Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 15:31



Отговори на тема  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Следваща
Настройка на антена в Германия 
Автор Съобщение

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
2 чинии на астра на която бях и аз и 1 на булсат но донея няма достъп а и хората ги няма


20 Мар 2015 21:38
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Само да уточним и това,ако мога да съм от помощ...
Ванди ,приемника и картата не бяха ли вързани.
Струва ми се ,че жената по-горе беше писала ,че е сложила нейната карта на SD приемника.


21 Мар 2015 09:38
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
Да точно така съм направила сложила съм моята карта на sd приемника


21 Мар 2015 10:58
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
Да точно така съм направила сложиласъм моята карта на sd приемника


21 Мар 2015 11:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Мар 2007 21:57
Мнения: 55
Местоположение: Бургас - Valencia - Athenes
Отговори с цитат
Стария приемник който са ти донесли трябва да си е с неговата карта. Всеки приемник си върви с неговата карта и друга не може да се използва.


21 Мар 2015 13:09
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Тони изключи веднага стария приемник от тока :!: :!: :!: Ако стои така включен с ненастроена антена, ще се задейства една блокировка и и после става трудно :wink:
Включвай го само когато го ползваш за настройката.

Върни картата от където си я извадила. Стария, ако няма карта - няма значение. Тя не ни трябва :wink: С канта и без карта, индикаторът ще излезе. А на нас ни трябва само той.
Тази антена от трите, която гледа по но изток, тя е за Хелас. Значи виждаш посоката !!! Предварително поставяш наклона на 35 и конверторът м/у 7 и 8 !!!
Като насочиш антената в тази посока %-тите от 47, ще станат около 55. Стегни при това положение,колкото да не мърда и разхлаби болтовете стягащи наклона. Премести малко, с няколко мм нагоре или надолу и стегни при най високи %-ти. Ако не си сигурна че конверторът е м/у 7 и 8 , можеш да мръднеш и него. Стегни и него при най високи %-ти. Ако до този момент не са излезли дБ-ли. Разхлаби пак скобата и премести наляво или надясно, докагто светнат дБ-ли. Стягаш при най-високи. Последно - коригираш пак наклона и конвертора/само ако можеш да го достигнеш/ на мах. Това е :!:
Чети внимателно и изпълнявай всичко :!:


21 Мар 2015 15:57
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
Здравей стигнах до 10 децибела и fec7/8 От там нататък всичко ми се разразваля.след това прехвърлих кабела на моя приемник пак същите показатели но когато сложих моята карта в моя приемник ми даде грешна карта после ми даде канала е блокиран на всички канали инъче информацията за какво дават в момента излиза да не съм блокирала картата дето я държах в другия приемник


21 Мар 2015 19:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Браво! Това е спътникът, не се притеснявай от надписа, че каналът е кодиран или че нямате достъп до услугите. Ако сметката е платена ще тръгне най-късно до час. Може да ми пишеш на лично съобщение номера на картата и да ти кажа дали всичко е наред по този въпрос. По натам може да опитате да усилите сигнала с фина настройка на антената, ама нека първо излезе картина да получите удовлетворение.


21 Мар 2015 19:56
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
Тръгна благодаря ви на всичките особенно но един, тои знае кой е :D само незнам тези децибели добре ли са ще ми стигат ли.но засега толкова благодаря ви!


21 Мар 2015 20:09
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
И друго аз сега гледам българска телевизия но там на онези числа транспордери на1264700 срешту него пише 3/4 fec,и на още едно 11135000 2/3 fec да не стане нещо лошо


21 Мар 2015 20:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Явно основната част от работата е свършена паралелно с форума - да ни е жив и здрав самоотвержения "таен" помощник ;)

За FEC-a не се притеснявай - на повечето честоти е 7/8, на другите е точно както си ги описала. Така трябва да бъде.


21 Мар 2015 20:19
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
само да допълня без форума намаше да направя нищо за което много благодаря :D :D :D


21 Мар 2015 22:49
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
toni1973 написа:
Тръгна благодаря ви на всичките особенно но един, тои знае кой е :D само незнам тези децибели добре ли са ще ми стигат ли.но засега толкова благодаря ви!


Той е всички го знаем и много други като теб са му благодарни.Има и доста други,които мислят за доброто име на форума за разлика от ръководството примерно.
КАзвал съм го и в друг форум:
Форума се прави от съфорумци , а не от администратори и модератори !


21 Мар 2015 22:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не знам кой е помагал паралелно на лични,ако има такъв. За да не остават съмнения за мен, аз Ви казвам че не съм аз. Пък и то се вижда :D С изключение на един отговор в самото начало в два реда, с молба за повече информация. Дори съм изцяло против такава помощ. Всичко, което е написано във форума остава като ръководство и информация за много други. Стотици са тези, които четат форума и се справят, без дори да се налага да се регистрират.
На лични бих писал на Тонито, само ако я свалях :P

Тони, браво на теб. Винаги е много емоционално,когато жена се справя и то след множество перипетии. Тази история ще служи за пример, какво трябва и какво не трябва да се прави, въпреки оскъдната информация от твоя страна.
Докато не си върнала стария приемник,прочети още веднъж третия пост тук - viewtopic.php?f=17&t=5937 . Вече имаш опит и няма да е проблем да го осмислиш и разбереш :wink: Искам да направиш на 12524 Н , поне 11,5-12 дБ

И Ние ти благодарим :!: Поздрави


22 Мар 2015 17:55
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
здравейте на всички първо да кажа че никой не ми е помагал паралелно на лични просто исках да благодаря специално на Vanderel,че го измъчих с моите обяснения все пак съм жена.а за финната настроика незнам дали може повече ,но ще пробвам само да не разваля направеното или да загубя спътника,и още тази другата на hellas чиния се разминава поне с10-20 градуса с моита.първо са астрите после моита и накрая другата на булсат незнам защо?и пак казвам благодаря на форума!


23 Мар 2015 11:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®