Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 00:16



Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
ЕДИН ОТЧАЯН БЪЛГАРИН 
Автор Съобщение

Регистриран на: 17 Авг 2015 16:16
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте,наскоро като си ходехме до България сключих договор с БСК и ми дадоха пълния комплект оборудване за да мога да гледам и аз бг телевизия в чужбина.Намирам се в северен Стокхолм на границата между две комуни Брома и Велингби.И така понесох си цялото оборудване само чинията нали се сещате нямаше къде да я дена в самолета и сега започнаха мъките намерих си тук стар модел чиния 60см и явно от тук тръгнаха проблемите щото инвертора ми е за по голям модел знам ли....свързах всичко как си му е реда,влезнах в настройки,изчетох всичко дето го пише по форумите спазих всички съвети от техническа гледна точка и пак ...нищо е има и други въпросителни,като многото сгради около мен и не на последно място двете тополи от ляво и от дясно на терасата е сега има ли някой да помогне при положение,че чинията е насочена според мен в правилната посока,сигнала ми минава 71про и децибели не излизат,а камо ли признаци да гледам и аз тв като нормалните хора..... не знам чудя се дали не обърках някъде нещо, но ако има някой запознат нека пише по темата...язък за парите и за мъките на път съм да се откажа и да изхвърля всичко......


17 Авг 2015 17:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2011 16:24
Мнения: 34
Отговори с цитат
сигурно ще ти трябва по-голяма антена, но първо трябва наистина да се увериш, че нищо не ти пречи, виж двата линка, ще ти помогнат, в темата на вандерел има един друг линк, където ти показва точната посока, като си намериш жилището, виж там зелената линия откъде минава, тез тополи може и да пречат, при тебе спътника е ниско
http://www.satlex.net/bg/elobst_calc-params.html?calc_by=by_e&d=&h=&e=20.37
http://www.satlex.net/bg/azel_calc-params.html?satlo=39.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=59.33%2C18.05&la=59.33&lo=18.05&country_code=se&diam_w=75&diam_h=80


17 Авг 2015 19:40
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 17:51
Мнения: 15
Местоположение: Стара Загора
Отговори с цитат
Търси антена поне 1м.с тези 60см. забрави.


17 Авг 2015 23:34
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
MATRIX75 , първо ще ти се поскарам. Ако приемеш критиката, продължаваме. Това какво си чел по други форуми за нас не е важно. Темата над твоята, си я прочел,но си я чел като роман. Там няма нито една излишна дума, т.е. ако подцениш нещо и не му обърнеш внимание, си до там. Това е техника. Търсим един лъч в цялото шведско небе .
От къде съдя - първо не си научил още, една дума която се повтаря многократно и е основен елемент в тази техника - конвертор. Инверторът е друго !
Не си отворил и този сайт http://www.dishpointer.com/ . Ако си го направил, няма да се чудиш за двете тополи, а само за едната.
Искаш ли да монтираме антената ? Тази която имаш . Само трябва да отговаряш на всички въпроси. Да осмисляш какво ти се казва. Ако не си разбрал - да питаш спокойно.
1. Каква точно е антената? В смисъл дали е оригинална на БСК или някаква шведска ... Пише ли нещо на нея?
2. Знаеш ли как се работи със сайта който ти дадох по-горе. Ако не знаеш - питай ! Ако знаеш, намери ли си жилището и видя ли зелената линия, след като преди това си маркирал ХеласСат2 .
3. На какво монтираш антената. Тръбата отвесна ли е и дали е здраво закрепена? Знаем, че в Швеция антената не трябва да излиза от балкона. Твоята как е ?
4. Кабелът колко е дълъг и дали е качествен /на външен вид/ ?

Отговори на тези за сега ! Ако искаш ... Отговорите да са номерирани, защото обикновено задаваме четири въпроса, а ни се отговаря на два.


18 Авг 2015 19:38
Профил

Регистриран на: 23 Сеп 2009 07:38
Мнения: 6
Отговори с цитат
Здравейте,
И аз да се включа. Изчетох и аз уж нещата. За малко ми се появи надписа "Късо съединение" и понеже не вярвах на очите си реших да повторя, но без успех. Антената е поне 1 м диаметър и ползвана преди това и е хващала немска телевизия.


19 Авг 2015 19:44
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Значи, нищо не си прочел! Погледни по горе Ванди какво пита....Това че, антената е ловила немските програми - те се ловят и с капак от тенджера, зависи къде се намираш. :)


19 Авг 2015 21:45
Профил

Регистриран на: 23 Сеп 2009 07:38
Мнения: 6
Отговори с цитат
хахаха!
Приемам критиката. Имах предвид от друга тема, която бях чел.
1. Антената не е на БСК. 1 м диаметър примерно(наследена е в жилището) и хващаше немските програми с друг ресивър. Обаче е с два LNB с по два изхода. Оттам кабелите отиват към сплитъри, два на брой (май така се казват). Пробвах да кача снимки ама все нещо не се харесват за upload. И после кабелът отива към жилището. Два са LNB, защото другият кабел отива към долното жилище (така си мисля).
2. Намерих си блока и уж насочих в правилната посока. Там пише, че чинията трябва да е "Dish Setup Data - Elevation: 25.0°. На разграфеното я сложих, където трябва. Не съм пипал обаче LNB Skew -22.7°, с надеждата, че си е на място.
3. Антената е монтирана на стойка, планка към стената и оттам Г-образна тръба. Изглежда си добре направена и на "ОКО" всичко е на шест.
4. Кабелът(5-6 м), щом гледах немски канали значи трябва да е добре.

Моят ресивър е ZHD200


19 Авг 2015 22:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
А сега де !
1. Ей така за обща култура, да кажеш къде живееш. Държавата ни е ясна. Кажи около кой по-голям град се намираш
2. Помисли можеш ли да намериш от някой българин наоколо, стар тунер SD, защото с този който имаш освен умения, ще ти е нужен и много късмет. Уменията са наша грижа, но късмета ...
3. Кабелът който стига да твоя тунер, може ли да стигне до антената? Т.е. да му извадиш края от "сплитера" и да го вкараш в десния конвертор, като гледаш антената отпред. Ако не стига, трябва да го смениш или да го понадиш с една снадка. Кабелът от твоя тунер влиза в средната букса на сплитера. Развиваш го от там, развиваш и този идващ от десния конвертор и ги снаждаш двата. Такива снадки се продават в техно-магазините.
4. Късото съединение се получава в някоя букса. Косъмче от оплетката опира в централното жило. Огледай ги и по-специално тази в твоята стая.
5. Кабелът на ЛНБ-то, казахме дясното, сега сочи на 5 часа,гледано отпред,нали ??? Трябва да го завъртиш на 7 часа. Завърти и лявото по същия начин, за да не пречи на дясното !!!

Изпълни за сега това . Утре продължаваме !


20 Авг 2015 00:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Хайде, ако не можеш да намериш СД тунер, ще опитаме с този. Виждаш ми се технически грамотен и че ще изпълняваш каквото ти се каже. На първо време направи кабелът от едната букса на десния конвертор да отива направо в твоя тунер. Т.е. да не минава през онова - името му е дайсек.


20 Авг 2015 08:05
Профил

Регистриран на: 23 Сеп 2009 07:38
Мнения: 6
Отговори с цитат
1. Зиген, на час път от Франкфурт.
2. Не мога да намеря за момента. Ако знаех предварително, че драмата е толкова голяма, щях да намеря стар приемник. Преди съм ползвал стар в Йордания. В единият град местен агент ми настрои нещата. В другият град, без намеса на специалисти се намери сигнала и тръгна всичко на шест.
3. Ще се пробвам, може й да стигне, но за всеки случай ще купя снадка. Ако не махна тези дайсек, няма да стане работата, така ли?
4. Разбрах, значи трябва да махна свързващата част(металната с резбата), за да се покаже оплетката и да предизвикам късо.
5. Прикачвам снимки. За съществуващата ситуация.


Прикачени файлове:
rsz_img_3425.jpg
rsz_img_3425.jpg [ 62.63 KiB | Прегледано 27738 пъти ]
rsz_1img_3424.jpg
rsz_1img_3424.jpg [ 49.62 KiB | Прегледано 27738 пъти ]
20 Авг 2015 12:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Добре, не търси приемник ! Не търси и снадка, въпреки че с няя ще е по-сигурно.
Трябва май да започваме от А,Б - конекторът се монтира, като се отнеме 1 см от външната изолация на кабела. Оплетката са завръща назад, върху кабела. Тогава се премахва 9 мм от изолацията на жилото. Конекторът се навива върху оплетката, дакато жилото се покаже с 2 мм, като при това се внимава косъмче от оплетката да не опира в жилото. НЕ трябва да има късо :!:

1. Ще караме с дайсека - влез в меню - инст. - 1234 - антена - спътници - на дясно - ОК - дайсек 1.0 - включваме го с ОК - зелен бутон за запаметяване на промяната.
2. Двата конвертора са закрепени на една шина, нали ? Ще използваме този който е в средата на шината. Ако няма конвертор в средата, размести ги, така че единият да е в центъра на антената. Другият е без значение. Можеш и да го свалиш за сега. Единият от кабелите на нашия конвертор, да отиде до този дайсек, от който тръгва кабел към твоя тунер. Входовете на дайсека са номерирани. Завий кабела от конвертора на позиция - 1 :!: Конверторът да е завъртян на 7 часа - нали знаеш какво значи това. Ако не знаеш - питай !!!
3.Скалата отстрани на 25. Първата снимка !
4.В Дишпойнтера казваш, че виждаш зелената линия. Запомни нещо в тази посока за ориентир. Нещо от околната среда. Насочи антената на там. При настройката можеш да я местиш малко на ляво и на дясно, но винаги да е в посока на ориентира.
5. Трябва да наблюдаваш индикатора пряко. Не някой да ти вика. Мести се бавно. При този тунер %-тите ще излязат заедно с дБ-лите, едва когато попаднеш на спътника :!: :!: :!:
6. Ако няма сигнал, премести наклона на 23,21,27,29 ... , т.е. малко на горе или надолу, но да е все около 25. При всяка промяна на наклона стягаш леко и търсиш с хоризонтално преместване в посоката на ориентира.
7. Радваш се че всичко е 6 :D


20 Авг 2015 14:03
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Вместо да купуваш снадка, по добре свали цялата карантия и си вземи 5-6 м. кабел и вържи директно конвертора за приемника. Хвани сигнала, а пък после ще сложиш втория LNB, ключове ..... :)


20 Авг 2015 16:12
Профил

Регистриран на: 23 Сеп 2009 07:38
Мнения: 6
Отговори с цитат
1. Това ще го направя.
2. Да на една шина са. Единият е по средта. Само да уточня, че всичко в момента си е вързано(двата дайсека и т.н.). Това значи ли, че трябва да откача всичко и да почна както е описано? Извинявам се, че питам така подробно, но така ще схвана нещата.
Иначе не мога да схвана какво означава конверторът да бъде завъртян на 7 часа.
3. На 25 градуса е.
4. Това го схванах.
5. Ще го направя.
6. ОК
7.ОК


20 Авг 2015 17:18
Профил

Регистриран на: 23 Сеп 2009 07:38
Мнения: 6
Отговори с цитат
Viktor Pavlov написа:
Вместо да купуваш снадка, по добре свали цялата карантия и си вземи 5-6 м. кабел и вържи директно конвертора за приемника. Хвани сигнала, а пък после ще сложиш втория LNB, ключове ..... :)


Идеята ми е да не развалям всичко, защото е на собственика на апртамента. Ако няма начин ще развалям, какво да правя.


20 Авг 2015 17:20
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Това го написах, защото сметнах че така ще ти бъде по лесно. vanderel ти е описал много добре нещата, няма да се страхуваш, после всичко ще бъде по лесно! :) Това със завъртане на конвертора е въпросното "skew" http://www.satlex.net/bg/azel_calc-para ... &diam_h=80


20 Авг 2015 21:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®