Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 11:57



Отговори на тема  [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща
ПОЛИТИКА 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Така е но в БГ то свестните или не им дават/щото са неудобни/или те сами не искат щото мислят че нищо няма да зависи от тях, което е грешка която трябва да осъзнаят и да изметат тая измет :D


10 Авг 2020 09:45
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Аз почти не пиша тук . Но нещо ме засърбя клавиетурата . Протести , нищо ново ! Аз съм бил 89 , 96-97 ,и какво ? 89-90 си ни използваха като опитни мишки . 96-97 нещата станаха на 30-40 % Най хубавото , че тръгнаха нещата за Европеийския съюз. Но аз си казах ,че живота си отива , а светлина в тунела едва, едва !!! И при първа възмножност останах трайно навън . До тогава няколкоко пъти за по няколко месеца. А сега , дай да сваляме Бойко !? Нещо яко скърца в ТОЗИ протест . Казват ,че причина била влизането в президентството на прокоратурата !!! Аз съм от Русе и знам кой е Бобоков . Петрол , а в Нигерия е една от най големите мафии за безконтролно източване на петрол в света . А наш Бобоков иска да точи от там , и президентския съветник с благословията на Радев .................. АХХХА . Тез дето са на площадите това ли искат , или пак са КУКЛИ на конци ? Много странно като хазната си поиска милионите от ЧЕРЕПА , дето сега е в Дубай и още бая настъпени интереси на олигарсите И ХОП протести ???? ИСКАМ да кажа нещо ВАЖНО !!! Бойко си беше сикаджия там м/у мутрите И ЩОМ ТОЙ му е ЗОР да се оправя с тях , ДЕТО им знае всичките НОМЕРА ...... какво остава за някой дето е начинаещ ЩЕ ГО ХАПНАТ за закуска !!! Хайде със здраве пък си протестирайте ! 8) 8) 8)


10 Авг 2020 16:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Корупция и мафия, това са общи приказки за някакъв вид престъпност. Първото което искам да ви кажа, че за тези две формулировки няма абсолютно никакво значение от коя партия си, на кой симпатизираш и на кой бог се молиш.
Далеч преди протестите, поне от година насам слушам с недоумение неадекватният ни президент как използва тези думи в комбинация с думите площад и улица. Още преди година казвах на хората около мен, че с президентът ни нещо става. Не може точно той да подтиква хората към площада ...
Странно обаче как много хора му се вързаха. Хора, които не знаят нищо за Иван Гешев, но са против. Хора които дори не познават лицето на демокрацията - Емо Кошлуков, но и за него са против. Мафия означава в най-общия смисъл, престъпност покровителствувана от политици. Последен ярък пример с доказателства е именно лицето Радев. Нали цялото общество беше възмутено от вноса на боклук. Няма човек, който да не иска да се изясни кой вкарва балите в България. Прокуратурата начело с г-н Гешев стигат до виновника за италианския боклук, а именно бизнесмена Пл. Бобоков. В процеса на разследването обаче са изискани от мобилния оператор смс-ите на този господин. Така съвсем случайно се стига до разкриването на друго престъпление. Бизнесменът Бобоков, както каза Камен, има бизнес в Нигерия. Той изпраща смс на дясната ръка на Радев - Пл. Узунов с искане кой да бъде назначен за посланик на България в африканската страна. Именно това е мафия - Радев назначава искания от Бобоков човек. Така бизнесът в Нигерия ще процъфтява и няма да има проблеми, защото консулът е наш човек. Двамата Пламеновци и Радев образуват мафия. На въпрос на журналисти, Радев дори не спомена името Пламен, а започна в негов стил да говори общи приказки за черва и корупция. Корупция но на другите. Той разбира се е направил това мафиотско назначение с чиста като на пенсионерите съвест и без лични облаги. Както половин година преди това е назначил посланика ни в Алжир, предложен пак от същия бизнесмен.
Друг ярък пример за мафия е разговорът на бизнесмена Божков с депутат от БСП за осигуряването на 10 хил. протестиращи за неделя. Този депутат беше изключен от партията, т.е. Нинова призна вината му, но никой вече не се интересува от нето. Протестиращите в момента в България, някакси не обръщат внимания на конкретните случаи, а протестират против абстрактното и против слуховете. Това означава само едно - на хората на площада им се дава насока на протеста. Или простичко казано, те са използвани ! Ако не е така, те първо трябва да искат оставката на президента !


11 Авг 2020 01:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
На едни избори участват около 40 партии и коалиции. Листите на които са пълни с млади специалисти и студенти. И какво от това ? Кой от вас досега е гласувал за млад, умен, но неизвестен. А той като е неизвестен, хората от къде да го знаят колко е умен. Два са начините да се стане депутат - първият да се включиш активно в някоя партия и вторият - да си станал известен с професията си. Ако чакаш да те издигне площада, има много да чакаш ! Явно партиите не трябва да са 40, а 140, за да могат тези младежи, които сега са на площада, да си изберат представител. Но и тогава едва ли ... Младежите от площадите разбират от политика, колкото онези дето обикалят църквите от религия. Ако ги попиташ какво е станало на благовещение, ще ти отговорят както когато ги питат какво ще стане след оставката.


11 Авг 2020 01:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Право думаш Даскале, ама действията на каскета прилича на разправа между мафиоти! Тия дето са наши не закачаме, а по малко нашите смазваме! Ами и без това модерната ни история е низ от грешки, айде тия след нас да направят нова/ама да си е тяхна а не чужда/ :D


11 Авг 2020 07:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Добро утро :D,
тичично по балкански все се гледа в чуждото канче! Оправи си първо собствената градина и тогова гледай в тази на комшията.


11 Авг 2020 07:58
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
С президентството нещата не се разбират напълно от протестиращите. Гешев по закон може да влезе къде си поиска без съдийска заповед, ако има опасност престъплението да се укрие. В случая обаче той влиза със заповед от съдия. И не влиза в кабинета на президента, който е неприкосновен, а в кабинета на един от стотиците служители в президентството. Никъде не пише че и те са с имунитет. Това онези на площада не го зачитат. Да вървят да търсят оставката на съдията. Но не, тук им е казано - Гешев. Защото той е проблемът.
Всеки политик или магистрат не в България, а на света, издигнал се до високите върхове, малко или много дължи това на някой. В случая като гледаме, от олигарсите само Пеевски е на сухо. Какво лошо да излови останалите, пък на Пеевски и на него ще му дойде някой ден времето. Ако прокурорът се снишаше и никой не чува нищо за него като Борис Велчев напр., по ли е добре.
Нали проблемът беше в това, че правителства се сменят, а никой на никого не търси сметка. Сега що пък едните търсят сметка на другите. Ами да беше го оставил Божков, по-добре ли щеше да е- да го оплачем, че го арестували само него.

Година преди да влязат при него, президентът използваше думите - корупция ,мафия и задължително вмъкваше - площад. Това издава, че нещо е мислено предварително, т.е. протестите далеч на са спонтанни. Спонтанността идва в последствие, защото проблеми в държавата колкото щеш. Като сложиш завърналите се заради пандемията от чужбина хора, но вече с по-високи претенции заради видяното и преживяното там, като сложиш и дотегналата обстановка с ограниченията заради болестта, сметките на БСП и Божков излизат. Едните искат Борисов до отиде на следващите избори омаскарен, за да не ги бие пак. Другите искат на всяка цена главата на Гешев.


Последна промяна vanderel на 07 Сеп 2020 21:45, променена общо 1 път



11 Авг 2020 14:26
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Точно така ВАН . Много е вярно , но младите и някой който искат, с помоща на десетки хиляди фалшиви новини по социалните мрежи + някой медий които лижат нечий задници. ( бтв излезли 15-20 някъде по света и те хоп ..... да показват как ние от чужбина сме за протестите). Тук в Малта са около 4500-5000 Българи , на 2 пъти излязоха 20на човека и толкова като видяха , че реално са толкова 0.5% - 1.5% И толкоз , вече ги няма !!! Да ме извиняват тез от България , но вие едни маски , и дистанций не можете да спазвате , а искате промени !!! Почнете от най малкото със себе си !!! АМА нещо не ви стиска ! НАЧИН НА МИСЛЕНЕ И МАНТЕЛИТЕТ !!! :( :?: :!:


11 Авг 2020 15:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
...Като сложиш завърналите се заради пандемията от чужбина хора, но вече с по-високи претенции заради видяното и преживяното там, като сложиш и дотегналата обстановка с ограниченията заради болестта, сметките на БСП и Божков излизат...

Няма нормален човек, който да се е върнал в България заради COVID - 19!
Всичко завърнало се е от мангал нагоре, дето сам не знае в коя държава е?

Какви претенции може да има някой, който не може да се подпише?

Какво е видял в чужбина?
- Мазе 4х2м2 дето са наврени още 12 такива мангала като него!!!
- Контейнерите с отпадъци, дето ги премахнаха заради такива като тях, че се събираха като плъховете на групи и си правеха банкет с огризки покрай кофите :!:
- публичните домове, ама не като клиент, а като труженик!

:!:

Хора, които са се устроили в чужбина защо да се връщат в тази "дРъжава"? Лекари, учители, шофьори, ел-техници, инженери, медицински персонал, болногледачи, музиканти, продавачи, счетоводители, актьори, касиери..... хора работещи с безсрочни трудови договори от години!
ЗАЩО ДА СЕ ВРЪЩАТ?
Ванди,
измислии поне една смислена причина?

Черепа крáде рамо до рамо с вашия Бог години наред, че и президент на клуба ви беше, малко по-рано и на ЦСКА, ама източи клуба и си би камшика! Та този мафиот рамо до рамо с вашия висш мафиот грабиха парите на европейците по програми от ЕС, накрая и те свършиха и разтуриха ООД-то...
Та къде беше ти и защо не писа за този мафиот и тази корупция преди 1-2-3-4-5-6-7г.?
Къде потънаха милионите евро, които идват и от мен, защото аз внасям данъци тук, а Вие ги крадете със схеми в Б-я?
Къде?
Как да се оправи тази държава, като не гледа той къде е и какъв е, а само у комшията!!!

Цитат:
Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле.
Позната ли ти е тази пговорка и на кава основа се е родила? :wink:

П.С.
Ванди,
ще се радвам ако ми отговориш на въпроса за чужбинците... и за Божков защо нямаше критика предните години, а сега рев до небесата...
Поздрави и не да знаеш, че не искам по-никакъв начин да те засегна или обидя!


11 Авг 2020 16:06
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Промяна трябва, но не е този начина! Ако аз бях още в чужбина сигурно щях да се върна за тези 3 месеца. Върнах се защото за няколко години не успях да навия жената да дойде да живее при мен. Аз искам да живея тук както когато обикалях Европа. Оставки и промяна трябва да има, но никой не говори за алтернатива. Всеки казва: то да ги свалиме тия, пък после ще му мислиме! Да ама 30 години правиме така, пак ли ще купуваме котка в чувал? Аз затова не ходя на протестите, голяма част от тях са неграмотни безработни, да изкарат някой лев, и в същото време пречат на такива като мен да работят спокойно. Утре като тръгна за Плевен и Русе се надявам да не ми минава пътя по блокираните кръстовища! Видя какво направиха германците, не им се молят, а направо струите с вода.


11 Авг 2020 17:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здравко, на мен ми е приятно да чуя друга гледна точка. Но като теб - поднесена спокойно и културно. Защото може да се появи някой и да ме напсува ... :D
Голяма част от първите излезли на площада бяха ходили в чужбина. Съдя от интервютата с тях, пък и им личи от разстояние. Но те да са 1000 човека. Аз говоря само за тях. Както каза Камен, за малък %. Затова ти си прав - "Хора, които са се устроили в чужбина защо да се връщат в тази "дРъжава"? Лекари, учители, шофьори, ел-техници, инженери, медицински персонал, болногледачи, музиканти, продавачи, счетоводители, актьори, касиери..... хора работещи с безсрочни трудови договори от години!
ЗАЩО ДА СЕ ВРЪЩАТ?
Ванди,"

Аз не съм работил в чужбина, но предполагам че във вашите души, по отношение на България има две открояващи се чувства - едното разбира се е меланхолията, другото - неприязън към ВСИЧКИ управлявали до този момент страната. Последното се нарича патриотизъм :!:

Като сложим към чужбинците с по-високи изисквания към системата, хората в България, които живеят на прага да бедността, е необходима само една искра. По отношение на чисто човешките искания аз тези хора ги разбирам. Яд ме е че те правят услуга не на себе си, а на задколисие. Задкулисие чиито лица са цялото БСП, Мая Манолова, Христо Иванов, Слави Трифонов, Румен Петков, а днес се появи и Бареков. Някой от тези ще се възползва, а като цяло всичките ... Който и да е от тях няма да се яви с лицето си и да стане премиер. Ще изнамерят някой учил еди къде си и ще го пръкнат за премиер. Ако такъв премиер згафи - не са те. Ако направи нещо добро - те са го издигнали. Т.е. няма да има лична отговорност, както сега Борисов поема всичко върху себе си. Така в лутане ще минат още години ... Този модел е дежавю, но хората не го разберат. И Мони Дянков, и Ники Василев, и Милен Велчев бяха учили и работили нейде си ... След Борисов ни очакват такива години .... !
Две думи за Гешев и спирам - вместо ВСИЧКИ масово да го аплодираме и да му даваме хъс да работи, ние и за него като народ сме разделени. Болшинството българи го подкрепят, но една шепа манипулирани люде надават толкова вой, че се стига до чувството че много хора го нещат. Гешев не е социален или финансов министър, така че обикновения човек не би трябвало да е чак толкова навътре в нещата ,че да се възмущава на площада от него. Тук без манипулация и допълнително нахъсване, не става.
За Емо пък да не говорим. На него да му искаш оставката, направо си е мода !

РР. Много неща съм научил и научавам от Вас приятели. Радвам се че ви познавам, ако и да е само на ниво интернет форум ! Надявам се да не ви отегчавам, защото аз мога да говоря до утре ... Поздрави на всички и приятни летни дни !


11 Авг 2020 21:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
... Поздрави на всички и приятни летни дни !

Изображение


11 Авг 2020 23:32
Профил WWW

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Какво ще кажете ........ 120 депутати , велико народно събрание, разделение на прокурори и съдии и още ......


14 Авг 2020 16:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Малко са :!:
Трябва да са поне 1 200 за да може в нормален работен ден в пленарната залата да има поне 30-40 присъстващи!


14 Авг 2020 16:54
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Кьор фишек :D А и 1200 са малко-трябват 7000000 и то мажоритарно :lol:
Пази боже от по долното :lol:


Прикачени файлове:
МАМО МАМО ЩЕ ПИША КОНСТИТУЦИЯ.jpg
МАМО МАМО ЩЕ ПИША КОНСТИТУЦИЯ.jpg [ 31.21 KiB | Прегледано 7185 пъти ]
14 Авг 2020 17:52
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®