да е с наклон около 25 гр. Визуално - трябва да е точно отвесна. Т.е. без никакъв наклон ! Ако си с тази на Була - нещата са съвсем различни :?
3.С кой приемник настройваш сега ? Настройвай само по тр-р 12524 Н 30000 :!:
4. Козирката на терасата не ти пречи. По-скоро гледай парапета. Долния край на антената да е наравно или по-високо от него. И да - правилно си схванал, че антената трябва да е максимално изнесена напред - толкова колкото да не я види домоуправителят :D
5.Ще я монтираме - споко :wink: :D


12 Юли 2016 00:44
Профил

Регистриран на: 11 Юли 2016 19:32
Мнения: 4
Отговори с цитат
първо мерси за помоща,сега за въпросите 1 за градусите четох в този форум, ноизобщо не съобразих за различния диаметър на антените. 2 сега съм с 100см антена .3 с сд приемника.4 обаче долния край на антена ми е с поне 25см под парапета макар че имам отстояние 90см от него окото се подава малко над парапета обаче сега като променя наклона сигурно ще слезе под него. в дишпойнтера съм задал сателит 39E HELLAS-SAT2. ще пробвам с наклона и ще пиша дали има ефект. :D


12 Юли 2016 20:14
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Това че, конвертора се крие зад парапета, няма значение - важното е антената да вижда чисто небе! :wink:


13 Юли 2016 10:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
koko_bah написа:
...долния край на антена ми е с поне 25см под парапета макар че имам отстояние 90см от него окото се подава малко над парапета обаче сега като променя наклона сигурно ще слезе под него.
Според един древногръцки философ и разбира се математик, щом долния край на антената отстои на 90 см от парапета и дори да е с 50 см под неговото ниво, няма да има абсолютно никакъв проблем лъч влизащ под ъгъл 25 гр., да се отрази и да влезе в конвертора. Конверторът при това положение ще е под нивото на парапета.
Действай :arrow: Предваритерно отбележи с маркер къде са 25 гр. за да ги виждаш по-добре. Избири си нещо за ориентир по посока на зелената линия от Дишпойнтера и насочи антената на там. Започни да накланяш антената и около 25 спри на най-високите %-ти. Стегни наклона на мах.% и мръдни леко наляво или надясно, докато излязат и дБ-ли :!: Нали схващаш - когато си около целта %-тите ще скочат от 43 на 57 да речем. Тогава трябва само малко да се доизкосури с няколко мм в ляво или дясно, за да станат %-тите 64 и да излязат 12-13 дБ :wink:


13 Юли 2016 13:22
Профил

Регистриран на: 11 Юли 2016 19:32
Мнения: 4
Отговори с цитат
здравей след като следвах указанията които ми написа стигнах до 80% и никакви дб ,при това положение хваща 10,5 дб но на 12729 V dolce но на 12524 няма ,ако мръдна наляво или дясно сигнала пада :? някакви идеи ? :idea: :D


14 Юли 2016 22:27
Профил

Регистриран на: 11 Юли 2016 19:32
Мнения: 4
Отговори с цитат
оп :D здравей ,хванах го прословутия сигнал :) оказа се че е от окото бях го закрепил м/у 7 и 8 часа но децибелите се показаха м/у 6 и 7 докарах ги до 12.8 дб повече неще но няма значение :) след тава сложих хд приемника на него ми излезнаха 48% и 13.3дб.сега ми остава само да се надявам да не съм го блокирал нещо след многото опити да хвана сигнала.и последно въпросче или две ,тъй като е доста голяма за терасата ми тази 100см антена имам ли шанс със оригиналната БСК антена да докарам подобни параметри ,тя ми е по удобна за криене от неподходящите хора :D и другото ако сложа двойното око дали ще хвана и други програми освен тези на БСК ,градусите които са на конвентора са 23,5*Е-едното око и другото 19.2*Е. ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩА.


14 Юли 2016 23:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За конвертора - ориентировачно сме го написали на 7 часа, но за по-голямата част от Европа е преди 7 :!:


15 Юли 2016 11:16
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
http://satellite-bg.blogspot.bg/2009/04 ... st_22.html

Вярвам че, това може да ти помогне. Ще се наложи сегашния конвертор да бъде изместен....Прочети внимателно, описано е добре. :wink:


15 Юли 2016 11:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
С днойния конвертор, можеш да хванеш освен програмите на Була, още 300 турски канала. Т.е. спътници през 3 гр. Иначе възможностите на антената са големи - можеш да и наредеш и 10 конвертора, но това е друга тема. Едва ли ще го направиш, но ако те интересува ще ти го обясним.
Аз лично се двоумя какво да те посъветвам относно малката антена. Но по-скоро съм съгласен - ако сегашната ти пречи с големината си, маркирай положението и в случай че се наложи пак да я монтираш и я свали. С малката ще хванеш м/у 10 и 11 дБ, което е средно ниво на сигнала - оценка 4 по шестобалната система. От там нататък сам ще си прецениш кой компромис да избереш - този с удобството, или този със сигнала :wink:
Това е ! Приятно гледане с качеството на БСК :!:


15 Юли 2016 13:14
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®