Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:13



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Проблем с настройка на антена 
Автор Съобщение

Регистриран на: 17 Дек 2015 22:26
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте, имам банален проблем в опита си да настроя антена - 0% сигнал и ? (въпросителна) при фека. Доколкото разбирам при правилно свързване на оборудването би трябвало да се отчита някакъв сигнал или греша?
Изчетох доста в този форум по различните теми ПРЕДИ да пробвам да свържа, освен това по-рано съм свързвал сам (с помощта на написаното в този форум) 2 пъти антени в различни локации. но в БГ. В момента се намирам в Шотландия, близо до Дънди. Засякол съм си точното местоположение и с помощта на сатлекс определих нужните ми настройки и параметри. Ползвам и няколко сайта и приложения за айфон (за които съм прочел тук) за да локализирам хелас сат и почти съм сигурен че правя всичко което трябва. Обаче - няма сигнал:?: :?: :?:
Пробвах с 2 различни кабела, т.е. там не е проблема - кабелите са проверени и ползвани до скоро. Ползвам чиния с параметри 97/87 см със същото захващане на LNB окото като при фабричните чинии на булсата. Днес по-рано пробвах и приемника, който е HD zhd200 като го свързах на чинията на мой приятел само на 10 мили от моето местоположение и там приемника си работи....
Вече се отчайвам и моля някой от експертите тук за съвет, като предварително изказвам благодарности.


17 Дек 2015 22:43
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако приятелят ти е с СД приемник, въобще не се колебай да го поискаш, да си настроиш антената с него. Ако нямаш на разположение такъв приемник, прочети дългия пост тук - viewtopic.php?f=17&t=19248&start=45 Имаш опит и теоретическа подготовка, така че няма да ти е трудно да отсееш онова което в поста се отнася и за теб.

Иначе за теб се отнася :
1. Конвертор на 7 часа.
2. Вертикална настройка ! Това което трябва да маркираш отстрани на скалата като изходна точка и да се придържаш към него е числото 15. Маркорай го, за да можеш във всеки един момент да виждаш белега.
3. Хоризонтална настр. - трябва ти само това http://www.dishpointer.com/ - попълваш двете горни полета - Дънди,Шотландия и отдолу ХеласСат 39Е и даваш GO. Или задаваш географската ширина, ако я знаеш. Намираш си дома. Запомняш нещо за ориентир в посоката на зелената линия и насочваш антената на там, след като първо си нагласил първите две настройки.


17 Дек 2015 23:50
Профил

Регистриран на: 17 Дек 2015 22:26
Мнения: 2
Отговори с цитат
Благодаря за бързия отговор! Dishpointer го използвам точно по този начин. Утре вземам приемника, прочитам отново темата и се захващам пак.


18 Дек 2015 00:24
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако ще настройваш с СД тунер/препоръчвам ти го/, чети темата над твоята - viewtopic.php?f=17&t=5937
Антената е достатъчно голяма. Ще успееш :!:


18 Дек 2015 12:17
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®