Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:37



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
проблем-nova tv,btv 
Автор Съобщение

Регистриран на: 05 Юни 2012 18:05
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте
От известно време имам следният проблем- HD каналите варвят перфектноя,
Но примерно nova tv,btv EbNo 10.48 BER -0 и се покачва до кам 90 вследствие на което се получава зацикляне ( странното е че се получава и в ясно време)
Благодаря предварително


12 Фев 2016 10:23
Профил

Регистриран на: 27 Юли 2009 13:53
Мнения: 22
Отговори с цитат
Здравейте и при мен се получава тоз проблем. Имам 16дб сигнал на btv HD като натисна на синия бутон, антената ми е настроена много добре. Нямам проблеми с никакви други канали. Това се случва и на 2-та приемника, които имам накъсва с Lnb няма сигнал. Първо реших, че приемника прави проблем, но пък другите канали работят безпроблемно. Някой с идея, че е много неприятно.


06 Окт 2016 18:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
И втория приемник ли е НД ? И сигурен ли си, че на другите НД канали не прекъсва ?


06 Окт 2016 19:33
Профил

Регистриран на: 27 Юли 2009 13:53
Мнения: 22
Отговори с цитат
И втория - 1вия е Zhd 210 другия 200. Направих си малко експерименти - свалих всички кабеляци от 210-ката и я закопчах пак, почна да издава свистящ звук, след което прекъсваше на абсолютно всеки канал. Като поработи 20-на мин, почна да го прави само на бтвHD... Ако са прецакани и 2-та приемника трябва милото енерго да има пръст, щото да им се надуят кондензаторите по едно и също време е много съмнително. И то не задруго, а защото са сменяни по-различно време.

Какъв е шанса, на btvHD да е най-силен сигнала и ако има проблем да започне най-напред там да се дъни?


06 Окт 2016 20:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Той сигналът там е най-силен, но за това се иска и най-голям ток. Адаптерът на 210 е изгорял до степен такава, че не подава необходимото напрежение. През конвертора, макар че не би трябвало, двата тунера си влияят. 200 храни и 210. Да не обяснявам повече, довери ми се и смени само адаптера на 210.


07 Окт 2016 00:04
Профил

Регистриран на: 27 Юли 2009 13:53
Мнения: 22
Отговори с цитат
Благодаря, Vanderel! Утре отивам направо с 210 и с адаптера, в офис и ще искам да го пробват на място. BTW таз 210-ка откъде се разглобява (въпросът е чисто информативен и само ако знаеш)? :D
Още веднъж благодаря, сега ще го мерна адаптерчето, колко ток вади...

п.п. точно от адаптера се оказа, благодаря още веднъж!
Сега все пак ще пробвам да сменя и самият приемник, че имам проблем с easy link функцията на Philips-a - когато е включена картината се губи на всеки 40 сек. При Zhd 200 работи като пушка, тъй че май и приемникът не е съвсем наред.


07 Окт 2016 19:36
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®