Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:12



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Помощ за настройка на антена в Швеция 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06 Юни 2016 22:28
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте! Преди 2 дни си монтирах антената и я настроих с един много стар приемник даден ми от наш сънародник. Така... На този - стария приемник отзад пише - ДЛ-СТБ-С100. С него имам 81 процента сигнал със 11дб. Закачам моя, който взех от България преди месец и... 0 процента, ЛНБ Няма сигнал и Вие нямате достъп до нашите услуги. Забива.. Не приема команди от дистанционното. Като го рестартирам дистанционното работи за кратко и мога да сменям каналите. Като забие на дисплея показва 0907 и горните надписи се показват... Моля помогнете. Искам да си гледам БГ телевизията. Благодаря предварително!


06 Юни 2016 22:35
Профил

Регистриран на: 06 Юни 2016 22:28
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте! От 3 дни се измъчвам с настройката на булсата... Докарал съм го до 75% сигнал но нямам децибели... Помагайте... Какво трябва да направя да го подкарам...


08 Юни 2016 00:30
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Къде е това в Швеция?


09 Юни 2016 12:11
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
GPalamarov написа:
Здравейте! Преди 2 дни си монтирах антената и я настроих с един много стар приемник даден ми от наш сънародник. Така... На този - стария приемник отзад пише - ДЛ-СТБ-С100. С него имам 81 процента сигнал със 11дб. Закачам моя, който взех от България преди месец и... 0 процента, ЛНБ Няма сигнал и Вие нямате достъп до нашите услуги. Забива.. Не приема команди от дистанционното. Като го рестартирам дистанционното работи за кратко и мога да сменям каналите. Като забие на дисплея показва 0907 и горните надписи се показват... Моля помогнете. Искам да си гледам БГ телевизията. Благодаря предварително!

Блокирал е приемника, тъй като е останал включен и без връзка със спътник Hellas Sat 2, за повече от 72 часа. Поради тази причина, трябва да изчакаш няколко часа, докато се разблокира приемника.


09 Юни 2016 15:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
GPalamarov написа:
Здравейте! От 3 дни се измъчвам с настройката на булсата... Докарал съм го до 75% сигнал но нямам децибели... Помагайте... Какво трябва да направя да го подкарам...
Нали горе пише 81. Ако си махнал стария приемник и си продължил да пипаш антената с новия, е възможно да си загубил настройките. Ако трябва закачи пак стария, намери онези 11 дБ с фек 7/8. Прочети третия пост тук viewtopic.php?f=17&t=5937 и се постарай ако може да извадиш поне още 1 дБ.
Тогава чак закачи новия. С включването веднага влез в меню - Фабрични настр. и му дай ОК. Рестартираш и пак докато работи дистанционното преместваш на Канал1 и го оставяш така за няколко часа.

Ако искаш ми прати номера на картата на новия приемник, да го видя дали е платен. Може и на ЛС.


09 Юни 2016 15:53
Профил

Регистриран на: 06 Юни 2016 22:28
Мнения: 4
Отговори с цитат
Нямах време да пиша през седмицата.. Както нямах време и да се занимавам с телевизията. Сигнала който имам е фек 3/4... така и не можах да се докопам до фек 7/8. Местоположението е Стокхолм. Антената ми сочи там където го дава в дишпойтъра, но уви... явно съм на друг спътник...


11 Юни 2016 22:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
GPalamarov написа:
Здравейте! Преди 2 дни си монтирах антената и я настроих с един много стар приемник даден ми от наш сънародник. Така... На този - стария приемник отзад пише - ДЛ-СТБ-С100. С него имам 81 процента сигнал със 11дб. Закачам моя, който взех от България преди месец и... 0 процента, ЛНБ Няма сигнал и Вие нямате достъп до нашите услуги. Забива.. Не приема команди от дистанционното. Като го рестартирам дистанционното работи за кратко и мога да сменям каналите. Като забие на дисплея показва 0907 и горните надписи се показват... Моля помогнете. Искам да си гледам БГ телевизията. Благодаря предварително!
С риск да се разсърдиш, ще те дам за пример, какво става когато не се чете. Т.е. чете се но понеже имаме самочувствието че сме технически грамотнти, четем отгоре- отгоре.
В голямата тема изрично е упоменато, че спътникът е хванат, когато фекът е 7/8. Но да не решаваме задачи, че да обръщаме внимание на разни дроби ...
И какво става - още първият пост горе подвежда всички. Най-важното подвежда този който го е написал, защото той е загубил 1 седм. и сега ще загуби не се знае още колко време, ако не може да прецени правилно критиката и се разсърди ...

Всъщност конското не е персонално към г-н Паламаров. Него случайно сега го давам за пример и ако не се разсърди ще продължим да работим по проблема му. Яд ме е че губим време, като този ми пост напр.


12 Юни 2016 10:41
Профил

Регистриран на: 06 Юни 2016 22:28
Мнения: 4
Отговори с цитат
Аз на критика нося, спокойно. Знам че е при мен проблема. Знам и че трябва да съм на фек 7/8, но просто не мога да открия такъв сигнал... Има ли възможност приемника да е зле? Този с който настройвам става дума.


12 Юни 2016 18:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ти знаеш, но не си го написал, а в същото време казваш че имаш 11 дБ. От един такъв анонс, нещата тръгват в съвсем различна посока. И вместо да търсим спътника, ние че чудим дали ти е платена картата :?

Щом не си ме напсувал, започваме отначало :arrow: старият приемник е много добър за настройка. С нов няма да се справиш както със стария.Но приемникът е блокирал защото не е плащан. Това в случая не пречи. Рестартираш го от контакта - дистанционното тогава ще работи няколко секунди. Използваш това време и бързо влизаш в меню-други-сигнал индикатор и местиш на 12524 Н 30000 :!:

От тук започваме с номерирани въпроси и отговори :
1. Като влезеш в индикатора, има ли го този тр.р - 12524 Н с 300000 накрая :?:
2. Колко голяма е антената :?:
3. Има ли някакви препятствия като дървета и сгради по посока на зелената линия от Дишпойнтера :?:

За сега това. Снимки на антената отпред и встрани ще са добре дошли, но само ако не те затрудняват.


13 Юни 2016 10:55
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®