Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 12:30



Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Две и повече антени, свързани към тунер на БСК 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Обяснявам го така,че да послужи на всички.Твърде сложничко е с тези НД тунери,за да се обяснява всеки път :idea: :!:

За да работят две антени към един НД тунер,кабелите от двете трябва да отидат в дайсек ключ/10лв/ картинка1. Входовете на дайсека са означени с числа. Запишете си кой кабел на кое число монтнирате. Напр. кабела от антената насочена към Хелас - на 2,а този от Хотбърд на 3 :!:
Това се прави след като антените вече са насочени.При насочването е добре,кабелът да не минава през дайсека,а направо да върви от конвертора - в тунера :!:
Преди настройката на антените се влиза в меню - инсталация - парола - антена - спътници. Активират се двата спътника. След това в меню ... транспондери, се активират и зададените фабрично такива.
Настройката се прави по сигурен работещ и силен транспондер от желаният спътник,напр. от Хелас - 12524 Н 30000 7/8 :arrow: От тук можете да намерите работещ тр-р http://www.lyngsat.com/europe.html Ако го няма във фабричните, то той се вкарва ръчно :arrow: Меню-Инст.-1234-Антена-Тр-ри-ОК-На дясно-ОК-Жълт бутон се натиска 5 пъти за да изтрие старото показание-Пише се новият тр-р 12524 - Надясно-Изтрива се старото пак с жълт бутон и се пише 30000 - Н или В - в най дясната колонка се попълва фека 7/8 - Зелен бутон ДВА пъти - Изход ...

След като антените са настроени ,трябва да активираме дайсека,така че и двете антени да сработят. Меню-Инст.-1234-Антена-Спътници-Избираме Хелас и след това Хотбърд. Отиваме с дясна стрелка в дясното поле на Хелас.Ще се активира отдолу функция "Редаактирай" С бутон ОК отваряме подменю. Надолу отиваме на Дайсек 1.0 - ОК - Включен - На дясно в най дясната колонка,преместваме на позицията от дайсека за Хелас №2 - запаметяваме със зелен бутон Два пъти. Връщаме се на таблицата със спътниците и активираме в дясната колонка Хотбърд - Редактирай - влизаме по същият начин в дайсек 1.0 и задаваме позицията за Хотбърд от дайсека №3 - Памет със зелен бутон Два пъти - Изход от менюто

Сканиране на въведените ръчно тр-ри или на Всички тр-ри :arrow: Меню- инст.-1234-Сканиране-ОК-Хелас-12524Н30000-ОК-След самото сканиране,се натиска зелен бутон Два пъти - Изход

Още веднъж :idea: Приемникът не може да търси сам транспондери :!: За някои спътници има фабрично въведени,но от тях може да има и не действащи или пък да не са въведени новите такива. Затова от тук http://www.lyngsat.com/europe.html , намирате каквото искате да гледате и ако тр-рът не е въведен във фабр.списък,го въвеждате ръчно.

Успех на всички :!:


Прикачени файлове:
дайсек.jpg
дайсек.jpg [ 9.39 KiB | Прегледано 14550 пъти ]
дайсек връзки.jpg
дайсек връзки.jpg [ 7.77 KiB | Прегледано 14550 пъти ]
схема.png
схема.png [ 6.96 KiB | Прегледано 14550 пъти ]


Последна промяна vanderel на 13 Ное 2019 21:48, променена общо 7 пъти

12 Дек 2014 22:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не съм го писал сега :wink: Трябва да възстановим форума. Но аз не смятам да отговарям на всеки един поотделно и да напиша 3000 поста, след което да бъдат изтрити, а с линкове към определения проблем. Постепенно се надявам да обхванем по-важните неща :D

Тези неща съм ги писал преди 2-3 години, но важат и сега. А и след 5 години пак ще важат.
Кой обаче има нужда и би си направил труда да прочете това напр. viewtopic.php?f=50&t=16774 и другите подобни от този раздел :?: :D


12 Дек 2014 23:04
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Ванди, на 4-тото или на 5-тото нулиране започна да си записваш важните постове :D Ако ти трябва някой празен форум, в който няма да бъде трито, кажи, да направя един сега около празниците :D


13 Дек 2014 00:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Пачо,мен лично са ме канили в много форуми. Дори един господин най-официално ми поиска разрешение да копира темата за Настройки в собствения си форум. Не че не можеше да го направи и без да ме пита,още повече че аз нямам претенции за авторство, но така правят възпитаните хора. Човекът явно е оценил труда НИ. Казвам винаги "НИ", защото /да го кажа като футболист/ - аз лично разчитам изключително много на Вас - постоянните посетители в този форум.

Та в друг форум ще са ни ограничени контактите с нуждаещите се от помощ. Затова държа да сме тук - в официалния форум на най-големият сателитен оператор. Ние не сме престъпници, да се крием ...

От нас се очаква сега да плюем и роптаем, но Ви съветвам да не се поддавате на емоцията и да не давате поводи са банове,Гена :wink:

Американците не се предадоха и построиха нов търговски център. Като си взеха обаче поука и го направиха по по-сигурен начин. Ние един форум ли не можем да възстановим :D :D
Наближават хубави празници. Гледайте позитивно на всичко и всички :!:
Поздрави от мен :!:


14 Дек 2014 01:52
Профил

Регистриран на: 01 Сеп 2009 17:21
Мнения: 43
Отговори с цитат
Дай ми пример за силен транспондер на Хотбърт ако можеш


12 Сеп 2015 14:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
11804 В 27500 2/3 RAI


13 Сеп 2015 01:16
Профил

Регистриран на: 11 Фев 2017 19:06
Мнения: 1
Отговори с цитат
А имате ли късмет да получите EPG на втори сателит чрез дисек? Аз имах епг на 28.2Е и вече няма.


14 Апр 2017 20:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Тази вечер задължително ми трябва немския държавен канал ARD, заради мача на любимия ми отбор с германския гранд - Байерн, от турнира Ауди къп. За последно ARD съм гледал на някое Световно, преди няколко години. Горното го казвам, за да разберат тези които се чудят, защо са ти 1000 или 3000 канала. Каква би ми била файдата че имам телевизор, когато хората предават свободно мача, а аз не мога да го гледам. Той затова се излъчва от тази телевизия, и тази телевизия се предава от сателит, за да могат да го гледат възможно най-много хора, или поне тези хора да имат възможността да го гледат, пък дали ще го направят е друг въпрос.
Там където има интернет, това за което ви говоря, до голяма степен се обезсмисля. В случаят пък, който е с Фюжън абонамент напр. може да гледа мача и то с висока резолюция.


01 Авг 2017 21:14
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 21:31
Мнения: 25
Местоположение: Родината - 12HH
Отговори с цитат
Препоръчително е основната Ви антена /хеллас сат- Булсатком/ да е на вход 1 или А на някои DISEQ ключове, така ако има повреда поне винаги ще си имате поне Канал1 8)


04 Дек 2017 22:55
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
На мен като ми е изгорял вход 1 на дайсек ключа ?
Прехвърлих ги на 3- и и 4 - ти и пак си работи :)
Ма докато открия къде ми е проблема бая проби си паднаха.


04 Дек 2017 23:00
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 21:31
Мнения: 25
Местоположение: Родината - 12HH
Отговори с цитат
за 5-6лв. нема да го грижим, ново и това е :wink: :wink:


04 Дек 2017 23:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Внимавайте с високо компресираните HEVC транспондери. Ебават мамата на дайсеците :D
viewtopic.php?f=17&t=18588&start=15


13 Юни 2020 13:45
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®