Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 26 Апр 2024 20:39



Отговори на тема  [ 200 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следваща
Новият Тв Оператор "НеоСат" ! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Даскале, не хваля приемника изобщо. В първия ми коментар за неосат съм казал, че приемника е гОла вОда и това е самата истина до момента.
Има снимки в нета виж ги. За менютата са точно така като си ги описал. Пропуснал си - връщане м/у две програми и часовник на екрана. Тези двете работят.
Жълт бутон ти дава инфо за приемника като сериен номер и версия на софтуера, а син - сигнал индикатор.
Миналата седмица бях отпуска и гостувах на родителите ми да им създам условия за зимата като дръвца и малко ремонти по къщата та взех приемника с мен. Тогава настроих една антена за 1,9Е и го описах.
Антената я настроих с компромиси. Ако постна снимки ще ме е много срам. Просто една тръба я стегнах със скоби за водно съединение към парапета на терасата и не нея бучнах антената.


14 Сеп 2020 20:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
ОК ! Да обобщим - това са опциите на приемника на Неото

В менюто на приемника има следните опции:
- смяна на езика на менютата/български и английски/
- Фабрично състояние
- Родителски контрол /само за смяна на паролата, без избор на канал/
- Информация за устройството /номера на картата и пр./
- Сигнал индикатор
- Връщане на предишен канал
- Часовник
- Инфото работи, но няма ЕПГ

И стигаме до драгия зрител :wink: :D там разнообразието е доста по-голямо. Давам пример с две основни групи:
- Тези които обръщат внимание на техническите характеристики на приемника, ще са в шок - няма да повярват, че може да съществува такъв приемник.
- Тези които ги интересуват само броя на каналите и качеството, ще са доволни, но абсолютно разочаровани от подредбата на каналите и липсата на опции за преподредба.

Не ми се влиза в подробности за останалите неща, като организация, цени, монтажи, договори, защото като начинаещи може би имат оправдания ... Не знам обаче как тази тема въобще съществува тук, освен ако наистина фирмите не са посестрими. Невидението за връзките м/у двата оператора, е най-малкото проява на некоректност към клиентите и най-вече към тези които изказват становища за едните и за другите - ами ако са едно :?: :( На мен лично ми е не комфортно да обсъждам този "нов" оператор.


Последна промяна vanderel на 14 Сеп 2020 22:22, променена общо 1 път



14 Сеп 2020 22:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
DevNull написа:
Изображение

Тези двете са си одрали кожата едно на друго. В смисъл булсатското работи на приемника на неосат. Обратния вариант нямам възможност да пробвам.
Взаимозаменяеми са, но лявото е по-скапано. Съветът ми към абонатите на Нео е, да ползват дистанционните на Була !

Иначе приемникът като цяло може да не е лош. Китаецът го е направил да работи комбинирано със сателитен сигнал и със сигнал от мрежата. Но Ганьо му е вкарал софт, колкото да има картинка :D


14 Сеп 2020 22:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Яну 2009 14:51
Мнения: 55
Местоположение: София
Отговори с цитат
Ванди, да обобщя аз малко, че чета и ред сълзи - ред сополи.

Първо отзад напред, не знам на кое викаш по-скапано, но на Нео е и по-качествено на вид и по-ергономично дистанционното.

Второ, не е вярно че не стават на Бск боксовете. Всички zhd210 и 200 се префлашват и могат да отварят каналите които не са на hevc на Нео , условието е да е допълнителен приемник при това това се предлага от техници на фирмата официално а не е някакъв хак

Не е лошо като се пише да се знае, а не да се правят изказвания по всички въпроси ;) все пак zhd210 и dl510 са от една поточна линия, не случайно дистанционните си пасват напълно.


14 Сеп 2020 23:42
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Прегледах постовете назад, за да видя кога съм ти изял десерта и на тебе. Видях, че си хвалил новия оператор, пък аз ги критикувам. Явно това те е подразнило. Аз обаче пиша за това което съм видял и изпитал, а не пиша на пук на някой преждеговорящ. Въобще не съм се съобразявал с теб. Извинявай !
За дистанционното напр. аз давам съвет, не заповядвам. А за тунерите съм отговорил на човек, който едва ли ме е питал как да смени софта на приемника :D
nedelko написа:
Кои от булсатските приемници стават за НеоСат?
А какъв е техния приемник, нещо параметри?
Най-мразя в този форум да отговарям персонално на нападки. Това нагоре все едно, че не съм го писал :(



За всички :D
Ето три бързи причини да изберете дясното дистанционно - да не мислите че е случайно, че на дясното дистанционно над и под бутоните на джойстика за надолу и нагоре, пространството е празно. На лявото, това не е съобразено. За настрани пък да не говорим ...
Второ - често използваните бутони на лявото са долу, а на по-удобното място горе, са неизползваемите. И трето - много хора се дразнят от шумни дистанционни. Лявото е точно такова.


Последна промяна vanderel на 16 Сеп 2020 23:24, променена общо 2 пъти



15 Сеп 2020 11:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
DevNull написа:
Вчера настройвах антена с приемничето на неост-а. Оказа се лесна и приятна работа. Едната скала с процентите при изправно трасе и конвертор си отчита, а не като при захарините да няма нищо докато не целнеш спътника.
С антена Triax 78 и конвертор Sharp от 13,5 Db до 16,5 Db изкарах.
А бре, ние различни приемници ли имаме, че ти хвалиш твоя, пък аз исках да го върна на минутата след като го отворих. Да поясня за останалите - говоря за приемника, а не за броя канали.
Да не би моят да е експериментално дръвце :( В менюто на приемника има следните опции:
- смяна на езика на менютата/български и английски/
- Фабрично състояние
- Родителски контрол /само за смяна на паролата, без избор на канал/
- Информация за устройството /номера на картата/
- Сигнал индикатор

Да изчакам отговора, преди да ги вкарам на кучето отзад :wink: Да не би да имат два приемника - експериментални и нормални :? или въобще да не ги коментирам

РР: На 12456 максимумът е около 17,50 дБ

Ванди зачекна темата за сигнал...
предполагам, че не си настройвал антената с техния приемник, а със сатфиндер, защото иначе ще се окаже, че имаш "фул сигнал", а при първия лек дъждец няма сигнал и ще излезеш най-големия балък ако си го направил само с техния приемник :wink:
Разбира се на приемниците им всичко е на шест :lol:
Ето според приемника на Неосат сила на сигнала и децибели - хóди им вéрвай :mrgreen:

Изображение Изображение

Досега не бях виждал такова нещо - 2% разлика в сигнала прави увеличение с 3.15db !!!

Сигурно при някой следващ ъпдейт ще го оправят и ще рекламират приемник и сат финдер в едно на промоция
(засега само за БългарияСат, за другите сателити очаквайте скоро)


15 Сеп 2020 15:50
Профил WWW

Регистриран на: 07 Авг 2010 20:56
Мнения: 70
Отговори с цитат
При мен на 78% показва 13.25db :shock:


15 Сеп 2020 20:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
h7d8 написа:
При мен на 78% показва 13.25db :shock:
Изображение

Софтуерът на приемниците е бъги ...


15 Сеп 2020 23:09
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
h7d8 написа:
При мен на 78% показва 13.25db :shock:
Това е някъде около максимума.

Този индикатор е по-добър от на булсатските НД-та. %-тите се влияят от връзките и от качеството на кабела ... С друг кабел напр. може да показва 48 % и 13 дБ

Така е Здравко - когато вече си на спътника %-тите се изменят в по-малки граници. Антената с 9-те дБ-ла от горните снимки не е настроена добре, но е на правилния спътник. Като се донастрои, % тите дори може и да не мръднат по-нагоре, а дБ-лите да станат 13.


16 Сеп 2020 13:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Антената с 9-те дБ-ла от горните снимки е настроена добре - просто е 65см. Другата е 80см на нео.
Логично няма как да се обяснят стойностите за разминаването между проценти и децибели освен с бъг в софтуера на приемниците?


16 Сеп 2020 16:13
Профил WWW

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 476
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
И аз гледам Неосат от 2-3 дена тук в Малта. Друго е да се разхождаш по листата и половината да са в ХД !!! За сега не могат да се подреждат и няма поне 1 фаворитна група . Което е много дразнещо ! Но казват , че ще имат . Звука е доста по добър . Като натиснеш да прехвърляш страници , приятно ме изненада , че прехвърля направо по раздели (100-200-300 и.....)! За сега е много бейзик , Но да видим . Още са на тестов период . Но Булсата , Вивакома и А 1 са далеч зад тях по много неща !


17 Сеп 2020 11:53
Профил

Регистриран на: 07 Авг 2010 20:56
Мнения: 70
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Антената с 9-те дБ-ла от горните снимки е настроена добре - просто е 65см. Другата е 80см на нео.
Логично няма как да се обяснят стойностите за разминаването между проценти и децибели освен с бъг в софтуера на приемниците?

Ще ползваш ли за постоянно малката антена и ако да с какъв конвертор си?


17 Сеп 2020 13:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
h7d8 написа:
zdravkos написа:
Антената с 9-те дБ-ла от горните снимки е настроена добре - просто е 65см. Другата е 80см на нео.
Логично няма как да се обяснят стойностите за разминаването между проценти и децибели освен с бъг в софтуера на приемниците?

Ще ползваш ли за постоянно малката антена и ако да с какъв конвертор си?
Tези 2 снимки не са мой, но аз изкарах същите стойности в % в края на юни тази година. 60/65см. антена определено не става за неото и няма да я ползвам за България Сат-1.9Е.

Тогава тествах сигнала на Нео, още нямаше никаква яснота около тях,
просто качваха по някой и друг канал на тестовите транспондери. С 50см. чиния максимума, който изкарах беше 70%.
Tук съм писал на 27.06.2020 за това, има и снимка на антената и конвертора(старо inverto)
Цитат:
Изображение


Понеже сигнала беше много слаб на Неото завъртях тази антена със същия конвертор към тора ---> 0.8°W и така и си остана.
Ето силата на сигнала от 0.8°W
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


За Неосат взех по-голяма антена - 85см Kathrein. Конвертора също е Kathrein.
Малко е тъпо, защото не е много приятно да се монтира такава "голяма" паница...
Това е антената:
Изображение Изображение Изображение

Все още няма да я монтирам. Ще изчакам да видя как се развиват нещата с модулите при тях, защото без модул за мен лично няма да са интересни,
независимо от броя на (U)HD канали, които(ще) предлагат. За момента все още обаче няма никаква официална информация дали и кога ще предлагат КА модули!


17 Сеп 2020 16:16
Профил WWW

Регистриран на: 07 Авг 2010 20:56
Мнения: 70
Отговори с цитат
Мисълта ми беше,че по съвет на колега от друг форум на 60-ка вдигнах с 1,5дб след смяна на конвертора с GSat и за сега не мисля да я сменям,така или иначе ще я ползвам за събота и неделя.


17 Сеп 2020 22:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Четох да, каза че с новия конвертор си доволен с около 13db на 12456 ако не се лъжа...

Аз ползвах и този конвертор на малката антена, но сигнала беше доста слаб...


17 Сеп 2020 23:12
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 200 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®