Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 14:17



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Съвет относно фирма за преместване на домове 
Автор Съобщение

Регистриран на: 20 Фев 2020 17:13
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте, предварително се извинявам ако темата не е за тук, но в близкото бъдеще ми се налага преместване от крайните части на София към по- централните, а и по- точно в квартал Гео Милев. В момента живея в двустаен апартамент и нямам кой знае колко много вещи, но твърдо съм решил да наема фирма, която да премести мебели, багаж и т.н. Можете ли да ме посъветвате дали сте ползвали такива услуги от фирми в София и ако да, с какви впечатления сте останали от тях?

Благодаря предварително


Последна промяна dako741 на 21 Фев 2020 15:01, променена общо 1 път



20 Фев 2020 17:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Обикновено тук има отговор на всичко https://www.google.bg/search?sxsrf=ALeK ... HrXrFdk6u4

Но дано някой и тук да сподели лични преживявания .
Този раздел сме го направили именно за подобни теми :wink:
Поздрави !


20 Фев 2020 20:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Хамалите на бул.Христо Ботев в отсечката между Петте Кьошета и площад Макдония са твоите хора :wink:


20 Фев 2020 21:38
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Да знаеш, че не взимат ефтино! Имах подобни желания 3 пъти, и 3 пъти не ги ползвах! За да разбереш истинската цена, викаш ги, да гледат на място това което ще местят.


21 Фев 2020 07:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
За големите работи викаш бус и приятели, за малките си ги пренасяш с колата/излиза по евтино/—проверено :D


21 Фев 2020 11:04
Профил

Регистриран на: 20 Фев 2020 17:13
Мнения: 2
Отговори с цитат
iuri2 написа:
За големите работи викаш бус и приятели, за малките си ги пренасяш с колата/излиза по евтино/—проверено :D


Това беше и първото, което изкочи в моята глава, но опцията за преместване на етапи или по- точно няколко дни носене и бъхтене не ме устройва поради простите прочини, че нямам свободно време и се опитвам да по възможност да избегна цялата бъркотия ако се захвана сам. Чудех се дали някой може да каже от първо лице в какво състояние такива фирми оставят и двете места? Има ли някаква подредба на всички вещи ли просто всичко се оставя на посоки?


21 Фев 2020 14:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Софиянците-айде отговарайте на човека че е на зор.Аз от София до Търново със стария голф2 пренесох багажа на студентка едно време барабар с майка и за свидетел :lol: Бащицата още беше главен секретар а Косьо още жив :lol: Хубави мутренски времена :lol: :lol: :lol: А според мен фирмите ще ти стоварят всичко на куп в хола и ще се оправяш сам....Но знае ли се хамали всякъкви :D


21 Фев 2020 21:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
... даваш на хамалите по още 5-10 лв. на място, или бутилка българско уиски, извън уговорената сума с фирмата/ако ще е през фирма/.

Но е най-добре подредбата да стане като вечерта, след работа привикаш някой комшия/и на помощ. Обикновено комшиите в такива случаи се отзовават с готовност, поради една проста причина - да видят и да се запознаят с новия комшия. Пък и да изтъкнат своята добронамереност.
Пиете по едно уиски и се опознавате ... вкл. и с комшийките :D

:idea:
Хладилникът при пренасянето със сигурност ще трябва да се навежда. Нека това да става настрани, в посока на металната ампула, която ще видиш отзад. След това не го включвай веднага. Да постои 2 часа на новото си място , без да е включен :!:


22 Фев 2020 01:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
dako741 написа:
iuri2 написа:
За големите работи викаш бус и приятели, за малките си ги пренасяш с колата/излиза по евтино/—проверено :D


Това беше и първото, което изкочи в моята глава, но опцията за преместване на етапи или по- точно няколко дни носене и бъхтене не ме устройва поради простите прочини, че нямам свободно време и се опитвам да по възможност да избегна цялата бъркотия ако се захвана сам. Чудех се дали някой може да каже от първо лице в какво състояние такива фирми оставят и двете места? Има ли някаква подредба на всички вещи ли просто всичко се оставя на посоки?

Така направих аз, преместих един апартамент в друг за половин ден - може би заради разтоянието между двата, беше малко. Избери си почивен ден/за предпочитане неделя/ слаб трафик и повече приятели за помагане. Ще се справиш сам за един ден, казвам го като човек правил го 3 пъти. Бус под наем е 60-100 лв за ден


22 Фев 2020 10:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
По късно с голфа имах още едно премеждие на пренос на багаж в София! Бях малко ядосан та не го снимах-но повярвайте ми много багаж събра, така че препоръчвам! За съжаление с по-модерните е по-трудно/Но не невъзможно/Истината е в помощниците така че търси ги приятелю, все ги има някъде около тебе :D


22 Фев 2020 16:05
Профил

Регистриран на: 21 Фев 2020 15:05
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравей, явно много от нас са се "опарили" от използването на фирми за преместване, но преди известно време и на мен ми се наложи местене в София, та и аз като теб започнах да разпитвам и получих много негативни отговори отностно фирми като цяло. Въпреки това аз реших да използвам такава фирмаз за хамалски услуги, а именно ето тези хора - https://horaibusove.com/
Извинявам се ако това се сметне за реклама, но това е моят опит с тях и тъй като питаш имам някакви съмнения, че нямаш желание да се занимаваш сам, иначе за работата от тази фирма нямаше нищо подобно като "стоварване в хола" и от там нататък си сам.

Надявам се съм помогнал поне и малко,
Дръж ни в течение как вървят нещата!


02 Мар 2020 16:22
Профил WWW

Регистриран на: 24 Мар 2020 19:51
Мнения: 1
Отговори с цитат
Привет на всички, радвам се да бъда част от този форум. Бих искал да споделя и моето мнение относно фирми за преместване на домове. Живея в София от 4 години, но преди това живеех в Перник, и поради смяна на работата ми се наложи преместване. Близки ми препоръчаха ето тази фирма - Ненчовски https://nenchovski.com/premestvane-na-ofisi/
Не направих кой знае какво проучване, а по- скоро си беше избор на сляпо, но определено съм оцелил на фирма, защото след това разбрах какъв опит са имали други хора с такива фирми. Силно препоръчвам тези!


24 Мар 2020 19:58
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Ние верно край тая гад забравихме човека да го питаме как се е преместил/освен ако се е затворил в къщи и чака/Така че пиши приятелю и споделяй- нищо че някои биха казали че сега не му е времето. Живота продължава :D


25 Мар 2020 11:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vasil69 написа:
Привет на всички, радвам се да бъда част от този форум. Бих искал да споделя и моето мнение относно фирми за преместване на домове...
Здравей,
и добре дошъл във форума на Булсат!

Пожелавам ти много приятни мигове тук :D


25 Мар 2020 11:57
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®