Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 13:03



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Проблеми със сигнала на хоризонталните транспондери 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06 Сеп 2011 10:53
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте,

Да ви помоля за малко помощ. Имам проблем със сигнала от хоризонталните транспордери. Появи се за първи път преди две седмици: сигналът ту изчезва, ту се появява и когато го няма BER-ът показва най-различни стойности. С вертикалните го няма този проблем. Първият път беше за няколко часа, след това всичко беше наред, та до тази вечер, когато пак се започна...
Странното е, че не е постоянно - има моменти, в които изведнъж се оправя всичко и си работи нормално и след известно време пак започва. Антената ми не е на много достъпно място, затова ще съм много благодарен, ако някой с подобен проблем сподели къде може да е причината. Мислех си за конвертор или връзки някъде, ама ако проблемът е в кабел или връзки, не би ли трябвало да е постоянно, а не от време на време? Още повече, че сам се оправя и сам се разваля. Приемникът е ZHD-100 и е на почти 5 години. Мислех си, дали нещо в него не е дало фира... Върнах му фабрични настройки, няма ефект.

Благодаря предварително!


29 Яну 2016 23:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Това е пътят по който приемникът си отива. Започва се с прекъсване на НД, следват Н-транспондерите, докато издъхне напълно :(
Все пак като работи, натисни синьото копче и кажи колко са дБ-лите на 12524 Н ...


30 Яну 2016 13:14
Профил

Регистриран на: 06 Сеп 2011 10:53
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря за мнението, Vanderel!
Децибелите на 12524 Н са 12.38, колкото са били винаги през последните 5 години :-) (освен при много лоши метеорологични условия, което е нормално)

И аз имах съмнения за състоянието на приемника, а и ти като го потвърди май е на път да се окаже той. Дано да изкара до лятото, ще го сменяме. Че сега няма как, не съм в България.

Благодаря ти още веднъж!


31 Яну 2016 00:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Прочети малко за да навлезеш в проблема и ако не ти я ясно нещо - питай спокойно !!!
:arrow:
viewtopic.php?f=2&t=18899&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8&start=45
viewtopic.php?f=5&t=19070&p=208676&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8#p208676

На жълтата платка - най-отсамните 6 еднакви неща :!: Поне 2-3 от тях са за смяна.
Другият вариант е смяна в България - там някъде съм обяснявал как става :arrow:
viewtopic.php?f=5&t=18789&start=15


01 Фев 2016 01:38
Профил

Регистриран на: 06 Сеп 2011 10:53
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте,
Налага се пак да повдигна тази тема. Междувременно смених приемника ZHD100 със ZHD200. Това добре, но радостта ни трая доста кратко - от няколко дни и този почна да прави същите номера, дори тази вечер почти не може да се гледа телевизия. Повече показва "няма сигнал", отколкото да гледаме телевизия, BER играе с хиляди и милиони, децибелите също (даже отиват на отрицателни стойности :D ) Пълна лудница.
Вандерел, да считам ли, че и този е дал фира и дали смяташ, че има някаква възможност да се ремонтира в домашни условия без да се налага да се носи в офис на Булсатком? В чужбина съм и ако трябва да сменяме приемник на всеки 1-2 месеца, куриерските разходи ще ми излязат няколко пъти повече от таксата за телевизията :)

Много благодаря предварително на всички!
Поздрави


11 Ное 2016 21:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Чуйте ме и го кажете на всички които познавате
- ZHD 200 НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗНАСЯ В ЧУЖБИНА :!: :!: :!:
На теб просто са ти дали приемник който е бил върнат от
някой като теб. Или рециклиран, но със сменени 1-2 кондензатора.
Не знам кое от двете, но със сигурност не е бил нов, тъй като
отдавна не ги произвеждат. Тези приемници са си изпели песента !!!
При положение обаче че нямате изход, тъй като сте в чужбина
:arrow: viewtopic.php?f=5&t=19569&start=15
Ако нещо не е ясно, питайте спокойно за всичко, само тук в този форум !


12 Ное 2016 01:11
Профил

Регистриран на: 06 Сеп 2011 10:53
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря ти, Вандерел!
Ами какво да вземем, това ни дават от булсат, това вземаме :-)
Както и да е, днес приемникът работи добре, но не се знае докога ще продължи така. Като се прецака пак, ще чета другата ти тема и ще търся тези кондензатори за смяна.

Благодаря ти още веднъж и хубава вечер!


12 Ное 2016 20:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За чужбина търсете ZHD210. И те имаха един софтуерен бъг,
но го оправиха и сега са относително стабилни.
При тях, това което се поврежда при ZHD 200 е извън приемника.
Т.е. тяхното ел. захранване. При нужда - купувате си нов адаптер
за 7-8 евро и това е.


15 Ное 2016 18:58
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®