Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 21:12



Отговори на тема  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща
Настройка на антена в Германия 
Автор Съобщение

Регистриран на: 13 Мар 2016 15:09
Мнения: 5
Местоположение: Arnsberg, Germany
Отговори с цитат
Здравейте мили хора! Някой може ли да ми каже къде греша, изчетох предварително написаното устонових, че елевацията е 24,4 градуса. Всичко е свързано, само дето сигнала си стои на 0 процента. Ще ви кача и снимки, за да ми кажете къде греша. Благодаря предварително!


15 Мар 2016 22:25
Профил

Регистриран на: 13 Мар 2016 15:09
Мнения: 5
Местоположение: Arnsberg, Germany
Отговори с цитат
Намирам се в Arnsberg, Германия, улицата е Johannesstrasse 44. От сайта ми дава посоката и зададената елевация е 24,4 градуса (тази елевация се задава отляво на чинията доколкото разбирам). Чинията ни е на Humax 90 см, приемника е стандартен на Булсатком. Имам чувството че нещо с конвертора греша (кръглата част отпред или т.н. от мен ''око'' :lol: ), защото още си стоим на 0 процента сигнал :roll:
Ще съм ви много благодарна ако някой се включи със съвет!


15 Мар 2016 23:32
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 311
Местоположение: София
Отговори с цитат
Видя ли, къде ти сочи лъча?


16 Мар 2016 11:39
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Кръглата част на конвертора трябва да е към антената! Вижте това кратко и старо видео, относно това как трябва да бъде поставен конвертора: https://www.youtube.com/watch?v=P7pvdiwvang


16 Мар 2016 15:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Мис Тери, можете ли да карате кола ? :D И да не можете, би трябвало да знаете, че ако разкачите единия полюс на акумулатора, колата няма да запали.
В случая Вие сте направили точно това - изрязали сте оплетката на кабела и сте завили буксата върху външната изолация. А оплетката е като минуса на акумулатора.
Прави се така, като на снимките :!: Буксата се завива върху така загънатата назад оплетка/сн.1/, докато във вътрешността на буксата не са подаде с 1 мм вътрешната изолация/сн.2/. Накрая жилото се реже като на св.3 - да се показва 2-3 мм !
:idea: Внимава се косъмче от оплетката да не остане вирнато и да опре в жилото на кабела :!: :!: :!: Тогава на ТВ-то ще ви изпише - "Късо съединение" :wink:


Прикачени файлове:
конектор м.jpg
конектор м.jpg [ 23.52 KiB | Прегледано 15280 пъти ]
конектор 2.jpg
конектор 2.jpg [ 13.02 KiB | Прегледано 15280 пъти ]
Конектор 1.jpg
Конектор 1.jpg [ 24.86 KiB | Прегледано 15280 пъти ]


Последна промяна vanderel на 16 Мар 2016 20:41, променена общо 1 път

16 Мар 2016 15:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Mystery написа:
Здравейте мили хора!
Ще я монтираме тази 90 см-ва красавица. Обещавам ти :!:
Но първо пресвържи кабела наново, за да се покажат %-ти - малко над 40 :wink:
... и да знаеш, че много хора я правят тази грешка. Не се притеснявай :P


16 Мар 2016 16:34
Профил

Регистриран на: 13 Мар 2016 15:09
Мнения: 5
Местоположение: Arnsberg, Germany
Отговори с цитат
И аз мисля, че може да има проблем със свързването, но ми изписва няма сигнал, а не късо съединение. Когато обаче пробвам да вкарам антенния кабел в съседното жакче на ресийвъра ми изписва късо съединение. Кабела минава през вратата като използвам едно като лентичка, дълго 10тина сантиметра и тънко като косъм, а отделно към лнб-то има друг кабел и свързвам двата с Ф-куплунг, нещо като адаптерче, което свързва двата женски накрайника. Въобще не знам дали е правилно, но ми изписва няма сигнал, а не късо съединение. Много съжалявам, че съм нова потребителка и не мога да ти отговоря на лично или поне да кача снимки тук. Къщата е тази дългата, терасата гледа към двора, на третия етаж, погледнато от двора второто жилище отдясно на наляво. Лъча ми го дава между третото и четвъртото прозорче на сградата отсреща през двора. Благодаря за помощта още веднъж!
ПС. Мисля, че не съм изрязала оплетката, но ще проверя още утре сутринта и ако е така, ще оправя грешката. Сега проверих, че трябва да проверя 5 накрайника до чинията!


16 Мар 2016 22:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Мис, нещата са много простички, само трябва да се стараеш да разбираш всяка дума от мен и колегите.
Видяла си че на индикатора/на снимката/ има две скали. При теб и двете са празни. Сега ни интересува само горната :!:
:idea: Разбери го това - когато свържем конвертора с тунера в първата букса/не си играй да мушкаш в другите/, на горната скала задължително трябва да се появят %-ти. Може конверторът да не е на антената, а да е в джоба ти, но щом е свързан към тунера - %-ти трябва да има !!! Ферщейн ???
Направи следното - свали конвертора от антената и го свържи само него, още след първото парче кабел/това от тунера - до вратата/. Така ще провериш първите две букси дали са добре сложени. Веднага трябва да излязат %-ти :!: След това развий конвертора, свържи прехода и завий конвертора след него. Виж тогава дали ще има %-ти. И така като свързваш последователно конвертора след всяка букса и снадка, ще разбереш къде се прекъсва веригата.

:idea: Преходите за врати и прозорци правят бели и не са за препоръчване. Съветвам те докато настройваш после антената, да махнеш прехода и на неговото място да сложиш снадката от втората снимка. След настройката ще запомниш показанията на индикатора и тогава ще сложиш прехода, щом не може без него. След монтажа на прехода, ще ни кажеш колко са паднали показанията. Но да стигнем до там ...
За сега изкарай %-тите до последната букса и тогава закачи конвертора обратно на антената. Като го направиш, ни кажи да продължим със същинската работа :wink:

РР: След края на всичко, ще се чувстваш като завършила средно-техническо образование :D
И не се притеснявай да питаш за всичко, което не разбираш :oops: :D


Прикачени файлове:
Индикатор.jpg
Индикатор.jpg [ 24.09 KiB | Прегледано 15208 пъти ]
Муфа.jpg
Муфа.jpg [ 2.58 KiB | Прегледано 15210 пъти ]
17 Мар 2016 16:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=c2phRaYE6bk

Ето и филмче за "F" щекерчетата.


17 Мар 2016 23:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
На всичкото отгоре колегата е намерил филм на немски :D :D Не можеш Мис да се оплачеш от липса на внимание :D Като имаш време - действай. Ние сме до теб :wink:


18 Мар 2016 02:14
Профил

Регистриран на: 13 Мар 2016 15:09
Мнения: 5
Местоположение: Arnsberg, Germany
Отговори с цитат
Юпиии! Свързах всички Ф-щекерчета правилно и започна да изкарва проценти. Лнб-то директно в приемника около 55%, след преходника паднаха на около 22%, а сложено Лнб на чинията около 11%. След това обаче завъртях съвсем леко чинията и излязоха и децибелите! В момента сигнала е 41%, а децибелите 12,7%. Оттук нататък трябва просто да ги изкарам програмите или? Бих желала да прехвърля на ХД-приемника. Предполагам просто трябва да ги заменя?
Хора, ОГРОМНО Благодаря! Без вас щях да си връткам чинията поне около месец..хихи. Това е нещо, което ще ми бъде от полза за цял живот :)
ПС. Каналите ми ги дава кодирани, излиза ми само The Voice. Дали картата ми не е активна? Може ли да проверите това? Номерът на картата ми е 11008199095.


18 Мар 2016 16:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:D Когато жена се справя така добре, удоволствието е за нас :P
Картата на този приемник е платена до края на март. Което ще рече, че сега когато ти гпиша това, каналите вече са тръгнали.
И да ! Просто разменяш приемниците. Не искам да те мъча повече. Сигналът е достатъчно добър, но все пак да ти кажа че може и по-добър. Сега се наслади спокойно на БГ ТВ и някой ден, като няма какво да правиш прочети третия пост тук viewtopic.php?f=17&t=5937 и изкарай поне 14 дБ :wink: Но това в случай че ще живееш по-дълго на този адрес. Ако си за кратко - не пипай повече нищо !

:idea: Със стария приемник можеш да отидеш да монтираш антената на някой закъсал българин, защото вече имаш сертификат издаден от Форума на БСК за Майстор.
Колкото е шега :D , толкова е и истина :wink: Справи се чудесно :!: Чао, чао !


18 Мар 2016 19:48
Профил

Регистриран на: 13 Мар 2016 15:09
Мнения: 5
Местоположение: Arnsberg, Germany
Отговори с цитат
:D Още веднъж хиляди благодарности, всички канали тръгнаха! Поласкана съм за титлата, но всеки да си знае мястото :wink: виж ако ви се наложи преглег от невролог (недай си Боже), съм насреща!


18 Мар 2016 21:30
Профил

Регистриран на: 12 Мар 2016 16:09
Мнения: 13
Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: Антената при теб не трябва да е във вътрешността на терасата :!: Знам че се опитвате да ги скриете, но тук като застанеш зад антената, левият ръб на антената трябва да опира в стената или терасата, така че цялата част на антената да е навън.
Тази от снимката е до половината - вътре.
Ако приемем образно, че това е твоята тераса, антената ти трябва да е насочена към кафявата сграда в далечината. Т.е. почти косо на сградата.
При теб трябва да можеш да насочиш антената към бялата кола в ъгъла на паркинга/югоизточно от сградата/, за да ти гарантира, че си извън сянката на сградата. След това започни да я движиш полека надясно, докато стигнеш дърветата сочени от зелената линия.
Нали си преместил зеленото балонче на мястото на монтажа. Имай в предвид че линията показва много точно ! Тези дървета/ зад червената кола / за да пречат, върховете им трябва да стигат м/у 4-тия и 5-тия етаж :wink: Не вярвам да са толкова високи .

:idea: Преди това :!: :arrow: Направи наклона на антената, отстрани на скалата на 35 :!:
Конверторът да е завъртян към числото 7 на часовника :!: Знаеш ли какво значи това :?:

Там където % -тите станат около 58 - спри и стегни леко скобата! Запомни тази посока ! Премести малко наклона така че %-тите да станат 64. Затегни отстрани ! Разхлаби леко скобата и премеси малко в ляво или в дясно и дБ-лите ще дойдат :!:



Благодаря,venderel.Днес пак,ще мъча стриктно по указанията ти.Дано го нацеля.През седмицата изобщо нямам време да се занимавам.Аххх,отчаяла съм се вече.Извиках техник уж,той пльосна антената на ръба на терасата,без стойка,без нищо,държи и я върти .След 10 мин.въртене без никаква идея за посока каза,че няма да стане.Или съм с някакви глупави надежди или той е идиот :D Ще пиша ,надявам се с положителен резултат по-късно.Хубав ден!


19 Мар 2016 09:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Той е идиот ! А ти ще успееш. Виж мистериозната докторка как се справи :D


19 Мар 2016 11:32
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®