Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:43



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Въпрос относно уред за настройка на сателитни антени 
Автор Съобщение

Регистриран на: 15 Май 2015 09:10
Мнения: 4
Отговори с цитат
Въпросът ми е дали може да се намери уред, който да индикира само за сателита на булсат. Намерих няколко в интернет, но до колкото разбирам те индикират за всеки спътник и става малко объркващо. Уредът е за шофьор на камион, съответно всеки път е на различно място в Европа и намирането е малко по-сложно особенно с HD приемника.

Това са уредите, които намирам в интернет, но мисля че няма да свършат работа:
http://www.vga-sat.com/e-shop/?%D3%D0%C ... 9%CA%C0,51


15 Окт 2015 09:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Първите два в списъка ги задраскайте на секундата.
Дори да са зададени повече спътници и уредът да ги разпознава, то това не е пречка, а допълнителен ориентир накъде следва още да се завърти антената - ще имате информация къде се намирате по дъгата от спътници и това си е бонус.


15 Окт 2015 09:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
Топ произвидителя на пазара е http://www.appliedin.com гарнтирано американско качество със своевременно обновяване на SW при всяка една промяна в транспондер или сателит.
Разпознава сателита изчислява ъглите при заложен адес на инсталация ...., пести време. https://www.youtube.com/watch?v=9LeuJ5Ki1Fk


15 Окт 2015 18:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Направо един спектрален анализатор да си взима човека.


15 Окт 2015 19:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Няма много смисъл, но за да засича само един спътник, трябва да направиш няколко простички настройки - избираш уникален транспондер на 39Е (има такива) и настройваш само по него. Макар и безмислено, не ти пречи да изтриеш абсолютно всички предварително зададени спътници, оставяйки само Хелас и то с по един уникален транспондер по вертикал и хоризонтал. С моя уред отдавна не избирам сателити, само набирам ръчно транспондер на желания спътник и така настройвам.
P.S. Сатфайндърите от линка(първите две) не ти трябват. Другите само ако имаш намерение професионално да се занимаваш с монтаж и настройка.


15 Окт 2015 20:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Най-евтиният и качествен уред е SD приемник. Още повече, че шофьорът вече му знае цаката. Не му пречи да плаща още 2,10 на месец и да си вози и двата тунера.
А за да му е по лесно, ще му трябва само един компас и една табличка. Таблицата мога и аз да ви я направя, като имам време. А като ти обясня, ще я направиш и ти !!!
Това е елементарният и сигурен начин. Пък и при тези рискови HD - та, резервата му е в камиона.
Единственият проблем е намирането на SD приемник :(


16 Окт 2015 19:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Не прочетох, че става дума за превозно средство. Автоматичните позиционери струват майка си и баща си, но оправдават инвестицията, ако пътуваш много. Предлагам автоматичен комплект за твоя човек. За една цигара време ще гледа БСК в цяла Европа (с маааалки изключения). Ибей е пълен с оферти. Ето една. Това е най-доброто, но има и други качествени модели, 5-6 пъти по-евтини.


20 Окт 2015 20:08
Профил

Регистриран на: 15 Май 2015 09:10
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря за отговорите и предложенията. Но търсим по-евтино и елементарно решение. Някой ми спомена че е виждал индикатор, който засича само сателита на булсат, но предполагам, че е нещо ръчно правено или настроено. В офисите не са чували за друг уред освен компаса :)
А варианта за два применика не е оферта понеже в камиона е 4-я приемник. Вече се замислям дали да не сменим HD приемника отново с SD.

@ vanderel - ако можеш да ми кажеш малко повече за тази таблица, с удоволствие бих се пробвал да я направя.


21 Окт 2015 11:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Обещавам, но сега съм в Норвегия :D , ако не си видял от съседната тема :?


21 Окт 2015 21:15
Профил

Регистриран на: 15 Май 2015 09:10
Мнения: 4
Отговори с цитат
Цитат:
Обещавам, но сега съм в Норвегия :D , ако не си видял от съседната тема :?


Извинявай, не съм разбрал, няма проблем да изчакам.


22 Окт 2015 08:37
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®