Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16 Апр 2024 16:22



Отговори на тема  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Настройка на антена в Германия 
Автор Съобщение

Регистриран на: 15 Окт 2016 19:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Върнах го на 5 часа конвертора,пак същата работа -само черен екран,забелязах че двата транспондера които нямаха сигнал и сега са така - пак нямат. Изходите ги пробвах отдавна,но пак ще си поиграя, въпросът е в това че другата седмица се местя на нов адрес и сега почвам да се чудя има ли смисъл да си играя тука още с това,като след няма и седмица ме чака пак същата драма :)


20 Окт 2016 15:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Разбирам ! Но ако не решиш проблема сега, то той ще се пренесе с теб и на новото място.
1. Казваш че имаш сигнал в дБ-ли на 12524 Н, 12656 Н 12606 Н, 12688 Н,12524 В, 12688 В, 12606 В и на всички фекът е 7/8 :!: :?: А нямаш дБ-ли на 12729 В и 12647 В :? Това последното не е добре, но засега го оставяме. А ти отговори на въпроса в тази точка.
2. Ако имаш сигнал на 12524 Н, канал Давойс върви ли ? На един от двата тр-ра 12524Н и 12524В този канал трябва да излезе и да върви свободно.
3. Защо пък да нямаш звук. Няма как да има картина без звук, още повече след фабрични настройки. Да не би всичко да опира до чинчовете. Направи следното - сега чинчовете би трябвало да са мушнати по цветове - ти им размени местата - белият да иде в жълтата букса, червеният- в бялата и жълтият в червената. Това го направи и на тунера и на телевизора !!! Ако на телевизора е скарт, тогава направо пробвай с друг кабел.
4. Потърси друг тунер и пробвай с него, за да си сигурен в антената. Това - 5 часа, не е нормално.
5. Адаптерът е постоянно заподозрян. Тези електронни устройства могат да изгорят до степен че да подават някакво напрежение, което е достатъчно да светне менюто, но не и да изкара картина.

:idea: 5 точки, по който можеш да разсъждаваш и пробваш, докато си почиваш, без да излизаш на студа, да пипаш повече антената :D ... ако имаш възможност, започни от 4-та :wink:


20 Окт 2016 20:09
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2016 20:37
Мнения: 6
Отговори с цитат
Добра вечер!
Повече от седмица насам опитвам да настроя антената, стандартно оборудване от 4-5години....
Бях една от първите клиентки не помня годината, тогава се закупуване цялото оборудване че и няколко такси, но друга алтернатива за вила нямаше. И ето ме у немско, антената вързана,кабелите вързани,н настройки, е д ама не, на Хелиус 39Е не ще и не ще, пробвах на някаква чистота 39.2 или зареди почти 80% но само изписа Булсатком, отдолу изписа Празен на всички канали чаках ама няма. И
Сега отново на старта, сателитната карта ми показва че маи трябва да се мести чинията.
Идеи?


20 Окт 2016 21:47
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 311
Местоположение: София
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=17&t=5937

Първо - четеш това и тогава казваш всичко е настроено! :)
После казваш къде точно се намираш, какъв приемник, антена, конвертор.....и т.н.....! :)
Просто така е по лесно! :wink:


21 Окт 2016 10:52
Профил

Регистриран на: 15 Окт 2016 19:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
така,започвам точките подред :) :
1. сега като върнах конвертора на 5 и ресетнах излязоха си стандартните транспондери и въпросните два румънеца нямат сигнал. след сканиране излезоха : 10971 Н,11098 Н , и още един.от тях излязоха канали на булсат, работиха нормално (със звък по надолу ще обесня) няколко мунути след това дойде най- интересното,както всичко си стоеше на един канал и си работеше,така сам приемника ( без чужди намеси :) !!! ) се премести на друг канал и всички работещи програми спряха.
2. На 12524 Н след сканиране излиза като програма че я има Давойс,но няма никаква картина или звук! На другия В излиза само една програма.
3.Тука проблема се оказа телевизора,че си иска скарт и това е,с обикновенни чинчове не става,купих преход от чинч за скарт и всичко е наред(както си и беше)
4.С друг тунер ще мога да пробвам най - рано утре или в неделя(има ли вариант да не съм намерил точно сателита или нещо такова,примерно някакъв отразен сигнал само или нещо от сорта което да пробвам да отстраня,но пък нали хващам децибели,странна работа!)
5.адаптора си работеше нормално но само него остана да проверя.а пък нали тръгват някой програми,значи дали е той?утре ще потърся нов и ще пробвам и него.


Последна промяна peiop на 21 Окт 2016 23:52, променена общо 1 път



21 Окт 2016 17:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Благодаря на Вики, че ми помага. Изоставихте ме самичък :(

Деби, аз лично много обичам да помагам на жени. Като монтираме антената, тогава ще кажа защо :D Опитвам се да налагам един стил на комуникация, а именно да задаваме номерирани въпроси. Така получаваме точния брой отговори. Иначе много често питаме за 4 неща напр. а ни се отговаря само на 2. Вместо да отговаряме, пак започваме да питаме и така само губим ценно време.
Та да преформолирам малко въпросите на Вики :
1. Най-важното - какъв е моделът на приемника ? Щом е толкова стар, предполагам SD 200 - сив с подаваща се карта отпред.
2. Вероятно ще се наложи повече прецизност при обясненията, затова ще е добре да знаем точния адрес, вкл. с улица и номер. Няма да ти идваме на гости :D

За сега само това :wink:


21 Окт 2016 19:09
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 311
Местоположение: София
Отговори с цитат
Не, ние ще отидем на гости, но първо антената, телевизията и ...бирата! :)


21 Окт 2016 19:54
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2016 20:37
Мнения: 6
Отговори с цитат
Привет,
Антената вече е на правилното място.
Аз като лелка съм си посменила приемника, и е, STB-1000,
Намирам се в Bad Steben, 95138, Kirchgasse 8 ,най близкия град е XOF.Бавария
След днешният ми опит да стартирам изпълни почти скалата и ми изписа - 12637|V|27501
:wink:


21 Окт 2016 20:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Това общината ли е :?


Прикачени файлове:
unnamed.jpg
unnamed.jpg [ 36.97 KiB | Прегледано 21694 пъти ]
22 Окт 2016 01:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Добито написа:
Привет,
Антената вече е на правилното място.
Аз като лелка съм си посменила приемника, и е, STB-1000,
Намирам се в Bad Steben, 95138, Kirchgasse 8 ,най близкия град е XOF.Бавария
След днешният ми опит да стартирам изпълни почти скалата и ми изписа - 12637|V|27501
:wink:
Интересно къде и намери място. Антената трябва да е някъде на предната дълга стена на къщата. На какво я монтираш. Разрешиха ли ти да пробиваш там. Интересува ме дали антената е здраво закрепена ?
Приемникът ти е най-хубавия.
Утре започваме с указанията и в неделя трябва да сме готови :wink:


22 Окт 2016 01:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Ама тя вече е запълнила скалата :)


22 Окт 2016 02:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Наистина :? Деби, я ни разтълкувай последният ред от последния си пост.
Да ти помогна :arrow: като натиснеш синия бутон на дистанционното, излиза една таблица. От тая таблица искам от теб винаги да бъдеш на ред - 12524 Н 30000 :!: Другите редове за сега не те интересуват. Когато настройваш антената, пак трябва да си на този ред :!:
Под редовете с цифри има две скали. Като свържеш кабелите, на горната скала тряба да излязат около 40 % . На долната няма да има нищо. Тя ще започне да се запълва, чак като насочиш антената в точната посока. Тогава и на горната скала %-тите от 40, ще станат 65-70.
Ще продължим с антаната, но искам първо да разберем дали разбираш горе написаното. А и онази тема, която ди даде Вики, вече трябва да си я научила наизуст :D Тя се отнася за теб и твоя приемник.


22 Окт 2016 13:18
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2016 20:37
Мнения: 6
Отговори с цитат
Така, това е над моята къща, и е църква.
Антената е здраво закрепена, оставен е малко луфт на стойката на чинията. По maps съм в правилната посока. Но при мен излизат два кабела тъй като в БГ. Ползвах два приемника, вързала съм най горния кабел,другите нося си ги от нас...в момента съм със един ТВ,ню ню стар телефункен, ще търся в понеделник нещо по добро, в колата нямаше място за ТВ. :roll:
Не ми излиза втора скала което ме учудва ,може би за това пълни до почти 80- 90%
Може да смените номера на къщата на мен ми я показа на номер 4, нищо че по документи е 8. Даде ми червена точка за препядствие,една по висока къща но тя е поне на 50 метра от нас.
Желая хубава вечер.


Последна промяна Добито на 23 Окт 2016 11:54, променена общо 1 път



22 Окт 2016 19:50
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2016 20:37
Мнения: 6
Отговори с цитат
И отново добра вечер, трябва да дам още данни след предпочитане на инструкциите, влизала съм в меню инсталация, сега следвах точно стъпките но поради вечерния час и силен дъжд няма как да настройва антената. Друга подробност е когато натисна синия бутон ми излизат няколко спътника (дистанционно не е сиво,черно от новите) следваща подробност на скалата при търсене на 12524|h 0няма др.цифри.
И последно при мен на FEC ??? Показва това. Утре мога да снимам къщата с антената.
Благодаря предварително!


22 Окт 2016 22:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
При натискане на синия бутон, излиза тази таблица с двете скали отдолу :arrow:


Прикачени файлове:
Индикатор.jpg
Индикатор.jpg [ 24.09 KiB | Прегледано 21519 пъти ]
24 Окт 2016 00:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®