Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 11:05



Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Не мога да си настроя антената 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Запомни ги тези две честоти, които си написал - 688 Н и 524 В ! И да знаеш, че когато друг път ги намериш пак тях, трябва да преместиш само с 3 мм на запад. 3 мм - имам в предвид ако при това положение сложиш по една чертичка на стойката и на скобата, за да отбележиш сегашното положение, трябва да преместиш антената толкова малко на запад, че да се разминат чертичките само с 3 мм. След това, ако няма дБ с фек 7/8, трябва пак с 2-3 мм да вдигнеш антената. Запомни го това, защото ще ти се случва много често
:!: Дано си ме разбрал, защото ще ти е от полза за винаги, или поне докато въртиш геврека. А ще можеш да преподаваш и на останалите колеги, срещу една бира да кажем :D


09 Апр 2016 20:03
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2016 15:48
Мнения: 8
Отговори с цитат
Справих се по някаква случайност

Реших да наведа антената почти към земята въобще не съм очаквал там да е сигнала
Ако приемем че е вертикална чинията то съм я навел няколко градуса надолу
И колкото да си играя докарвам 9дб
С голяма вивакомска чиния и око шарп съм
Интересно ми е че където има ДБ са по слаби процентите

Намерих на няколко места 70-75% но там няма никой
Интересно ми е обаче защо ми изписва на 524н digitv


10 Апр 2016 12:01
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2016 15:48
Мнения: 8
Отговори с цитат
В случая тези 3мм ми отнеха 4 часа

И се наложи антената да е надолу,не на горе
И аз така знам като намеря този сигнал леко в ляво и нагоре но не


10 Апр 2016 22:00
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2016 15:48
Мнения: 8
Отговори с цитат
Вече се чудя аз ли съм най големия карък

На 12524н30000 - намирам само фек 3/4 и до там
За инфо в момента съм в дания


11 Апр 2016 14:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Цитат от голямата тема. Не е лошо да го запомниш и него :wink:

:arrow: Възможно е при търсене на спътник Хелас да попаднете на друг!!!
Сигнал трябва да има на всички БГ тр-ри.В противен случай,не сте на търсения спътник.
При намиране на спътник ХеласСат в долната част на индикатора ще ви излезе - Fec - 7/8 !!!
Ако има дБ-ли на 12524,но фека е 2/3 - това означава,че сте на спътник Астра-28,2гр.
Ако фека е 3/4 - сте на Badr-26гр.
И при двата случая,трябва бавно да завъртите чинията още много малко на изток ,до следващите високи проценти!Ще се наложи да промените и наклона - с 1-2 градуса надоло.
За по-сигурно,процедирайте по следния начин,стъпка по стъпка:
1.Оставете менюто на "сигнал индикатар".И на тр-р 12524 /Н/ 30000
2.Хванете пак спътника с фек 2/3 или 3/4.Както до сега.
3.Вземете един маркер и сложете две чертички на скобата/между двата болта/ и на тръбата,за която стягате чинията,така че чертичките да съвпадат,една срещу друга.Т.е. маркирайте хванатия спътник с фек 2/3 или 3/4!!!След това поставете трета чертичка на 6 мм/ за 2/3 / и 8 мм/за 3/4 / в дясно на таза на тръбата/
Разхлабете малко гайките и завъртете чинията на изток,така че чертичката от скобата да съвпадне с третата черта..Стегнете при това положение.
4.Разхлабете болтовете за вертикална настройка и преместете с 2 мм наклона надоло,като гледате %-тите да станат максимално високи.Стегнете! Преди да изпълните тази точка,запомнете на колко градуса е скалата отстрани.За да можете при нужда,евентуално да се върнете в изходно положение.
5.Какво показва индикатора???Ако няма дБ-ли,трабва да се завърти малко конвертора,като наблюдавате индикатора за мах.% на горната скала.Преместете го с 1-2мм на някаде.
6.Ако пак няма дБ-ли,разхлабете скобата и преместете с 1-2 мм чинията на изток или на запад,но при всички положения да е близо до третата чарта.Стегнете и пак повторете т.4 и т.5
7.След излизане на дБ-ли с фек 7/8,стегнете антената в последователността описана по-горе!!!
8.Изход от менюто и чакате малко,докато тунера опознае настройките. :D :D :D

РР: Честотата с фек 2/3 от Астра вече я няма, така че при настройка по 12524 Н 30000 единствената грешка може да е само с 26-я градус :!:
Това е !


11 Апр 2016 20:15
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®