Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Апр 2024 00:29



Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Настройка на антена в Норвегия 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Окт 2015 21:39
Мнения: 18
Отговори с цитат
Окото е с две букси.
Утре ще обиколя всичките магазини за кабел и ще нахалствам..
Но приемника на съседа изглежда като от баба Тонка времето,моя изглежда доста по-добре...сигурни ли сте, че няма да стане с моя? :-(
Дано да ви зарадвам с една новина-намерих от един познат германец,машина за настройване на антени, кажете ми,че ще свърши работа!!!


20 Окт 2015 21:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Ами не я знаем тази машина каква е, има няколко вида.

Със сигурност индикаторът на стария приемник е по-добър, недей да оценяваш по външни белези. :)


20 Окт 2015 22:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
manko7909 написа:
...хареса ми обяснението с палеца и показалеца :-)


Когато обяснява за 180° Vanderel кара хората първо да направят шпагат.


20 Окт 2015 22:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Виж добре какви са буксите на телевизора :!:
Можеш да вземеш преход, а може и цял кабел :arrow:


Прикачени файлове:
41Wykwo5k7L._SX425_.jpg
41Wykwo5k7L._SX425_.jpg [ 19.89 KiB | Прегледано 18849 пъти ]
20 Окт 2015 23:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Като за теб е по-добре да настройваш с тунера на комшията, защото ще ти помагаме. Другият уред, както каза колегата, не го знаем какъв е, а и ще е по-сложно с него тъй като тепърва трябва да го разучаваме и ти, а вероятно и ние. Няма никаква гаранция,че ще е по-лесно. Слушай ни !


21 Окт 2015 00:37
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2015 21:39
Мнения: 18
Отговори с цитат
Лоша новина-всички магазини обходени и разпитани всички работещи. извадиха ми и католози на всички налични и неналични кабели и наистина нямат нищо необходимо за моят тв.утре ще ми пратят кабели от Бг,затова кажете кой приемник е най-добър,за да ми пратят и него...А, дотогава ще се пробвам някак си да върта и да си губя времето на покрива...като имам новини ще пиша пак.
Благодаря ви :-)


21 Окт 2015 16:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Я се огледай из квартала, някой няма ли малък телевизор. И без това трябва да го включиш близо до антената, за да го виждаш, докато я местиш.
1.Между другото, ти до сега като си настройвала, виждаше ли индикатора, или някой ти викаше :?:

Добре, ще настройваме с твоя тунер. Не занимавай хората в БГ.


Три са нещата, които ще следим. Ако едно от тях не е на мястото си, другите две можем да ги въртим до утре, без файда :(
1. Конвертора :!: За него се доверяваме на средния ти пръст :D
2. Вертикална настройка :!: Оставяме я на 14 гр. Стягаме колкото да не мърда. Не окончателно.
3. Хоризонтална настройка :!: Ще движим в интервала м/у двата комина от снимката.


:idea: До тук всичко изглежда просто :D Философията е следната и преди да правиш каквото и да е , я разбери добре :arrow: За по-кратко ще използвам горните цифри. 1/конв./ и 2/верт. настр./ ги стягаме предварително както вече сме ги уточнили. Започваме да движим много бавно - 3/хор.настр./ в определения от комините отсек, като постоянно наблюдаваме индикатора :!: :!: :!: Ако не излезе сигнал преместваме настр.2 с 2-3 градуса, да кажем надолу - от 14 на 11-12 и пак движим 3. Ако пак няма сигнал, преместваме 2 с още 2-3 гр. надолу - на около 10 и пак движим бавно 3. И сега ако няма, тръгваме с настр.2 от 14 гр. нагоре - пак с по 2-3 гр. На 16-17 - съответно движим - 3 !!! 18-20 - пак движим - 3.
Много цифри станаха, но трябва да разбереш принципа :wink:
Ако след всичките тези манипулации продължава да няма сигнал - преместваме 1/конв./ с 2 гр. на някъде и пак всичко от начало - пълно комбиниране между настройки 2 и 3 . Така може да се наложи и конвертора да местим няколко пъти ... :idea:


:idea: Разбери добре и това - искам да имаш в себе си един маркер.
Първо отбележи с него на скалата отстрани къде са 15 гр. Този белег ще ни е изходната точка за вертикална настр. :!:
5-6 гр. под него или 5-6 над него, но винаги около него :!:
Второ- преди да преместиш конвертора,/ако се наложи/, маркирай и неговото първоначално положение - това с пръстите. И при него ще сме винаги около белега. Максимум с 5 мм наляво или надясно от белега.
Трето - маркерът да е в джоба ти. И когото на индикатора се появят %-ти и дБ-ли, с едната ръка държиш антената, с другата отбелязваш две чертички, една срещу друга - едната на скобата/тази която стяга антената към Г-стойката/, другата на самата стойка, така че вече да знаеш точното положение на антената. Това се прави защото в момента в който отпуснеш антената или вземеш да я стягаш, % и дБ ще изчезнат. Но ти вече ще знаеш, че са там където чертите съвпадат. При стягането на скобата, се променя наклона и сигналът изчезва !!! Това вече е фината настройка. Скобата се стяга, като се редуват гайките - стягаш едната - сигналът може да изчезне. Спираш да стягаш нея и започваш другата. Сигналът ще се появи. Ако не се появи, значи при стягането на скобата е мръднал наклонът :!: - трябва де се коригира с 1-2 мм. Така докато се стегне всичко при максимални показатели на индикатора.
Чак след това може да се мръдне окончателно и конвертора, за максимален сигнал :idea:


:idea: Трябва да се включат телевизорът и тунерът на място близко да антената, така че при настройката да се наблюдава постоянно индикатора :idea:


:!: Разликата м/у HD и SD тунерите е, че при SD, %-тите излизат веднага след свързването на кабела м/у конвертора и тунера. Така при всяко движение, те се променят и нарастването им показва, че се доближаваме до целта. При HD, %-тите излизат едва когато излязат и дБ-лите. Така нямаме този ориентир на нарастващи или спадащи %-ти, както е при SD. Затова настройката с HD е трудна. За този който за първи път се занимава с монтиране на антена, направо си му трябва и късмет,ако е с HD тунер :idea:


21 Окт 2015 19:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
manko, това горното ти е за теоретическа подготовка, докато мислиш от къде и как да я започнеш :wink: Написал съм го така, че след малки корекции да послужи и на други в твоето положение !!! А ти действай смело. Ние сме тук :wink: :D


21 Окт 2015 21:13
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2015 21:39
Мнения: 18
Отговори с цитат
Супер си...Много точно си описал стъпките ,точно за човек като мен-индианец :-D ..Сега ще преспа с тази мисъл за настройка :D :lol: ще се справим, няма начин -с такава увереност като твоята и моят инат ще има тв :wink:


21 Окт 2015 22:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Лека нощ :P


21 Окт 2015 22:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Хора, как спите изобщо преди да си настроите антената....


22 Окт 2015 00:06
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2015 21:39
Мнения: 18
Отговори с цитат
Здравейте :-) само да споделя,че нищо не се получи с антената.Въртяхме на къде ли не,по указанията ви,но не успях нищо да направа.Викнах един местен 'майстор ' на антени,но той не пожела даже да пробва,заради планината.Каза,че няма шанс да хванем сигнал.За съжаление май се оказа прав.Дойде още един познат с машинка -не стана.Аз се регистрирах в един сайт за бг телевизия и вече мисля да се отказвам от Булсатком временно.Времето е отвратително,така че не знам. ..май ще прекъсна абонамента до пролетта...искам да ви благодаря за всичко.


14 Ное 2015 17:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
БСК можеш да гледаш под Windows, Android и iOS. Аз също имам проблем с видимостта(заради кухата ми хазяйка, която не разрешава да дупча Бъкингамския дворец), приемам всичко до 36Е, но нищо по-нагоре и гледам БГ ТВ благодарение на удобните приложения на БСК. Ако се притесняваш за качеството - недей, достатъчно добро е.


15 Ное 2015 20:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
manko7909 написа:
Здравейте :-) Въртяхме на къде ли не,по указанията ви ...
Съжалявам, че не сте успели. Само искам да ми кажеш честно, използвахте ли СД тунера.
Норвежкият техник и машинката на приятеля, за мен не са никаква гаранция. Или да го кажа с други думи - ще ми се, те да не са били прави.
Ще се съглася че не става, само ако кажеш че с СД тунера сте се мъчили цял ден, с антена насочена към онзи комин и %-тите не са мръднали от 47 нагоре.
Не знам какво повече да кажа, при положение че си се отказала.
Става въпрос за не повече от 50 м. Ако антената не беше монтирана на вашата редица къщи, а на къща от към главния път, щеше да стане.
Яд ме е :( А иначе те поздравявам, за всичко което направи.
Здраве и късмет, manko !!! Farvel :!: :!:


16 Ное 2015 23:51
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2015 21:39
Мнения: 18
Отговори с цитат
Wandarer,бск?-би ли ми обяснил по-подробно,моля те?
Аз се регистрирах и плащам месечен абонамент в nattera.tv.Интернетът не ми е от най-силния,но засега е супер.
Vanderel:-)честно-не успях да използвам сд приемника,заради кабелът.Намерих същия приемник от други българи и кабел с тройка и евро кабел (май така се казваше)накрайник(и то от хора,които не познавам-все още има добри българи),но аз нямам такъв изход на телевизора.Никакъв друг кабел не успях да открия.До пролетта ще си купя друг тв ;-) ,но в момента не мога да си го позволя.
Благодаря ви на всички още един път и се надявам да поддържаме някаква връзка от време на време,а лятото като се прибера може да се запознаем лично-ще ми е много приятно :-)


17 Ное 2015 19:54
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®